Rodzice i Nauczyciele Dzieciom  w przedstawieniu  ,, Królewna Śnieżka”

pobrany plik       Rodzice i Nauczyciele Dzieciom                w  przedstawieniu  „Królewna Śnieżka”

W miniony  czwartek 19.03.2015 r. rodzice dzieci

z Przedszkola Samorządowego w Rajbrocie  przygotowali dla swoich pociech humorystyczną adaptację bajki o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach. Przygotowania trwały kilka miesięcy, jednak było warto ponieważ efekt końcowy wyglądał bardzo profesjonalnie. Scenografia, kostiumy, a przede wszystkim gra aktorska wzbudziły w dzieciakach ogromny podziw i dumę ze swoich rodziców-aktorów. Spektakl został nagrodzony gromkimi brawami.

To wspaniałe  przedstawienie zostało wystawione w Szkole Podstawowej dzięki uprzejmości Pani Dyrektor.

z1802747X[1]

Kilka miesięcy ciężkiej pracy – próby, ćwiczenia, przygotowywanie scenografii  i dekoracji – nie poszły na marne. Niby zwykła, standardowa i chyba każdemu znana sztuka – ‘Królewna Śnieżka”. Słynną baśń wszyscy znają, ale każda jej interpretacja jest wyjątkowa. Nie inaczej było i tym razem. Piękna królewna, zła macocha, staruszka, prawdomówne lustereczko, dzielny książę, dobroduszny myśliwy, urocze krasnale i wrażliwe wróbelki , posłuszny sługa i niezastąpieni narratorzy wszystkie te postaci  grane przez Rodziców i Nauczycieli  nie pozwoliły licznie zgromadzonej publiczności na nudę.

A było to tak Zła macocha każe zabić królewnę, krasnoludekponieważ zazdrości jej urody. Na szczęście dzięki  dobrodusznym Wróbelkom  i Myśliwemu Śnieżka trafia do krasnoludków i zamieszkuje wśród nich. Jednak Macocha poznaje tajemne miejsce zamieszkania Śnieżki i także tam dociera, zabija królewnę, podając  jej zatrute jabłko. Zakochany w Śnieżce królewicz całuje ją i przywraca do życia. Królewicz poślubił Śnieżkę, a zła macocha ginie ze złości.

W naszej bajce  niemal każdy szczegół jest dopracowany. Nie ma nic dziwnego w tym, że w ten sposób zagrana „Królewna Śnieżka…” przypadła widzom do gustu.

krasnale-gapcio-i-spioch-GALLERY_MAIN-36027

Kochani Rodzice!

Pragnę złożyć szczere wyrazy wdzięczności

za chęć wzięcia udziału w spotkaniach teatralnych,

które zaowocowały bajeczką pt. „ Królewna Śnieżka”.

Serdecznie dziękuję za wspaniałą atmosferę,

wzorcowe przygotowanie oraz super pomysły.

Po raz kolejny przekonałam się, że mamy wspaniałych

rodziców, na których zawsze można liczyć!!!

Obsada składała się z aktorów – rodziców, którzy mimo licznych obowiązków zawodowych i prywatnych, chętnie zaangażowali się         w organizację spektaklu:

Lista Rodziców i Nauczycieli biorących udział  w bajce:

1. Pan Dekert Tomasz                          Myśliwy i Książe

2. Pani Drożdż Marta                           Krasnoludek Beksa

3. Pani Fitrzyk Elżbieta                       Krolewna Śnieżka

4. Pani Golemiec Malgorzata             Wróbelek 1

5. Pani Kanownik Agnieszka           Krasnoludek Gapulek

6.Pani Kijowska Monika                       Staruszka

7. Pani Krajewska Aneta                       Wróbelek 2

8. Pani Łukasik Monika            Krasnoludek Mądraliński

9. Pani Okrasińska Anna           Krasnoludek Maluszek

10. Pani Słowikowska Barbara                 Zła Królowa

11. Pani Wilczek Anna                    Krasnoludek Śpioszek

12. Pani Włudyka Regina              Krasnoludek Aaa – Psik

13.  Pani Plewa Marta                                     Narrator

14. Pani Dyrektor Koszmider Jolanta        Narrator

15. Pani Małgorzata Marzec              Krasnoludek Gburuś

16. Pani Milas Dorota                               Sługa

17. Pani Katarzyna Przybyłko                 Narrator

18. Pani Małgorzata Piech                      Lustereczko

Podziękowania kieruję również w stronę Pani Dyrektor Jolanty Koszmider oraz  Pań: Małgorzaty Marzec, Doroty Milas,  Katarzyny Przybyłko,  które również wykazały się talentem aktorskim .

Wychowawca gr III Małgorzata Piech

krasnoludki-GALLERY_MAIN-36031