Finał Akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę”

W piątek 21 kwietnia przy budynku WDL w Lipnicy Dolnej odbył się drugi finał ekologicznej akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę” realizowanej przez Samorząd Województwa Małopolskiego. Nasze przedszkole podczas tego wydarzenia reprezentowały najstarsze grupy: Sówki i Odkrywcy. Zaprezentowaliśmy własne stoisko ze zdrową żywnością – smacznymi wiosennymi kanapkami oraz owocowymi szaszłykami. Przygotowaliśmy specjalne, kolorowe pudełka, które służyły nam do segregacji śmieci. Mieliśmy możliwość zaśpiewania ekologicznej piosenki „Świat w naszych rękach”. Największą atrakcją był jednak pokaz mody ekologicznej, podczas którego dzieci prezentowały wykonane
z pomocą rodziców fantazyjne eko-nakrycia głowy 🙂 . Duże zainteresowanie wzbudziła także nasza ekologiczna ścieżka sensoryczna. Za tak piękną prezentację na dzieci czekała moc atrakcji. Były konkursy rzutu do celu oraz układania wieży z kubeczków, warsztaty robienia budki na owadów, zjeżdżalnie oraz stoiska z ekologicznymi przysmakami. Dzieci mogły także przejechać się elektrycznym strażackim melexem.

Młodsze grupy przedszkolne nie próżnowały. Korzystając ze słonecznej pogody wybrały się
na wiosenny pochód z eko-transparentami oraz założyły przedszkony ogródek.
Wrażeń był mnóstwo. Zobaczcie sami 🙂
Zapraszamy do galerii 🙂

MJ