„Nietypowa” lekcja muzyki

 

Dzisiaj w odpowiedzi na zaproszenie Pani Doroty Suder, wszystkie grupy  przedszkolaków wybrały się do Szkoły Podstawowej na lekcję muzyki. Najpierw słuchaliśmy kolęd w wykonaniu starszych kolegów i koleżanek z użyciem instrumentów i próbowaliśmy odgadnąć ich tytuły. Jak się okazało przedszkolaki świetnie dawały sobie radę i potrafiły wymienić wszystkie zagrane kolędy.

 

Obraz-06854c66566192be.jpg

 

W międzyczasie  mogliśmy zobaczyć i poznać niektóre instrumenty. Przedszkolaki zobaczyły jak wygląda m. in.: wiolonczela, flet poprzeczny, klarnet, saksofon czy trąbka i dowiedziały się jak są zbudowane. Największą atrakcją była możliwość potrzymania wybranych instrumentów w rękach naszych przedszkolaków a nawet próba zagrania na niektórych. Nie zabrakło też noworocznych życzeń, złożonych przez grupę kolędników. Na koniec spotkania Pani Dorota zagrała ulubioną kolędę wszystkich dzieci „Świeć gwiazdeczko, świeć”, którą wspólnie zaśpiewaliśmy. Była to niesamowita przygoda dla wszystkich dzieci.

 

Obraz-04754c66563a64da.jpg

 

Bardzo dziękujemy Pani Dorocie za tą wspaniałą lekcję muzyki. Już teraz zgłaszamy się do udziału w następnej 🙂

 

Więcej zdjęć