Wizyta Świętego Mikołaja

„Mój kochany Mikołaju
cały rok czekałem.
Byłem bardzo, bardzo grzeczny,
bardzo się starałem.”

Dzień 6 grudnia to wyjątkowa data. Tego dnia wszystkie dzieci odwiedza Święty Mikołaj. Dla naszego Przedszkola jest to także dzień, w którym w sposób szczególny wspominamy patrona. Świętowanie rozpoczęliśmy więc od udziału we mszy świętej pod przewodnictwem ks. Marka Czerwińskiego. Podczas homilii ksiądz przybliżył nam biografię Świętego Mikołaja. Uświadomił nam też, jak wielu dobrych ludzi mamy wokół siebie. Po skończonej mszy wszyscy wróciliśmy do przedszkola aby z niecierpliwością oczekiwać wizyty Świętego. Wreszcie dźwięk dzwonka oznajmił przyjście długo oczekiwanego gościa! Przedszkolaki bardzo się ucieszyły. Na powitanie każda z grup zaprezentowała specjalnie przygotowane piosenki i wierszyki. Następnie Święty Mikołaj obdarował wszystkich milusińskich prezentami. Dzieci również podarowały Mikołajowi własnoręcznie wykonane upominki. Nie zabrakło także pamiątkowych zdjęć do rodzinnych albumów. Radości nie było końca. Mikołaj chętnie zostałby dłużej w naszym przedszkolu, lecz na Jego odwiedziny czekały przecież inne dzieci. Mikołaju dziękujemy, że zawsze o nas pamiętasz. Do zobaczenia za rok!

MJ

Galeria