Sześciolatki w szkole

Sześciolatki z Przedszkola Samorządowego w Rajbrocie — 

dzieci z grupy IV i III odwiedziły Zespół Szkół w Rajbrocie.

W szkole bardzo serdecznie przywitała nas pani dyrektor Anita Kucia, która zaprosiła nas na przedstawienie przygotowane przez panie: Lucynkę Paruch i Anię Piech (wychowawczynie klas III). Trzecioklasiści w pigułce pokazali, czego nauczyli się już w szkole: śpiewali, tańczyli, zaprezentowali swoje umiejętności teatralne w przedstawieniu
pt. „Kukułka”. Uczniowie zaprosili również przedszkolaków do wspólnej zabawy: razem zatańczyli krótki układ taneczny oraz w małych grupkach  wzięły udział w zajęciach plastycznych. Dzieci miały także okazję zapoznać się z budynkiem i pomieszczeniami szkoły, mogły usiąść
w ławkach, przymierzyć tornister – bardzo im się to spodobało. Na zakończenie wycieczki otrzymały od pani Lucynki i pani Ani słodki poczęstunek. W miłej atmosferze czas szybko minął i trzeba było wracać do przedszkola. Jednak już niedługo nasze sześciolatki będą uczniami klasy pierwszej. Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie, przekonały się na własne oczy, że w szkole jest bezpiecznie, miło
i niezwykle ciekawie, bez trwogi i lęku przekroczą szkolne mury
i pozyskają w niej nowych, wspaniałych kolegów.

Galeria zdjęć tutaj.