Uroczystość Dnia Babci i Dziadka

Kocham mocno babcię, dziadka

To nie żarty moi mili

Dzisiaj im życzenia składam

By sto latek w zdrowiu żyli

Szanowni Państwo.

Zapewne już za chwileczkę wiele innych ciepłych, miłych i wzruszających życzeń, wierszy i piosenek usłyszymy na tej sali.  Dla naszej społeczności przedszkolnej to bardzo ważny i uroczysty dzień. Tradycją bowiem stało się, że gdy nadchodzi styczeń gościmy w swoim gronie osoby, które           w życiu naszych przedszkolaków odgrywają rolę szczególną.

Kochane Babcie, drodzy Dziadkowie, Prababcie i Pradziadkowie serdecznie witam Was na uroczystości z okazji Waszego Święta               i dziękuję, za tak liczne przybycie.

Jest mi niezmiernie miło, że swoją obecnością uświetnili  te szczególne dla nas chwile:

Wójt Gminy Lipnica Murowana  Pan Tomasz Gromala, którego serdecznie witam

Kierownik  ZOSiP w Lipnicy Murowanej Pani Anna Cempura

Kierownik GOPS w Lipnicy Murowanej Pani Maria Kurek

Dyrektor GDK  w Lipnicy Murowanej Pani Agnieszka Żołna – Zdunek

Dyrektor PS w Lipnicy Murowanej Pani Beata Pajor

Ksiądz Proboszcz Leszek Babraj

Ksiądz Katecheta Marek Czerwiński

Pragnę również powitać Radnych Gminy Lipnica Murowana wraz       z osobami towarzyszącymi

Każdy z nas był kiedyś dzieckiem i pamięta jak ważną rolę w naszym życiu pełnią dziadkowie.

Obchodzony 21 stycznia Dzień Babci i dzień później Dzień Dziadka to tylko symboliczne święto w naszym kalendarzu. Tak naprawdę to każdego dnia w roku, dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuki. To codziennie ich pociechy potrzebują od nich wsparcia.

Babcia i dziadek to ukochane osoby, które tak naprawdę nigdy się nie gniewają, a swoje wnuczęta zazwyczaj rozpieszczają. To oni dają im smakołyki, potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń swoich małych pociech.

Zajmują się swoimi wnukami,  kiedy  rodzice są w pracy, są  niewyczerpanym źródłem informacji o otaczającym nas świecie. Są ostoją, na której zawsze można polegać.

Kochane Babcie, drodzy Dziadkowie

Z okazji Waszego święta, w Nowym 2016 Roku życzę Wam w imieniu całej naszej przedszkolnej społeczności:

• zdrowia, sił i pogody ducha,
  • wielu okazji i powodów do radosnego uśmiechu
  • rodzinnego ciepła
  • pomyślności,
  • zadowolenia i satysfakcji z wnucząt,
  • jak najwięcej czasu na spotkania i rozmowy z najmłodszym pokoleniem,

Wam kochane dzieci życzę, by Wasi dziadkowie zawsze byli  osobami szczególnymi  w Waszym życiu, takimi, które się kocha tylko dlatego, że są. Bo oni żyją dla Was – a Wy jesteście dla nich tym co mają najcenniejszego.

Zanim oddam głos najmłodszym uczestnikom naszej uroczystości pragnę gorąco podziękować wszystkim, którzy okazali pomoc i wsparcie przy organizacji tego Święta.

Dziękuję mamom z Rady Rodziców:

• Pani Ani Wilczek
  • Pani Basi Krawczyk
  • Pani Marcie Drożdż
  • Pani Bogusi Gajec
  • Pani Agnieszce Nieć

i wspomagającej je Pani Monice Łukasik

wszystkim Rodzicom oraz nauczycielom i pracownikom naszego przedszkola.

Pani dyrektor Domu Kultury za możliwość zorganizowania uroczystości na tej  sali

Panu Zelkowi za pyszne słodkości, którymi będziemy się częstować

Za dekorację sali dziękuję pani Elżbiecie Kępie i Marii Fitrzyk

Za przewiezienie i skręcenie szopki panu Łukaszowi Łyszczarzowi           i Danielowi Trojanowi.

Za dokumentację fotograficzną naszej uroczystości dziękuję Panu Damianowi Polkowi.

Dziękuję Zespołowi eRw BanD za to, że przyjął zaproszenie i dziś dla nas zagra.

Ale zanim to się stanie, zapraszam Państwa na program artystyczny przygotowany przez przedszkolaków pod kierunkiem  swoich wychowawców.

Wszystkiego najlepszego

Dyrektor przedszkola