Przedszkolaki z wizytą w szkole

W odpowiedzi na zaproszenie pani Dorotki Suder wyruszyliśmy dzisiaj do szkoły podstawowej, aby obejrzeć występ naszych starszych kolegów. Grupa folklorystyczna w pięknych, kolorowych strojach krakowskich przedstawiła przedszkolakom ludowe zwyczaje wiosenno – wielkanocne.

Dzieci mogły poznać różne obrzędy i tradycje – niektóre z nich kultywowane są również w dzisiejszych czasach. Przedstawione zostały     m. in. zwyczaje:  topienie marzanny, chodzenie z gaikiem, święcenie pokarmów, strojenie palm, chodzenie z kogutkiem czy śmigus dyngus.

Przedszkolaki z zachwytem przysłuchiwały się tym opowieściom oraz przyglądały prezentowanym dekoracjom. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę wielkanocną.

DSCF0014

Bardzo dziękujemy pani Dorotce za zaproszenie. Cieszymy się, że mogliśmy zobaczyć to ciekawe przedstawienie. Mamy nadzieję, że za niedługo znów się spotkamy 🙂 

Więcej zdjęć w galerii