Już wkrótce będziemy uczniami

W poniedziałek 17 kwietnia, w odpowiedzi na zaproszenie Pani Basi Golemiec i Pani Aldony Koralewskiej, grupa Odkrywców i grupa Sówek
wyruszyły z wizytą do szkoły. Celem wyprawy było poznanie miejsca, w którym już niedługo nasze przedszkolaki rozpoczną edukację.
Wizyta w szkole rozpoczęła się od oglądnięcia przygotowanego przez uczniów przedstawienia
o tematyce ekologicznej a następnie przedszkolaki miały okazję na wspólne zabawy kołowe ze swoimi starszymi kolegami i koleżankami.

Po zabawach przedszkolaki zaproszone zostały do klasy, w której odbywają się lekcje.
Z wielką ciekawością dzieci usiadły w ławkach, obejrzały podręczniki szkolne i leżące na ławkach piórniki, w których uczniowie mają wiele ciekawych i potrzebnych przyborów: ołówki, kredki, pióra, gumki, pisaki. Okazało się, że w szkole, tak jak u nas w sali, wisi tablica z literkami i cyferkami, jest ogromne liczydło i duże tablice na których można pisać kredą. Od czasu do czasu słychać było dźwięk dzwonka. To znak, że zaczyna się lekcja i trzeba usiąść w ławce albo, że zaczyna się przerwa i można zjeść kanapkę na śniadanie. Przedszkolaki wykonały też swoje pierwsze szkolne zadanie – narysowały piękne obrazki, z których Pani Basia utworzyła na tablicy galerię. Było jeszcze wspólne śpiewanie piosenek i poczęstunek słodkościami. Czas w szkole płynął nam bardzo szybko i przyjemnie – trzeba było jednak wracać do przedszkola.

Pożegnaliśmy się więc grzecznie, jak na przyszłych uczniów przystałoi postanowiliśmy
z radością tu kiedyś powrócić.

JK

Galeria 🙂