Wycieczka do Bochni

12 grudnia, we wtorek starszaki z naszego przedszkola udały się na wycieczkę do Bochni. Grupy III i IV odwiedziły Muzeum oraz Państwową Straż Pożarną w Bochni. Podczas pobytu w muzeum przedszkolaki zapoznały się ze zwyczajami bożonarodzeniowymi a także miały okazję własnoręcznie wykonać ozdobę choinkową, która zawisła na ogromnej choince w jednej z muzealnych sal. Podczas wizyty w Jednostce Straży Pożarnej dzieci nie tylko poznały pracę strażaków, ale również mogły wejść do dyspozytorni, gdzie przyjmowane są zgłoszenia.

 

 

Dzieciaki wzięły udział w prelekcji na temat źródeł pożaru oraz sposobów szybkiego i właściwego reagowania podczas niebezpiecznych dla zdrowia sytuacji. Najbardziej przez wszystkich wyczekiwanym momentem była chwilka pobytu w prawdziwym samochodzie strażackim i przymierzanie strażackich hełmów. Na zakończenie wszyscy wzięliśmy udział w próbnym alarmie przeciwpożarowym.

K.Przybyłko

 

Zapraszamy do galerii