Panowie policjanci w naszym Przedszkolu

 

22 września 2021r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami  z Komisariatu Policji
w Nowych Wiśniczu:

asp. Paweł Motak – dzielnicowy naszej miejscowości –  Rajbrot

asp. Antoni Nowak – dzielnicowy terenu gminy Nowy Wiśnicz

post. Tomasz Ryś – kierownik OPI

Do tej wizyty dzieci ze wszystkich grup wiekowych przygotowywały się od kilku dni poprzez zajęcia
na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu i w ogrodzie przedszkolnym, ale również w ruchu drogowym.

Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika.  Panowie policjanci,
w formie praktycznej, przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. 
Funkcjonariusze opowiedzieli przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, pokazali nam wyposażenie i umundurowanie, które jest niezbędne podczas wykonywanej służby.  Następnie przypomnieli obowiązujące numery alarmowe i wytłumaczyli przedszkolakom jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz w jaki sposób i do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na zakończenie przedszkolaki podziękowały panom policjantom za wizytę.

Dyrekcja, Nauczyciele oraz Dzieci składają serdeczne podziękowania policjantom z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu za poświęcony czas i ciekawe zajęcia.

DZIĘKUJEMY!!!

Fotorelacja ze spotkania 🙂