Możliwość wzięcia udziału w projekcie

„Edukacja, promocja i profilaktyka

w kierunku zdrowia jamy ustnej

skierowana do małych dzieci, ich rodziców,

opiekunów i wychowawców”

Projekt skierowany jest do nauczycieli, dzieci w wieku 3-5 lat oraz ich rodziców. Celem projektu jest ograniczenie występowania i nasilenia choroby próchnicowej zębów oraz poprawa stanu jamy ustnej i ogólnego stanu zdrowia populacji dzieci w wieku 0 – 5 lat.

W ramach projektu realizowane będą następujące formy wsparcia:

* Zajęcia edukacyjne realizowane bezpośrednio w przedszkolach dla dzieci, ich rodziców oraz nauczycieli przedszkolnych.

*   Szkolenia dla nauczycieli i wychowawców przedszkolnych realizowane poza terenem przedszkola bez udziału dzieci i ich rodziców.

Projekt dofinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nawymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Rodzice chętni do wzięcia udziału w projekcie proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego rodzica w przedszkolu oraz formularza zgłoszeniowego dziecka.

Więcej informacji na stronie  zebymalegodziecka.pl