SUKCESY PRZEDSZKOLAKÓW W KONKURSACH
W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

„Moja mała Ojczyzna”

W tym gminnym konkursie plastycznym otrzymaliśmy bardzo wysokie noty.

W kategorii: 6-latki:

I-miejsce -Patrycja Fitrzyk – opiekun  art. Beata Pajor

II-miejsce -Martyna Golemiec – opiekun art. Beata Pajor

W kategorii: 5-latki:

II-miejsceNatalia Trojan – opiekun art. Małgorzata Piech

III-miejsce –Sylwia Tworzydło – opiekun art. Beata Pajor

Serdeczne gratulacje!

„Czyste powietrze wokół nas”

Był to program, do którego zaprosiła nas Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bochni. Zaangażowała się w jego realizację grupa II (wych. Dorota Milas), która w obecnym roku szkolnym uczestniczyła w szeregu działań dydaktyczno-wychowawczych poświęconych czystemu powietrzu. Wszystkie inicjatywy, rzetelnie opisane w sprawozdaniu, zostały pozytywnie ocenione przez komisję konkursową i przyniosły nam zaszczytne II miejsce. Oliwia Laźnia, która wykonała pracę plastyczną, została zaproszona na uroczysty happening prozdrowotny do Bochni.

„Konkurs Akademii Przyjaciół Pszczół”

Do tego konkursu zaprosiło nas Stowarzyszenie Miłośników Aktywności działające w Lipnicy Murowanej. Najstarsza grupa IV (wych. Beata Pajor) została zaangażowana w cykl zajęć poświęconych pszczołom,  miodzie, kwiatom, ulom,  pracy pszczelarza itd. Poza tym dzieci chętnie w pszczelich kostiumach udały się na wycieczkę do pasieki w Lipnicy Murowanej. Do akcji włączyła się również klasa I Szkoły Podstawowej w Rajbrocie (wych. Sylwia Biernat-Krawczyk). Nasze działania na podstawie fotorelacji zostały docenione przez komisję konkursową i przyznano nam wyróżnienie.  Dziękujemy Damianowi Polkowi, prezesowi Stowarzyszenia, za zaproszenie nas do udziału w konkursie.

„Konkurs recytatorsko-krasomówczy”

W tym roku nasz Przedszkolak pokonał w tym konkursie powiatowym wszystkich uczestników i otrzymał zaszczytne I miejsce. To Paweł Konieczny, który pięknie wyrecytował wiersz „Słoń Trąbalski”. Gratulacje!

„Zwycxaje niedzieli palmowej w lipnickiej kulturze”

Był to konkurs plastyczny ogłoszony przez GOK w Lipnicy Murowanej. Dzieci z Przedszkola przy pomocy różnych technik przedstawiały zwyczaje związane z Lipnicą Murowaną. Zaszczytne II miejsce zdobyły razem z grupy IV (opieka artystyczna B. Pajor) Emilka Krawczyk i Karolinka Burakowska oraz wyróżnienie – Martynka Szafraniec, a z grupy III wyróżnienie dla Martynki Fielek (opieka artystyczna M. Piech). Gratulacje!

„Przegląd technik plastycznych w formach przestrzennych”

Konkurs powiatowy zorganizowany był przez Zespół Szkół w Lipnicy Murowanej i polegał na własnoręcznym wykonaniu trzech pisanek i koszyczka. Zaszczytne II miejsce zdobył Bartuś Łukasik z grupy III (4-5 latków), a opiekunem artystycznym tym razem była jego mama, Monika. Gratulujemy szczęśliwcom!

„Piękno mojej okolicy – miejsca, ludzie, wydarzenia”

W tym ogólnopolskim konkursie plastycznym Patrycja Fitrzyk (6 lat) zdobyła II miejsce (opieka artystyczna, wych. Beata Pajor). Ponadto przyznano naszym przedszkolakom wyróżnienia: dla Jagody Gajec (4 lata) – opieka artystyczna, wych. Ewelina Mazankiewicz, oraz dla Natalki Trojan (5 lat) – opiekun artystyczny, wych. Małgorzata Piech. Cieszymy się niezmiernie i gratulujemy!

Mój Przyjaciel Kot”

Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów i przyznała wyróżnienia dla Naszego Przedszkola oraz piękne dyplomy dla laureatów z gr III 4-5 latków (opiekun artystyczny Małgorzata Piech):

·         Weronice Sikora;

·         Natalce Mika;

·         Karolince Czoch;

·         Martynce Fielek;

·         Kasi Fitrzyk.

Gratulacje!

„Mój własny anioł”

I miejsce w tym ogólnopolskim konkursie plastycznym ponownie zdobyła Emilka Krajewska z grupy III (opieka artystyczna p. Małgorzata Piech). Gratulujemy – to już trzeci wielki sukces Emilki!

„Abstrakcja”

W tym konkursie plastycznym zorganizowanym przez MDK w Bochni, wśród laureatów znalazła się Emilia Krajewska z grupy III. Do pracy zainspirowała ją wychowawczyni, Małgorzata Piech. Brawo!

„Kochamy pluszowe misie”

Kolejnym sukcesem Przedszkola jest II miejsce – Emilki Krajewskiej  z grupy III  w ogólnopolskim konkursie plastyczny pt. „Kochamy pluszowe misie”. Na konkurs wpłynęło 926 prac! Opiekunem artystycznym była wychowawczyni Małgorzata Piech.

Serdeczne gratulacje!!!

„Najpiękniejsze zakątki mojej miejscowości jesienią”

Był to konkurs plastyczny ogłoszony przez GOK w Lipnicy Murowanej. Natalka Trojan z grupy III zdobyła w nim zaszczytne II miejsce (opieka artystyczna M. Piech) oraz Jagoda Gajec z grupy I  (opieka artystyczna E. Mazankiewicz). Podczas gali rozdania nagród zwycięzcy obejrzeli bajkę „Kot w butach” oraz mieli szansę na spotkanie ze św. Mikołajem.

Zobacz więcej…

****************************************************************************************

„Kolorowe wiersze Tuwima”

To konkurs ogólnopolski w Krakowie, a wyróżnienie zdobyła Natalka Mika z grupy III (opiekun artystyczny M. Piech). Natalka wraz z rodzicami odebrała nagrodę osobiście. Gratulujemy!

Kolorowy świat Juliana Tuwima”

Możemy się pochwalić pierwszymi sukcesami w nowym roku szkolnym. 26 dzieci biorących udział w konkursie plastycznym, ogłoszonym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Bochni – otrzymało w ramach wyróżnienia pamiątkowe dyplomy i ilustrowane wiersze Tuwima. Wyróżnienia uroczyście wręczono dzieciom.

Ciekawy link