„Mamo, tato pobaw się ze mną”

W grupie I rozpoczęła się akcja pod nazwą „Mamo, tato pobaw się ze mną”. Akcja skierowana jest do rodziców dzieci 3 – 4 letnich. Czas wspólnej zabawy z rodzicami jest dla dziecka bardzo ważny, dzieci są wówczas zachwycone, dumne i szczęśliwe. W czasie wspólnych działań z rodzicami dzieci będą miały możliwość sprawdzić i rozwiązać swoje zdolności, budować konieczny w życiu szacunek do rodziców, opiekunów, rówieśników, a także samego siebie. Rodzice będą mieli możliwość spędzić wspólne chwile w przedszkolu ze swoim dzieckiem oraz innymi przedszkolakami. 

Koordynator
mgr Ewelina Piech

 

W ramach akcji „Mamo, tato pobaw się ze mną” odwiedzili nas mama i brat Zuzi. Pani Irenka opowiedziała nam o zwyczajach wielkanocnych. Później wykonaliśmy jajeczka wielkanocne. Każdy otrzymał jajko styropianowe i malował je farbami. Jajeczka dodatkowo ozdabialiśmy cekinami, cyrkoniami i brokatem. Wykonane jajeczka zabrały dzieciaki zabrały do domku wraz ze stoikami i życzeniami świątecznymi. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Pisanki” a mamusia Zuzi obdarowała nas wieloma niespodziankami. Serdecznie dziękujemy Pani Irence za przybycie, świetną i kreatywną zabawę oraz upominki. 

                                                                                                                                    E.P.

Zapraszamy do galerii 

We wtorek 30.04 odwiedziła nas mamusia Krzysia – Pani Kinga. W związku ze zbliżającymi się świętami majowymi Pani Kinga opowiedziała nam o barwach ojczystych. Przeczytała nam wiersz Cz. Janczarskiego „Barwy ojczyste”, R. Przymus „Polska” oraz Z. Tyszkiewicz „Święto flagi”. Miło zaskoczyliśmy mamusię Krzysia tym, że Maluszki znają na pamięć „Katechizm dziecka  polskiego” Wł. Bełzy. Następnie przystąpiliśmy do wykonywania pracy plastycznej. Każde dziecko wykonało flagę z wydzieranki i mogło ją zabrać do domu, by  wspólnie z rodzicami świętować.Pani Kinga nagrodziła wszystkie Maluszki niespodziankami.
Serdecznie dziękujemy mamusi Krzysia za pouczające zajęcia i wspólną zabawę.

E.P.

 

Zdjęcia w galerii