Rajbrot dawniej i dziś

Gościliśmy dzisiaj w przedszkolu panią Teresę Biernat i tym samym mieliśmy okazję uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu poświęconym naszej miejscowości. Pani Teresa przybliżyła przedszkolakom historię powstania Rajbrotu, najważniejsze wydarzenia naszej wsi oraz ciekawostki związane z pochodzeniem nazwy miejscowości. Przytoczone zostały również legendy związane z Rajbrotem: Legenda o Kamieniach Brodzińskiego i Legenda o Białym Koniu.  Dzieci z wielką uwagą przysłuchiwały się opowieściom o życiu ludzi w dawnych czasach: ich mieszkaniach, codziennych zajęciach i strojach. Największe zainteresowanie wywołały stare zdjęcia oraz przedmioty przyniesione przez panią Teresę. Przedszkolaki zobaczyły m. in. tarkę do prania, żelazko na węgiel, maselnicę czy telefon na korbkę.

 

 

 

Bardzo dziękujemy pani Teresie za dzisiejszą ważną lekcję historii dotyczącą Rajbrotu. Cieszymy się, że już od najmłodszych lat dzieci poznają tradycję, kulturę i zwyczaje swojej małej ojczyzny. 

 

Zapraszamy do galerii