Wiosna, wiosna tak piękna, radosna…

Wiosna, wiosna tak piękna, radosna…

„Wiosna, wiosenka
w mym sercu piosenka
Przychodzi po zimie
ożywia świat.
Świeżym powiewem słońca iskrzeniem.
Obudź się ziemio – pora już wstać.

Wiosna, wiosna tak piękna, radosna.
Słoneczna, pachnąca,
Przyrodą kwitnąca.
Wiosna, wiosna tak piękna radosna.
T
o takie proste, śpiewaj i tańcz.”

 22 marca w naszym przedszkolu odbyło się „Powitanie Wiosny”.

Tego dnia w naszym przedszkolu od samego rana było kolorowo i wesoło, wszystkie przedszkolaki przybyły do przedszkola odświętnie ubrane. Zaraz po śniadaniu na dzieci czekała niespodzianka,
którą znalazły w bocianim gnieździe – a były to listy od Pani Wiosny, w pierwszym liście znajdowały się zadania do wykonania. Tak też rozpoczęło się „Wielkie powitanie Wiosny”. Dzieci chętnie uczestniczyły w grach i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku.
Z radością odgadywały zagadki, śpiewały wiosenne piosenki, tańczyły, recytowały wiersze, malowały Panią Wiosnę. Wielką atrakcją była również zabawa ruchowa – „Żabki i bocian”. W dalszej części uroczystości został odczytany drugi list od Pani Wiosny w który znalazły się podziękowania oraz nagroda – niespodzianka za wspaniałą zabawę dla wszystkich przedszkolaków.

Przedszkolaki z grupy IV 6-latki przygotowały wiosenne przedstawienie.
Dzieci wierszem, piosenkami i tańcem, przywitały najpiękniejszą porę roku – Wiosnę.

Serdecznie zapraszamy na występ.

Mamy nadzieję, że wiosna zagości u nas już na dobre.

M.P.

A tak Panią Wiosnę witały pozostałe grupy. Zapraszamy do obejrzenia filmików i zdjęć.