Przedszkolaki na spotkaniu z Ewą Chotomską

Ja jestem Pan Tik-Tak,
Ten zegar to mój znak.
Tak tak tak to Pan Tik-Tak,
Zegar to jego znak…

 

To słowa piosenki rozpoczynającej ulubiony program telewizyjny dla dzieci "Tik – Tak". Chyba wszyscy ją bardzo dobrze znamy, a jeśli któryś z naszych przedszkolaków jej nie znał, to   miał okazję usłyszeć ją w piątek, 8 maja na autorskim spotkaniu z panią Ewą Chotomską – popularną Ciotką Klotką z tego właśnie programu.

 

Pani Ewa jest znaną pisarką (m. in. Pamiętnik Felka Parerasa, Kuchenny Alfabet w Zagadkach, Zając Poziomka), scenarzystką programów telewizyjnych(Tik-Tak,Fasola,Domowe przedszkoleMłynek) producentką programów edukacyjnych „Budzik” i „Jedyneczka”, założycielką zespołu dziecięcego „Fasolki” oraz autorką tekstów piosenek dla dzieci (m.in. Szczotka, pastaMydło lubi zabawęMyj zębyMoja fantazja).  

 

DSCF0054.JPG

 

Pani Ewa przebrana za Ciotkę Klotkę  miło przywitała zebraną publiczność i rozpoczęła to bajkowe spotkanie. Dowiedzieliśmy gdzie pani Ewa pracuje i czym tak naprawdę się zajmuje. Opowiadała o swojej twórczości oraz swoich zwierzątkach, które później stawały się bohaterami książek i piosenek. Mówiła również o swojej mamie – słynnej poetce Wandzie Chotomskiej, jej wielu książkach i nowych wierszach, wspominała ich wspólną zabawę w rymy. Zadawała dzieciom pytania i zagadki, zapraszała do wspólnych konkursów, w nagrodę za poprawną odpowiedź każdy otrzymał  słodką niespodziankę – pysznego cukierka.

 

Atrakcjom nie było końca. Pani Ewa rozśpiewała i roztańczyła całą publiczność. Dzieci wspólnie z autorką śpiewały oraz  tańczyły w rytm piosenek: o "Papudze, która piękne ma pióra, lecz straszna z niej gaduła”  i "Mydło lubi zabawę".

 

DSCF0099.JPG

 

Na zakończenie przedszkolaki wręczyły pani Ewie własnoręcznie zrobionego Zająca Poziomkę, specjalnie wykonane prace plastyczne oraz książkę autorstwa mamusi naszego Samuelka pani Agnieszki Dekert.         W podziękowaniu otrzymaliśmy autografy wraz z dedykacją oraz płytę zespołu „Fasolki”. Była to naprawdę niesamowita  przygoda.

 

Serdecznie  dziękujemy pani Ewie Chotomskiej za przybycie do Rajbrotu ,jesteśmy pod ogromnym wrażeniem i niezmiernie się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w tym wyjątkowym spotkaniu. 

 

Więcej zdjęć