Spotkanie z policjantami i psem policyjnym

28.02.2023 r. w naszym przedszkolu obyło się niecodzienne spotkanie.
Odwiedzili nas niezwykli goście – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni oraz z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu – Pan Paweł Motak, Jacek Kupiec, Adrian Kuśnierz oraz Bartłomiej Kowal, któremu towarzyszył pies policyjny rasy owczarek belgijski o imieniu  Rita, który wzbudził ogromny zachwyt i zainteresowanie wśród naszych przedszkolaków.
Pan policjant  opowiedział o pracy Rity oraz zademonstrował jej posłuszeństwo. Podczas prelekcji opiekun policyjnego psa podkreślał, że Rita ma duży temperament, jest aktywna oraz wytrzymała
w pracy. Przedszkolaki jednak poznały psa policyjnego od innej strony jako łagodnego, spokojnego
i przyjaznego pomocnika policji.

Panowie policjanci podczas spotkania przypomnieli również  jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły
w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Na zakończenie spotkania  dzieci mogły zobaczyć policyjny radiowóz wraz z jego wyposażeniem.
Lekcja ta będzie miała zapewne wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i znaczenie jego pracy dla społeczeństwa. To spotkanie oraz treści przekazane na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.

Serdecznie dziękujemy policjantom i psiakowi, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami.

Zapraszamy częściej do naszego przedszkola!

E.P.

Galeria 🙂