W nowej odsłonie

W nowej odsłonie

          Czas wakacji minął i wraz z nastaniem września nasze przedszkole zapełniło się ponownie gwarem dziecięcych głosów, śmiechów i zabaw. Przedszkolaki wróciły do nas wypoczęte, uśmiechnięte, pełne energii       i jakby ciut wyższe. Było nam miło powitać je ponownie w progach przedszkola zwłaszcza że czekała tu na nich miła niespodzianka.

       Dnia 16 sierpnia 2016 r.  zakończyła się bowiem realizacja inwestycji gminy Lipnica Murowana pod nazwą Przebudowa wraz         z kompleksowym remontem łazienek w Przedszkolu Samorządowym   w Rajbrocie.

               Zakres prac obejmował m.in. wymianę instalacji wod – kan         z montażem zasobnika ciepłej wody w kotłowni oraz dostosowaniem         i wpięciem pieca CO do instalacji cieplej wody a także prace remontowe.

           Ich efektem są piękne, przebudowane i powiększone, wyposażone w nowoczesny sprzęt sanitarny przedszkolne łazienki. Dzieci mogą z nich korzystać  nie opuszczając sali dydaktycznej tak  jak to było przed remontem,  gdyż w każdej z sal wybito nowe drzwi w ścianach konstrukcyjnych umożliwiających wejście do sanitariatów z sali zabaw. Wyposażone w czujnik ruchu lampy zapalają się samoczynnie  po wejściu do pomieszczenia.

                Wyposażenie sanitariatów stanowią dostosowane do wieku       i wzrostu dzieci sedesy w osobnych kabinach z płyt HPL, umywalki           i lustra, a także suszarki do rąk, podajniki ręczników jednorazowych, podajniki mydła, kolorowe wieszaczki. W jednej z dziecięcych łazienek zamontowano także kabinę natryskową z brodzikiem.

               W projekcie zaplanowano przebudowę łazienki na parterze budynku tak, aby była dostosowana dla osób niepełnosprawnych. W niej również  znajduje się  prysznic. W łazience znajdującej się przy stołówce dla uczniów szkoły pomyślano o tym, aby korzystać z niej mogła młodzież i młodsi uczniowie czy też  dzieci. W ramach prac pomalowano przedszkolne sale dydaktyczne  a w części pomieszczeń wymienione zostały lampy.

               Zakończone w dogodnym terminie prace remontowe umożliwiły nam przygotowanie placówki do rozpoczęcia nowego roku szkolnego tak, że 1 września nie było  śladu po remoncie a przedszkolaki, które zawitały do nas  wraz z rodzicami mogły podziwiać już tylko efekty inwestycji.

Panu Wójtowi, Radzie Gminy Lipnica Murowana oraz Wszystkim, którzy pracowali nad tym, aby ta inwestycja została zaplanowana  i zrealizowana serdeczne podziękowania składają

Dyrektor, nauczyciele i pracownicy

Przedszkola Samorządowego w Rajbrocie

No i oczywiście przedszkolaki

do-remontu

Dziękujemy!

Fotorelacja z remontu na stronie Gminy.