Co słychać w Afryce?

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość – ksiądz misjonarz Józef Smoleń – wujek Madzi i Kasi Łacnych. Ksiądz Józef z wielką pasją i zaangażowaniem opowiedział nam o życiu i swojej działalności misyjnej na Czarnym Lądzie. Wszystkie przedszkolaki z uwagą wysłuchały opowieści o swoich rówieśnikach w Kongo. Dzieci zadawały również wiele ciekawych pytań m. in. jak wyglądają domy, czym się bawią tamtejsze dzieci, co jedzą oraz skąd czerpią wodę Afrykanie. Wielkie wrażenie na wszystkich przedszkolakach zrobiły wyświetlone filmy o życiu, nauce
w szkole oraz ciężkiej pracy wykonywanej przez małe dzieci.

Bardzo serdecznie dziękujemy księdzu Józefowi za tę piękną lekcję empatii i pokory, dzięki którym mogliśmy jeszcze bardziej otworzyć się na potrzeby drugiego człowieka i docenić to, że żyjemy w takim miejscu
i w takich czasach, bo przecież nie każdy miał tyle szczęścia…

K. Przybyłko

Zapraszamy do galerii