„BOHATER TYGODNIA”

Bohater Tygodnia- to projekt, którego celem nadrzędnym jest wdrażanie dzieci do życia społecznego. Zaletą jest nabywanie wzorowych zachowań .
Ważnym środkiem wychowawczym jest wywołanie silnych, pozytywnych przeżyć oraz nagroda
w postaci wyróżnienia i pochwały.


Wybór „Bohatera Tygodnia”

W każdy piątek jedno dziecko zostaje wybrane „Bohaterem Tygodnia” i zabiera na weekend do domu specjalną odznakę „Bohatera”, którą musi przy pomocy rodziny ozdobić w dowolny sposób;

Projekt edukacyjny, który polega na poświęceniu szczególnej uwagi wybranemu dziecku
z grupy.
W ciągu tygodnia Bohater za pomocą zdjęć i osobistych przedmiotów opowiada coś o sobie.

Najważniejszym celem projektu jest to, aby dziecko zwróciło uwagę na wszystkich swoich kolegów i koleżanki. Przedszkolaki uczą się dzielenia swoimi rzeczami i okazywania sympatii innym.
Dzięki Projektowi dzieci czują się w pełni członkami grupy, uczą się obdarzać uwagą innych, zacieśniają więzi rodzinne, a współpraca rodziców, dziadków, rodzeństwa z oddziałem przedszkolnym staje się efektywniejsza.
Projekt „Bohater Tygodnia” to działania przeprowadzane we współpracy z rodzicami po to, aby każde dziecko w grupie poczuło się ważne i wyjątkowe.

BOHATER TYGODNIA MA SPECJALNE PRZYWILEJE:
• Nosi specjalny medal, informujący o tym, że jest „Bohaterem Tygodnia”.
• Ma swój kącik „Bohatera Tygodnia” w którym może umieścić np. Album Bohatera Tygodnia, albumy ze zdjęciami, ulubione książki, zabawki itp.
• Tworzy książkę Bohatera Tygodnia ( oczywiście z pomocą rodziców) w której umieszcza rysunki lub zdjęcia na wybrane przez siebie tematy np. :
 Moja rodzina;
 W co lubię się bawić?;
 Co najbardziej lubię robić z mamą ?;
 Co najbardziej lubię robić z tatą?; ( babcią , dziadkiem , bratem , siostrą)
 Moi przyjaciele;
 Co lubię jeść;
 Gdy dorosnę to będę…itp.

• Korzysta z wielu przywilejów np. nosi specjalną odznakę (wykonaną z pomocą rodziny
w weekend), stoi w pierwszej parze podczas wycieczek, spacerów, jest dyżurnym, życzy wszystkim „smacznego” przed śniadaniem, cieszy się swobodą przynoszenia do przedszkola osobistych przedmiotów, które umieszczone zostają w „Kąciku Bohatera Tygodnia”, przez cały tydzień jest w centrum uwagi całej grupy.

• Może zaprosić do przedszkola, w ustalonym z wychowawcą dniu, swojego rodzica, dziadków czy ciocię którzy będą mogli opowiedzieć o swojej pracy bądź ciekawym hobby, zorganizować dzieciom ciekawe zabawy związane ze swoim zawodem; lub przeczytać bajkę.
• Może przynieść do przedszkola pupila Bohatera Tygodnia.
Każdy Bohater Tygodnia otrzymuje, na koniec tygodnia Dyplom Bohatera Tygodnia
Projekt przynosi wiele korzyści, wzmacnia poczucie wartości dzieci nieśmiałych, buduje dobra samoocenę dzieci poprzez skupianie uwagi na ich umiejętnościach, sukcesach
i mocnych stronach.

Koordynator projektu:
mgr Małgorzata Piech

 

BOHATER TYGODNIA 13.11-16.11
Malwinka była Bohaterem Tygodnia w dniach 13-16.11 Dziewczynka przyniosła piękną książeczkę którą wykonała z mamusią. Były w niej umieszczone zdjęcia, wycinanki , kolorowanki przedstawiające jej zainteresowania –oraz wróżki, które bardzo lubi.
W czwartek odwiedziła nas mama Malwinki, która przeczytała dzieciom bajkę „Księżniczka na ziarnku grochu” i obdarowała przedszkolaki wraz z Bohaterem Tygodnia witaminkami – pysznym soczkiem i mandarynkami .
Bardzo dziękujemy Pani Madziu! 

M.P.


Zapraszamy do galerii

 

BOHATER TYGODNIA 19.11-23.11
W tych dniach naszym Bohaterem był Stasiu, który opowiedział nam o swojej rodzinie i o tym co najbardziej uwielbia robić z mamą, tatą i siostrą. Co lubi jeść i w co się bawi. A ponieważ Stasiu lubi też śpiewać – zaśpiewał nam swoją ulubioną piosenkę. W środę 21.11 odwiedziła nas mama Stasia, która pracowała jako przewodnik w Kopalni Soli w Bochni. Opowiedziała nam na czym polegała jej praca, zaprezentowała jak wygląda strój przewodnika a za pomocą pięknych ilustracji oraz legendy pt. „Skibka chleba” przeniosła nas w cudowną, tajemniczą podróż . Taka forma „zwiedzania” spodoba się wszystkim przedszkolakom. Pani Justynka przygotowała dla nas jeszcze słodkości, którymi poczęstował nas Stasiu .
Pani Justynko dziękujemy bardzo 🙂 🙂 🙂

M.P.

Więcej zdjęć w galerii

BOHATER TYGODNIA 13.11-16.11
Grzesiu był Bohaterem Tygodnia w dniach 26-30.11. Oczywiści w Kąciku Bohatera Tygodnia pojawiły się jego ulubione książeczki, samochody, puzzle i misie. Nie zabrakło również książeczki, którą Grzesiu przygotował z rodzicami i która pomogła mu w autoprezentacji przed całą grupą. W środku tygodnia odwiedziła nas mama Grzesia i przeczytała nam bajeczkę pt. „Kopciuszek”. Grzesiu bardzo pomagał swojej mamusi przewracając kartki i pokazując dzieciom piękne ilustracje. Świetnie się wspólnie bawiliśmy tańcząc do piosenki „Przygotował zuch dwie nogi…”. A na koniec spotkania mamusia przygotowała dla wszystkich smaczną niespodziankę.
Pani Agnieszko bardzo dziękujemy 🙂 🙂 🙂

M.P.

Zapraszamy do galerii

BOHATER TYGODNIA 03.12-07.12

W dniach od 03.12 do 07.12 Bohaterem tygodnia była Patrycja. Oczywiście jako Bohater Tygodnia zaprezentowała nam swoją książeczkę w której umieściła swoje zdjęcia, rysunki oraz wycinanki. Podpisy do zdjęć były napisane przez Patrycję, która zna już litery i potrafi pisać. Dowiedzieliśmy się również, że marzy o tym, żeby w przyszłości zostać nauczycielką tak jak jej babcia. Gościem naszej Bohaterki Tygodnia była Pani Lidzia Łącka, która przeprowadziła z przedszkolakami kilka zabaw muzycznych. A wszystko zaczęło się od losowania z kapelusza. W takt muzyki dzieci tańczyły z rękami w górze, na kolanach, na piętach, trzymając się za noski. Następnie bawiliśmy się
w Kaczuszkę. Później zamieniliśmy się w chór i w orkiestrę – tu każdy miał możliwość zagrać na instrumencie. Na koniec tańczyliśmy w rytm melodii wygrywanej przez Panią Lidzię na gitarze. Oczywiście nie zabrakło też słodkiej niespodzianki za którą bardzo dziękujemy.

Pani Lidii dziękujemy bardzo za wspaniałe zabawy rozwijające inwencję twórczą 🙂 🙂 🙂

M.P.

Więcej zdjęć

BOHATER TYGODNIA  10.12 -14.12

10.12 – 14.12 Bohaterem tygodnia był Jasiu, który w poniedziałek przyszedł do przedszkola bardzo szczęśliwy, bo mógł przynieść do przedszkola zabawki, którymi uwielbia się bawić. Pojawiły się tam dinozaury, samochody i książki, które wzbudziły wiele entuzjazmu wśród kolegów. Oczywiście wszyscy mogli się nimi pobawić. Jasiu opowiedział nam o swojej rodzinie i o swoich ulubionych zabawach. W czwartek gościliśmy mamę Jasia – Panią Basię, która opowiedziała nam o dawnych zwyczajach bożonarodzeniowych i o świątecznych ozdobach. A później pokazała nam jak wykonać taką ozdobę z kartonu. Każdy otrzymał szablon przygotowany przez mamusię Jasia i kolorową wstążkę. Dzieci miały za zadanie skleić jabłuszko oraz przepleść wstążkę. Później Janek jako pomocnik Pani Basi rozdał cukierki, które wkładaliśmy do środka ozdoby a wstążkę wiązaliśmy na kokardę. Tak wykonany prezent dzieci zabrały do domu, żeby ozdobić swoją choineczkę. Spotkanie zakończyliśmy śpiewając piosenkę o reniferach a Jasiu ze swoją mamusią częstował wszystkich pysznymi mandarynkami.
Pani Basiu bardzo dziękujemy 🙂 🙂 🙂 

M.P.

Zapraszamy do galerii

BOHATER TYGODNIA 07.01 – 11.01

07.01.2019 r. – 11.01.2019 r. – Bohaterem tego tygodnia był Dawidek, który przyszedł do przedszkola w doskonałym humorze. Przyniósł ze sobą mnóstwo wspaniałych zabawek i odznakę super bohatera. Od rana dopytywał , kiedy będzie mógł opowiedzieć nam o sobie i swojej rodzinie. Aż w końcu przyszedł ten wyczekiwany moment i Dawid zaprezentował nam swoją książeczkę, którą pomogła mu przygotować jego starsza siostra Madzia. Oczywiście nie zabrakło też opowieści
o ulubionych zabawach z Madzią i rodzicami. A także o pysznych obiadkach ,które gotuje mamusia
i o tym jak pomaga swojemu tatusiowi. W środę 09 stycznia gościliśmy mamusię Naszego Bohatera, która przeczytała nam bajkę pt. „Trzy świnki”. My w rewanżu zaprosiliśmy panią Martę do tańca. Na zakończenie spotkania zostaliśmy obdarowani pysznym lizakiem i soczkiem.

Pani Marto dziękujemy bardzo 🙂 🙂 🙂                                                                                     M.P.

Zapraszamy do galerii

BOHATER TYGODNIA 28.01 – 01.02

28.01. 2019 r. – 01.02.2019 r. Bohaterem tego tygodnia był Adaś, który pierwszego dnia pięknie opowiedział nam o swoich ulubionych zabawkach, tym co lubi robić, czym się interesuje. Przyniósł do przedszkola swoje ulubione autka, które bardzo spodobały się kolegom. Cały tydzień z wielkim zaangażowaniem chłopczyk chodził w pierwszej parze i pełnił funkcję dyżurnego. Z dumą nosił medal bohatera tygodnia. W środę odwiedziły nas mama i siostra Adasia. Iwonka przeczytała nam piękną bajeczkę pt. „Brzydkie kaczątko”. Wspólnie z Panią Halinką zabawiliśmy się do piosenki „Echo”. Na zakończenie swojej przygody Adaś poczęstował dzieci czekoladkami.
Pani Halince i Iwonce dziękujemy bardzo 🙂 🙂 🙂

M.P.

Więcej zdjęć w galerii 

Bohater tygodnia 04.02.2019 r. – 08.02.2019 r.

Bohaterem tego tygodnia była Natalka. Dziewczynka  bardzo chętnie chodziła w pierwszej parze i pełniła funkcję dyżurnego. Natalka przyniosła do przedszkola swoje ulubione zabawki-pluszaki i lalki. Dzieci z wielką przyjemnością wspólnie z Natalką bawiły się jej zabawkami. Do przedszkola przyniosła też książeczkę ,  przygotowaną wspólnie z rodzinką. W środę odwiedziła nas mamusia Natalki oraz jej starsza siostra Klaudia, która przeczytała nam bajeczkę pt. „ Złotowłosa i trzy misie” . Na zakończenie spotkania Pani Beatka poczęstowała nas pysznymi ciasteczkami.

Pani Beacie i Klaudii dziękujemy bardzo 🙂 🙂 🙂 

M.P.

 

Więcej zdjęć 🙂

BOHATER TYGODNIA 11.02.2019 r.-15.02.2019 r.

 

Amelka była Bohaterem Tygodnia w dniach 11.02.- 15.02. Dziewczynka przyniosła książeczkę  ze zdjęciami, dzięki czemu mogliśmy bliżej poznać jej zainteresowania, rodzinę, ważne momenty jej życia. W czwartek odwiedziła przedszkole mama Amelki, opowiedziała o wykonywanym zawodzie – pracy księgowej . Pani Renia przyniosła wiele rzeczy potrzebnych w jej pracy – segregatory, faktury, dokumenty, pieczątki, kalkulator. Dzieci mogły nie tylko zobaczyć i dotknąć, ale także wypróbować w praktyce niektóre przedmioty. Było przy tym wiele zabawy i emocji. Dzieci razem
z Panią Renią i w asyście Amelki liczyły za pomocą kalkulatora i specjalnie przygotowanych kartek
z cyframi. Chętnie przybijały pieczątki na kolorowych karteczkach. Pani Renia przygotowała dla nas również  zabawę w  „Jeżyka”, a my zaprosiliśmy mamusię  naszej bohaterki do zabawy przy piosence „Tupu tup po śniegu”. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały prezenciki w postaci kolorowych karteczek i kredek oraz pyszny soczek i batonik.

Pani Reniu  dziękujemy za pouczające zajęcia i niespodzianki 🙂 🙂 🙂

M.P.

 

Zapraszamy do galerii

 

BOHATER TYGODNIA 18.02.2019 r.- 22.02.2019 r.

Kamil był Bohaterem Tygodnia w dniach od 18.02 do 22.02. 2019 r. Chłopczyk przyniósł książeczkę, w której były zdjęcia przedstawiające jego rodzinkę oraz zainteresowania – wóz strażacki – bo jak nam zdradził w przyszłości chce zostać strażakiem , żeby móc pomagać innym. Do przedszkola przyniósł również swoją ulubioną zabawkę – samochód straży pożarnej, dzieci z wielką przyjemnością wspólnie z Kamilem bawiły się pojazdem . Znalazły się tam też zdjęcia jego ukochanego przyjaciela psa, który wabi się Teri. W Środę odwiedziła nas mama Kamilka, która przeczytała dzieciom bajkę o Małym Piesku, i obdarowała przedszkolaki wraz z Bohaterem Tygodnia pysznymi cukierkami. Oczywiście zaprosiliśmy mamusię Naszego Bohatera do zabawy przy piosence „Przygotował zuch dwie nogi” .
Pani Wiesiu bardzo dziękujemy 🙂 🙂 🙂 

M.P.

Więcej zdjęć  🙂

BOHATER TYGODNIA 25.02 -01.03.2019 r.

Bohaterem tego tygodnia była Róża, która pierwszego dnia pięknie opowiedziała nam o swoich zabawkach, tym co lubi robić, czym się interesuje. Przyniosła do przedszkola swoje ulubione pluszaki, które bardzo spodobały się koleżankom i kolegom. Cały tydzień chętnie wybierała pierwszą parę oraz z wielkim zaangażowaniem pełniła rolę dyżurnego na jadalni. Pod koniec tygodnia odwiedziły nas mamusia Różyczki oraz jej siostra Jagoda. Okazało się, że był to dzień pełen emocji, bowiem przyniosły ze sobą cztery świnki morskie – Niunię, Pati, Juliankę oraz Bajkę. Pupile Naszej Bohaterki Tygodnia i jej rodzeństwa zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie. Pani Agnieszka przeprowadzili pogadankę z dziećmi wspartą prezentacją pięknych ilustracji , które wykonały Marianna i Jagoda , a które wzbogaciły wiedzę przedszkolaków na temat hodowli tych zwierzątek.  Podczas zajęć dzieci mogły w ramach bezpośredniej obserwacji zapoznać się z wyglądem świnek morskich, sposobem ich odżywiania i pielęgnowania.Oczywiście kto miał na to ochotę mógł pogłaskać
a nawet wziąć je  na ręce.  Wieść o naszych gościach szybko obiegła całe przedszkole i każda z grup odwiedziła naszą salę, żeby zobaczyć świnki morskie.Na zakończenie spotkania Róża poczęstowała nas pysznymi i pachnącymi ciasteczkami oraz rozdała wszystkim kolorowanki, które dzieci mogły zabrać do domu.

Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce i Jagodzie za to wspaniałe doświadczenie!!! 🙂 🙂 🙂 

M.P.

Zapraszamy do galerii

BOHATER TYGODNIA 04.03 -08.03.2019 r.

Bartuś Nakielny  był Bohaterem Tygodnia od 04.03. do 08.03.2019 r.  Dzięki barwnej książeczce, którą przyniósł do przedszkola i relacji Bartusia zdobyliśmy więcej informacji na temat jego rodziny i zainteresowań. Bartuś uwielbia spacery do lasu z rodzinką, gdzie ze swoim starszym bratem Kubą wspina się na drzewa.  Z mamusią bardzo lubi  piec ciastka, a z tatą chętnie jeździ na traktorze. Chłopiec do przedszkola przyniósł  liczne zabawki  m.in. bajki , które czyta mu mama
i traktory różnego rodzaju, którymi najbardziej lubi się bawić.  Przez cały tydzień z dumą nosił medal bohatera, chodził w pierwszej parze i pełnił funkcję dyżurnego na jadalni. Ciekawe spotkanie dla dzieci przygotowała Pani  Sabina – mamusia Bartusia, która opowiedziała nam o pracy w firmie spedycyjnej, gdzie pracowała jako Spedytor. Czyli wykwalifikowany specjalista, który zajmuje się organizacją transportu towarów i usług z miejsca na miejsce tak, by przechodził on sprawnie
i szybko. Dowiedzieliśmy się również, że Spedytor załatwia wszelkie wypełnianie druków celnych, gdy chodzi o import i eksport  towarów, dogaduje się z firmami transportowymi, zleca załadunek
i rozładunek towaru, negocjuje ceny i warunki dowozu towaru lub usługi na miejsce. Dzięki przygotowanym ilustracjom przez Panią Sabinę   mogliśmy zobaczyć jak wyglądają porty w Polsce
i w Hamburgu, a także podziwiać samochody, które przewożą kontenery. Zobaczyliśmy również jak wygląda załadunek na statek  i jak nazywają się urządzenia, które do tego służą.Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą przy piosence „Marzec czarodziej” , a później   Bartuś z mamusią poczęstowali wszystkich   pysznymi  wafelkami.

  Pani Sabinko dziękujemy bardzo, za pouczające spotkanie i miłą zabawę  🙂 🙂 🙂 !!

M.P.

Więcej zdjęć w galerii

 

Bohater tygodnia 11.03.2019 r. – 15.03.2019 r.

W dniach od 11.03 do 15.03. 2019 r. bohaterem był Ksawery, chłopiec z dumą nosił medal bohatera. Do przedszkola przyniósł  liczne zabawki, m.in. autka różnego rodzaju, traktory oraz grającą piłkę, którą  najbardziej lubi się bawić ze swoim starszym bratem.  Ze zdjęć umieszczonych w książce mogliśmy poznać całą rodzinkę  chłopca, a także dowiedzieliśmy się trochę więcej o jego zainteresowaniach, ulubionych potrawach. W czwartek do przedszkola  przyszedł tata Ksawerego, by zaprezentować grupie wykonywany przez siebie zawód. Pan Grzegorz przyniósł ze sobą wielką skrzynię , w której znajdowały się niezbędne narzędzia potrzebne w  jego pracy. Uwagę dzieci zwrócił również strój w którym do nas przyszedł, a w szczególności spodnie z licznymi kieszeniami , w których  były umieszczone najpotrzebniejsze  narzędzia.  Pan Grzegorz opowiedział dzieciom
o zawodzie  stolarza,  zaprezentował również zdjęcia wykonanych przez siebie mebli. Na zdjęciach mogliśmy również zobaczyć jak Ksawery i Filip- jego starszy brat, który również nas odwiedził, pomagają swojemu  tacie,  co zrobiło ogromne wrażenie na rówieśnikach. Przedszkolaki
z zainteresowaniem oglądały też filmiki, gdzie mogły zobaczyć , w jaki sposób przygotowuje się płyty do wykonania mebli oraz ogromne konstrukcje do  hal sportowych  a także innych dachów.  Wszystkie informacje wzbogaciły wiedzę przedszkolaków na temat  pracy stolarza.  Największą atrakcją było to, że dzieci mogły zobaczyć i dotknąć narzędzi, które wykorzystuje stolarz, a także same mogły zamienić się w małych majsterkowiczów i z pomocą naszego gościa wspólnie złożyć wcześniej przygotowaną przez tatę Naszego Bohatera półkę. Wspólnie zadecydowaliśmy w którym miejscu będzie ona wisiała. Następnie Pan Grzegorz specjalnymi narzędziami wymierzył i sprawdził wybrane miejsce , a później wywiercił wiertarką odpowiednie otwory w ścianie, gdzie zawisła  półka.  Podziękowaliśmy Panu Grzegorzowi gromkimi brawami i wiosenną piosenką.

Na zakończenie tego spotkania mamusia Ksawerego – Pani Ania przygotowała pyszną niespodziankę !

Panie Grzegorzu za super zajęcia, ogrom pracy i piękną półkę dziękujemy bardzo 🙂 🙂 🙂 !!!

M.P.

Więcej zdjęć w galerii 🙂

Bohater tygodnia 18.03.2019 r. – 22.03.2019 r.

Emilka była Bohaterem Tygodnia w dniach 18.03.- 22.03.2019 r.  Dziewczynka przyniosła książeczkę, którą wykonała z mamusią i ukochaną ciocią . Pojawiły się w niej piękne rysunki
i zdjęcie Emilki, dzięki czemu mogliśmy bliżej poznać jej zainteresowania, rodzinę, ważne momenty jej życia. Emilka dużo opowiadała o swoich braciach – Kubie i Igorze z którymi się bawi po powrocie z przedszkola.  Dziewczynka bardzo lubi zwierzęta, opowiadała nam o piesku, który ją wita , kiedy wraca do domu i kocie, do którego lubi się przytulać. Do przedszkola przyniosła piękne lale
i magicznego Kucyka Pony,  którymi chętnie dzieliła się z dziećmi. W środę odwiedziła przedszkole mama naszej Bohaterki, która  przeczytała dzieciom ulubioną bajkę Emilki o Królowej Śniegu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści i podziwiały piękne ilustracje w książce.

Na zakończenie tej przygody zaprosiliśmy Panią Justynkę do zabawy przy wesołej muzyce, a Emilka poczęstował dzieci pysznymi batonikami. 

Pani Justynko bardzo dziękujemy 🙂 🙂 🙂 !!!

M.P.

 Zdjęcia w galerii