Zakończenie … inne niż zwykle

Kochane Dzieci, Drodzy Rodzice, Nauczyciele przedszkola

Chociaż dzisiaj kończy się rok szkolny 2019/2020 nie będziemy mogli, tak jak zawsze, spotkać się na uroczystości z tej okazji. Trwająca pandemia Covid 19 ograniczyła funkcjonowanie przedszkola.

Przyzwyczajeni byliśmy do tego, że zawsze o tej porze, kiedy miesiąc czerwiec dobiegał końca, ściany przedszkola rozbrzmiewały dziecięcym śmiechem, gwarem, gorączkowymi przygotowaniami do uroczystości zakończenia roku i pożegnania dzieci 6 letnich kończących edukację przedszkolną. W holu przedszkola odbywały się liczne próby, słychać było wiersze, piosenki, tańce a dzieciaki z utęsknieniem czekały na chwilę kiedy można było wreszcie wybiec  na przedszkolny plac zabaw.

W dzień uroczystości wszyscy przychodziliście, aby na dwa długie miesiące pożegnać przedszkole i wyruszyć na zasłużony odpoczynek.

Czas spędzany wspólnie w przedszkolu upływał nam bardzo szybko i miło. Uczestniczyliśmy  w licznych uroczystościach,  spotkaniach, projektach. Dzieci brały udział w konkursach plastycznych, przeglądach, w których odnosiły sukcesy i sprawiały, że wy Rodzice i my nauczyciele po raz kolejny mogliśmy poczuć się z nich ogromnie dumni.

Wydarzenia i decyzje, które zapadły 11 marca 2020 r. postawiły nas wszystkich przed nowym wyzwaniem. Rozpoczęła się nauka na odległość.

Wszystkim nauczycielom przedszkola dziękuję, za sprawne i codzienne przygotowanie i organizowanie dla przedszkolaków ze swoich grup nauki i zabawy, za ciągły  kontakt z rodzicami i za to, że mimo pandemii  ważne uroczystości przedszkolne mogły się odbyć choć w nieco innej formie. Wiem, że wymagało to od Was nie mniejszego zaangażowania i pracy niż gdyby odbywało się w formie tradycyjnej. Dziękuję, że Wasze działania były dokumentowane na stronie internetowej przedszkola jako opis ale też jako fotografie i filmy udostępniane Wam przez Rodziców. 

Drodzy Rodzice. Jestem pełna podziwu dla Waszego zaangażowania  i składam na Wasze ręce podziękowanie za pracę z dziećmi i za podjęcie, w tej nowej rzeczywistości, wspaniałej współpracy z wychowawcami, podtrzymywanie kontaktu, rozmowy, sugestie. Nie mogę pominąć przysłanych przez Was materiałów do prezentacji z okazji Dnia Dziecka – jesteście  bezkonkurencyjni.

Kochane przedszkolaki. Udostępnione przez Waszych Rodziców zdjęcia i filmy z Waszej nauki i zabawy w domu to najsympatyczniejsza lektura dla mnie i Waszych pań. Mimo, że nie widziałyśmy Was bardzo długo to wiemy, że pięknie rysujecie, wykonujecie prace plastyczne, potraficie liczyć i dodawać, niektórzy nauczyli się płynnie czytać, inni wspaniale jeżdżą na rowerze, potrafią opiekować się roślinkami i domowymi zwierzątkami. Niektórzy z Was brali udział w konkursach plastycznych i muzycznych i odnosili w nich sukcesy. Pisano o nich nawet w Kronice Bocheńskiej. Serdecznie Wam wszystkim gratulujemy.

A teraz zwracam się do przyszłych uczniów- dzieci 6 letnich. Kochani, po wakacjach nie wrócicie już do przedszkola. Rozpoczniecie nowy etap w swoim życiu – naukę w szkole. Wiem, że będzie Wam tam dobrze bo lubicie się uczyć, poznawać nowe rzeczy, odkrywać świat. Wspominajcie miło przedszkole i czas w nim spędzony. Na pamiątkę pobytu w przedszkolu przygotowałyśmy dla Was niespodzianki, które Rodzice mogą dla Was odebrać z przedszkola. 

Bardzo serdecznie dziękuję Paniom z Rady Rodziców za współpracę w tym roku szkolnym, zaangażowanie w życie naszego przedszkola i wiele cennych inicjatyw. Dziękuję za zorganizowanie wspaniałej uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz za ufundowanie dla wszystkich grup przedszkolnych atrakcyjnych zabawek.
Dziękuje za życzliwość, optymizm i wiele pozytywnej energii.

Podziękowania składam na ręce wszystkich darczyńców, którzy zawsze są blisko nas i wspierają nas w działaniach, są zawsze otwarci na nasze potrzeby.

Kochani. Przed nami czas wakacji. Życzę wszystkim, aby był to czas odpoczynku i  optymizmu. Niech wakacje będą bezpieczne i radosne, a kiedy dobiegną końca, mam nadzieje, że spotkamy się w przedszkolu.

                                                                                                                                           dyrektor przedszkola

Jolanta Koszmider 

Pożegnalne prezentacje dla poszczególnych grup:

Grupa I

Grupa II

Grupa III

Grupa IV

Grupa V