Wizyta Panów Policjantów
„Policjant”
Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski.
Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich.
Myśli o bezpieczeństwie na ulicy i w domu,
Zawsze spieszy z pomocą, kiedy trzeba komuś pomóc.
Czuwa żeby się komuś coś złego nie stało.
Z daleka już widzimy, jego czapkę białą.
/Cz. Janczarski/
Dzisiejsze przedpołudnie wzbudziło w naszych przedszkolakach wiele emocji, a to za sprawą wizyty panów policjantów. W ramach cyklu spotkań „Poznajemy zawody” odwiedzili nas: sierżant sztabowy Paweł Motak, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu oraz młodszy aspirant Paweł Dudziak. Celem spotkania było przypomnienie i utrwalenie zasad ruchu drogowego, a także bezpieczeństwa dzieci w domu i przedszkolu. Podczas spotkania panowie przypomnieli dzieciom numery alarmowe, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Przedszkolaki uważnie słuchały jak należy postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz jak ważne jest aby nosić elementy odblaskowe. Policjanci przypomnieli też jak podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa. Tematem równie ważnym było dla przedszkolaków poznanie tajników służby policjanta. Każde dziecko miało możliwość obejrzeć z bliska kajdanki, lizak i pałkę policyjną. Nie obyło się bez wielu pytań przedszkolaków dotyczących codziennej pracy naszych gości. Na zakończenie miłej wizyty dzieci wręczyły funkcjonariuszom podziękowanie i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie. To było bardzo udane spotkanie. Serdecznie dziękujemy naszym panom policjantom za ważne wskazówki i ciekawe opowieści na temat swojej pracy zawodowej.
MJ
Galeria