Spotkanie ze strażakami

Wszyscy wiedzą, że bezpieczeństwo to bardzo ważna sprawa, ale nie każdy wie, jak należy się zachowywać, aby być bezpiecznym. Dlatego dzisiaj nasze przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu ze strażakami. Panowie strażacy w prosty i ciekawy sposób przybliżyli dzieciom informacje związane z ich pracą. Dzieci miały okazję poznać sprzęt
i wyposażenie OSP w Rajbrocie zgromadzone w remizie strażackiej. Każdy mógł zobaczyć z bliska samochody strażackie. Niektórzy mogli zmierzyć się z prawdziwym wężem strażackim oraz przymierzyć hełm strażacki, co sprawiło dzieciom wiele radości i satysfakcji. Panowie strażacy uświadomili przedszkolakom, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną. Utrwalone też zostały numery alarmowe: 998
i 112.

Jeszcze raz dziękujemy panom strażakom za miłe spotkanie.

Zapraszamy do galerii.