Dzień Babci i Dziadka

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka  i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. To właśnie dzięki nim dzieci już od najmłodszych lat uczą się miłości, wrażliwości, szacunku       i tolerancji.

Są niezastąpieni, kochają bezwarunkową miłością swoje wnuczęta, rozpieszczają je i często są ich najlepszymi przyjaciółmi. Nic zatem dziwnego, że najmłodsi członkowie rodziny tak ich uwielbiają.

Mimo, że na zewnątrz biało i mroźnie to w środę, 18 stycznia było bardzo ciepło i serdecznie. Wszystko za sprawą dziadków, którzy licznie zgromadzili się w Wiejskim Domu Ludowym w Rajbrocie, by wspólnie świętować Dzień Babci i Dziadka.

Podczas uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście:

– Sekretarz Gminy Lipnica Murowana – Pani Danuta Musiał

– Dyrektor GDK  w Lipnicy Murowanej Pani Agnieszka  Żołna – Zdunek

– Dyrektor Zespołu Szkół w Rajbrocie Pani Anita Kucia

– Wicedyrektor Zespołu Szkół w Rajbrocie Pani Danuta Przybyłko

– Księdz Proboszcz Leszek  Babraj

– Radni Gminy Lipnica Murowana wraz z osobami towarzyszącymi

Po serdecznym przywitaniu gości przez Panią Dyrektor Jolantę Koszmider nadszedł czas na występy najmłodszych. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne,   a dumni dziadkowie ukradkiem ocierali łzy wzruszenia. Mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Jednak to nie był koniec niespodzianek. Każda babcia i wszyscy dziadkowie otrzymali drobne upominki.

Pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy okazali pomoc               i wsparcie przy organizacji tego Święta.

Za ogromne zaangażowanie w przygotowanie uroczystości dziękujemy Mamom z Rady Rodziców:

Pani Bogusi Gajec

Pani Agnieszce Nieć

Pani Marcie Bodurka

Pani Monice Stochel

osobie, która kolejny rok w tych dniach oferuje nam swoją pomoc –  Pani Monice Łukasik oraz byłej uczennicy Zespołu Szkół w Rajbrocie Uli Bodurce,

wszystkim Rodzicom, którzy uczyli dzieci wierszy i piosenek, przygotowali stroje i zatroszczyli się o przewiezienie dzieci na próbę, a w szczególności Panu Krzysztofowi Sytoniowi, i Paniom Monice Fitrzyk, Monice Jarzmik oraz Joannie Fitrzyk.

Panu Zelkowi, który jak co rok ufundował słodki poczęstunek

Pani dyrektor Domu Kultury za możliwość zorganizowania uroczystości na sali Wiejskiego Domu Ludowego

Za dekorację sali dziękujemy pani Elżbiecie Kępie i Marii Fitrzyk

Panu Janowi Mulce za przewiezienie do remizy potrzebnych rekwizytów