Dzień Jeża

„Szur, szur, szur, jeżyk mały.
Szur, szur, szur, w liściach cały.
Ref: Tupu-tap! Tupu-tap!
Kolorowe liście łap!”

To kolejna okazja do tego, by u najmłodszych zaszczepić ciekawość do poznawania otaczającego ich świata. Tuż po śniadanku w naszej sali zastaliśmy niezwykłą rzecz – górę liści. Zaciekawione dzieci zauważyły obok jakieś ślady, po cichutku zrobiliśmy wokół koło i zastanawialiśmy się skąd one się tam wzięły i do kogo należą. W rozwiązaniu tej zagadki pomógł nam wiersz z którego dowiedzieliśmy się,
że pod liśćmi schował się jeż. Powitaliśmy naszego gościa zabawą przy piosence „Jeżyk i liście”. Następnie dzieci obejrzały film edukacyjny „Jeż” dzięki czemu miały możliwość poszerzyć oraz utrwalić wiedzę dotyczącą życia jeży. Ten dzień był doskonałą okazją do uświadomienia najmłodszym, co zagraża tym zwierzętom. Nie zabrakło także wesołych zabaw dydaktycznych oraz
wspaniałych prac plastycznych.

MP

Galeria 🙂