Jak Elemelek został naszym przyjacielem – zakończenie projektu

Elemelek to taki Wróbelek, który przyjaciół ma wiele
Do tego grona i Krasnoludki z Rajbrotu dołączyły
I się z nim zaprzyjaźniły.
Bo gdy we wrześniu u nas się zjawił,
Wszystkich bardzo rozbawił.
Każdego dnia nam towarzyszy w zabawie
I w ważnej sprawie.
Poznajemy z nim przygody wspaniałe
i urządzamy kolorowe bale.
Każdy przedszkolak chętnie go przytula
Aż się mała ptaszyna rozczula.
A gdy odwiedzał Rodzinki
to były zadowolone „Krasnoludków „ minki.
Dzieci atrakcje mu wymyślały
a na dobranoc bajeczki czytały.
Przygód miał bez liku
Tyle co ziarenek w karmniku.
Na zawsze już z nami zostanie ten Wróbelek mały,
Byśmy mogli z nim poznawać świat cały.
W tym tygodniu grupa Krasnoludków zakończyła udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym
„Wróbelka Elemelka poznajemy z nim przygody dzielić chcemy”.
Dzieci odbyły razem z Elemelkiem już ostatnią, tym razem wakacyjną podróż nad morze. Wyznaczyły trasę, ustaliły jakimi środkami lokomocji można się tam dostać. Po wysłuchaniu opowiadania
„Jak to mały Elemelek w wielkim morzu brał kąpiele” ustaliliśmy zasady kąpieli wodnych i zachowania się na plaży. I tak przygody Wróbelka Elemelka dobiegły końca… Tym samym zakończyliśmy już udział w projekcie. Wykonaliśmy wszystkie zadania, które wprowadziły nas w świat literatury dla dzieci, już trochę zapomnianej. Zaprzyjaźniliśmy się też z głównym bohaterem, który towarzyszył nam przez cały rok szkolny. Dla dzieci była to wspaniała przygoda i zabawa. Jestem przekonana, że wspólnie wykonane zadania przyniosły naszym Krasnoludkom wiele pozytywnych emocji i edukacyjnych korzyści. Mam nadzieję, że w przyszłości zainspiruje je do własnych podróży i odkrywania zupełnie nowych miejsc. Przy współpracy z Rodzicami nasz Wróbelek odbył również czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. W ramach projektu zorganizowany był również Rodzinny konkursy „Mój własny Wróbelek”, dzięki czemu Elemelek zyskał mnóstwo nowych przyjaciół. Dziękuję bardzo Rodzicom Krasnoludków za zaangażowanie i wszelką pomoc a Wróbelkowi Elemelkowi życzymy zasłużonego odpoczynku i do miłego zobaczenia.

MP

Galeria 🙂