OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

„Nie ma dzieci – są ludzie; ale o innej skali pojęć, innym zasobie doświadczenia, innych popędach, innej grze uczuć”

Janusz Korczak

20 listopada, świętujemy ważną rocznicę dla wszystkich dzieci. Dokładnie tego dnia w 1959r. Organizacja Narodów Zjednoczonych uchwaliła Deklarację Praw Dziecka, w której jasno określono prawa przysługujące dzieciom na całym świecie.

DSCF0091

W tym roku, po raz pierwszy obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Jest to idealna okazja do tego, aby przybliżyć i przypomnieć naszym przedszkolakom ich prawa.

DSCF0012

W każdej grupie przeprowadzone zostały zajęcia dydaktyczne, podczas których mówiono i wyjaśniono podstawowe Prawa Dziecka.

DSCF0079

Głównym celem tych zajęć było wyposażenie dzieci w takie umiejętności jak: rozróżnianie dobra i zła, słuchanie innych, współpraca, przestrzeganie zasad dobrej komunikacji, jak również wyrażanie swoich przekonań.

DSCF0081

Najważniejsze jednak jest to, aby dzieci przez świadomość istnienia swoich praw, umiały szanować prawa innych.

DSCF0087

Więcej informacji dotyczących Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w Liście Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.