Teatrzyk pt.”Jak pasterz Józef Egipt uratował”

Przedszkolaki miały okazję obejrzeć spektakl pt.”Jak Pasterz Józef Egipt uratował” w wykonaniu aktorów TEATRU O-RETY. Bajka opowiada o chłopcu, którego bracia z zazdrości o względy ojca wrzucili do studni żeby się go pozbyć. Niespodziewanie Józef zostaje uratowany i staje się kimś ważnym w Egipcie. Po latach jego bracia, nie wiedząc, że to on, zwracają się do niego o pomoc. Józef oczywiście nie odmawia, nie mści się za wyrządzoną krzywdę, wybacza braciom i w końcu wyjawia kim jest. Wszystko kończy się szczęśliwie.

W czasie przedstawienia dzieci śpiewały piosenkę i podróżowały przez pustynię. Razem z głównym bohaterem próbowały uniknąć także różnych niebezpieczeństw. Dzieci stawiały rurociąg, którym doprowadzały wodę do Egiptu, a także zbierały zapasy żywności z pól. Przedszkolaki pomagały też zagnać stado niesfornych owieczek do zagrody.

Dzieciom spektakl bardzo się podobał.

Galeria zdjęć.