„BOHATER TYGODNIA”

Bohater Tygodnia- to projekt, którego celem nadrzędnym jest wdrażanie dzieci do życia społecznego. Zaletą jest nabywanie wzorowych zachowań .
Ważnym środkiem wychowawczym jest wywołanie silnych, pozytywnych przeżyć oraz nagroda
w postaci wyróżnienia i pochwały.


Wybór „Bohatera Tygodnia”

W każdy piątek jedno dziecko zostaje wybrane „Bohaterem Tygodnia” i zabiera na weekend do domu specjalną odznakę „Bohatera”, którą musi przy pomocy rodziny ozdobić w dowolny sposób;

Projekt edukacyjny, który polega na poświęceniu szczególnej uwagi wybranemu dziecku
z grupy.
W ciągu tygodnia Bohater za pomocą zdjęć i osobistych przedmiotów opowiada coś o sobie.

Najważniejszym celem projektu jest to, aby dziecko zwróciło uwagę na wszystkich swoich kolegów i koleżanki. Przedszkolaki uczą się dzielenia swoimi rzeczami i okazywania sympatii innym.
Dzięki Projektowi dzieci czują się w pełni członkami grupy, uczą się obdarzać uwagą innych, zacieśniają więzi rodzinne, a współpraca rodziców, dziadków, rodzeństwa z oddziałem przedszkolnym staje się efektywniejsza.
Projekt „Bohater Tygodnia” to działania przeprowadzane we współpracy z rodzicami po to, aby każde dziecko w grupie poczuło się ważne i wyjątkowe.

BOHATER TYGODNIA MA SPECJALNE PRZYWILEJE:
• Nosi specjalny medal, informujący o tym, że jest „Bohaterem Tygodnia”.
• Ma swój kącik „Bohatera Tygodnia” w którym może umieścić np. Album Bohatera Tygodnia, albumy ze zdjęciami, ulubione książki, zabawki itp.
• Tworzy książkę Bohatera Tygodnia ( oczywiście z pomocą rodziców) w której umieszcza rysunki lub zdjęcia na wybrane przez siebie tematy np. :
 Moja rodzina;
 W co lubię się bawić?;
 Co najbardziej lubię robić z mamą ?;
 Co najbardziej lubię robić z tatą?; ( babcią , dziadkiem , bratem , siostrą)
 Moi przyjaciele;
 Co lubię jeść;
 Gdy dorosnę to będę…itp.

• Korzysta z wielu przywilejów np. nosi specjalną odznakę (wykonaną z pomocą rodziny
w weekend), stoi w pierwszej parze podczas wycieczek, spacerów, jest dyżurnym, życzy wszystkim „smacznego” przed śniadaniem, cieszy się swobodą przynoszenia do przedszkola osobistych przedmiotów, które umieszczone zostają w „Kąciku Bohatera Tygodnia”, przez cały tydzień jest w centrum uwagi całej grupy.

• Może zaprosić do przedszkola, w ustalonym z wychowawcą dniu, swojego rodzica, dziadków czy ciocię którzy będą mogli opowiedzieć o swojej pracy bądź ciekawym hobby, zorganizować dzieciom ciekawe zabawy związane ze swoim zawodem; lub przeczytać bajkę.
• Może przynieść do przedszkola pupila Bohatera Tygodnia.
Każdy Bohater Tygodnia otrzymuje, na koniec tygodnia Dyplom Bohatera Tygodnia
Projekt przynosi wiele korzyści, wzmacnia poczucie wartości dzieci nieśmiałych, buduje dobra samoocenę dzieci poprzez skupianie uwagi na ich umiejętnościach, sukcesach
i mocnych stronach.

Koordynator projektu:
mgr Małgorzata Piech

 

BOHATER TYGODNIA 13.11-16.11
Malwinka była Bohaterem Tygodnia w dniach 13-16.11 Dziewczynka przyniosła piękną książeczkę którą wykonała z mamusią. Były w niej umieszczone zdjęcia, wycinanki , kolorowanki przedstawiające jej zainteresowania –oraz wróżki, które bardzo lubi.
W czwartek odwiedziła nas mama Malwinki, która przeczytała dzieciom bajkę „Księżniczka na ziarnku grochu” i obdarowała przedszkolaki wraz z Bohaterem Tygodnia witaminkami – pysznym soczkiem i mandarynkami .
Bardzo dziękujemy Pani Madziu! 

M.P.


Zapraszamy do galerii

 

BOHATER TYGODNIA 19.11-23.11
W tych dniach naszym Bohaterem był Stasiu, który opowiedział nam o swojej rodzinie i o tym co najbardziej uwielbia robić z mamą, tatą i siostrą. Co lubi jeść i w co się bawi. A ponieważ Stasiu lubi też śpiewać – zaśpiewał nam swoją ulubioną piosenkę. W środę 21.11 odwiedziła nas mama Stasia, która pracowała jako przewodnik w Kopalni Soli w Bochni. Opowiedziała nam na czym polegała jej praca, zaprezentowała jak wygląda strój przewodnika a za pomocą pięknych ilustracji oraz legendy pt. „Skibka chleba” przeniosła nas w cudowną, tajemniczą podróż . Taka forma „zwiedzania” spodoba się wszystkim przedszkolakom. Pani Justynka przygotowała dla nas jeszcze słodkości, którymi poczęstował nas Stasiu .
Pani Justynko dziękujemy bardzo 🙂 🙂 🙂

M.P.

Więcej zdjęć w galerii

BOHATER TYGODNIA 13.11-16.11
Grzesiu był Bohaterem Tygodnia w dniach 26-30.11. Oczywiści w Kąciku Bohatera Tygodnia pojawiły się jego ulubione książeczki, samochody, puzzle i misie. Nie zabrakło również książeczki, którą Grzesiu przygotował z rodzicami i która pomogła mu w autoprezentacji przed całą grupą. W środku tygodnia odwiedziła nas mama Grzesia i przeczytała nam bajeczkę pt. „Kopciuszek”. Grzesiu bardzo pomagał swojej mamusi przewracając kartki i pokazując dzieciom piękne ilustracje. Świetnie się wspólnie bawiliśmy tańcząc do piosenki „Przygotował zuch dwie nogi…”. A na koniec spotkania mamusia przygotowała dla wszystkich smaczną niespodziankę.
Pani Agnieszko bardzo dziękujemy 🙂 🙂 🙂

M.P.

Zapraszamy do galerii

BOHATER TYGODNIA 03.12-07.12

W dniach od 03.12 do 07.12 Bohaterem tygodnia była Patrycja. Oczywiście jako Bohater Tygodnia zaprezentowała nam swoją książeczkę w której umieściła swoje zdjęcia, rysunki oraz wycinanki. Podpisy do zdjęć były napisane przez Patrycję, która zna już litery i potrafi pisać. Dowiedzieliśmy się również, że marzy o tym, żeby w przyszłości zostać nauczycielką tak jak jej babcia. Gościem naszej Bohaterki Tygodnia była Pani Lidzia Łącka, która przeprowadziła z przedszkolakami kilka zabaw muzycznych. A wszystko zaczęło się od losowania z kapelusza. W takt muzyki dzieci tańczyły z rękami w górze, na kolanach, na piętach, trzymając się za noski. Następnie bawiliśmy się
w Kaczuszkę. Później zamieniliśmy się w chór i w orkiestrę – tu każdy miał możliwość zagrać na instrumencie. Na koniec tańczyliśmy w rytm melodii wygrywanej przez Panią Lidzię na gitarze. Oczywiście nie zabrakło też słodkiej niespodzianki za którą bardzo dziękujemy.

Pani Lidii dziękujemy bardzo za wspaniałe zabawy rozwijające inwencję twórczą 🙂 🙂 🙂

M.P.

Więcej zdjęć

BOHATER TYGODNIA  10.12 -14.12

10.12 – 14.12 Bohaterem tygodnia był Jasiu, który w poniedziałek przyszedł do przedszkola bardzo szczęśliwy, bo mógł przynieść do przedszkola zabawki, którymi uwielbia się bawić. Pojawiły się tam dinozaury, samochody i książki, które wzbudziły wiele entuzjazmu wśród kolegów. Oczywiście wszyscy mogli się nimi pobawić. Jasiu opowiedział nam o swojej rodzinie i o swoich ulubionych zabawach. W czwartek gościliśmy mamę Jasia – Panią Basię, która opowiedziała nam o dawnych zwyczajach bożonarodzeniowych i o świątecznych ozdobach. A później pokazała nam jak wykonać taką ozdobę z kartonu. Każdy otrzymał szablon przygotowany przez mamusię Jasia i kolorową wstążkę. Dzieci miały za zadanie skleić jabłuszko oraz przepleść wstążkę. Później Janek jako pomocnik Pani Basi rozdał cukierki, które wkładaliśmy do środka ozdoby a wstążkę wiązaliśmy na kokardę. Tak wykonany prezent dzieci zabrały do domu, żeby ozdobić swoją choineczkę. Spotkanie zakończyliśmy śpiewając piosenkę o reniferach a Jasiu ze swoją mamusią częstował wszystkich pysznymi mandarynkami.
Pani Basiu bardzo dziękujemy 🙂 🙂 🙂 

M.P.

Zapraszamy do galerii

BOHATER TYGODNIA 07.01 – 11.01

07.01.2019 r. – 11.01.2019 r. – Bohaterem tego tygodnia był Dawidek, który przyszedł do przedszkola w doskonałym humorze. Przyniósł ze sobą mnóstwo wspaniałych zabawek i odznakę super bohatera. Od rana dopytywał , kiedy będzie mógł opowiedzieć nam o sobie i swojej rodzinie. Aż w końcu przyszedł ten wyczekiwany moment i Dawid zaprezentował nam swoją książeczkę, którą pomogła mu przygotować jego starsza siostra Madzia. Oczywiście nie zabrakło też opowieści
o ulubionych zabawach z Madzią i rodzicami. A także o pysznych obiadkach ,które gotuje mamusia
i o tym jak pomaga swojemu tatusiowi. W środę 09 stycznia gościliśmy mamusię Naszego Bohatera, która przeczytała nam bajkę pt. „Trzy świnki”. My w rewanżu zaprosiliśmy panią Martę do tańca. Na zakończenie spotkania zostaliśmy obdarowani pysznym lizakiem i soczkiem.

Pani Marto dziękujemy bardzo 🙂 🙂 🙂                                                                                     M.P.

Zapraszamy do galerii

BOHATER TYGODNIA 28.01 – 01.02

28.01. 2019 r. – 01.02.2019 r. Bohaterem tego tygodnia był Adaś, który pierwszego dnia pięknie opowiedział nam o swoich ulubionych zabawkach, tym co lubi robić, czym się interesuje. Przyniósł do przedszkola swoje ulubione autka, które bardzo spodobały się kolegom. Cały tydzień z wielkim zaangażowaniem chłopczyk chodził w pierwszej parze i pełnił funkcję dyżurnego. Z dumą nosił medal bohatera tygodnia. W środę odwiedziły nas mama i siostra Adasia. Iwonka przeczytała nam piękną bajeczkę pt. „Brzydkie kaczątko”. Wspólnie z Panią Halinką zabawiliśmy się do piosenki „Echo”. Na zakończenie swojej przygody Adaś poczęstował dzieci czekoladkami.
Pani Halince i Iwonce dziękujemy bardzo 🙂 🙂 🙂

M.P.

Więcej zdjęć w galerii 

Bohater tygodnia 04.02.2019 r. – 08.02.2019 r.

Bohaterem tego tygodnia była Natalka. Dziewczynka  bardzo chętnie chodziła w pierwszej parze i pełniła funkcję dyżurnego. Natalka przyniosła do przedszkola swoje ulubione zabawki-pluszaki i lalki. Dzieci z wielką przyjemnością wspólnie z Natalką bawiły się jej zabawkami. Do przedszkola przyniosła też książeczkę ,  przygotowaną wspólnie z rodzinką. W środę odwiedziła nas mamusia Natalki oraz jej starsza siostra Klaudia, która przeczytała nam bajeczkę pt. „ Złotowłosa i trzy misie” . Na zakończenie spotkania Pani Beatka poczęstowała nas pysznymi ciasteczkami.

Pani Beacie i Klaudii dziękujemy bardzo 🙂 🙂 🙂 

M.P.

 

Więcej zdjęć 🙂

BOHATER TYGODNIA 11.02.2019 r.-15.02.2019 r.

 

Amelka była Bohaterem Tygodnia w dniach 11.02.- 15.02. Dziewczynka przyniosła książeczkę  ze zdjęciami, dzięki czemu mogliśmy bliżej poznać jej zainteresowania, rodzinę, ważne momenty jej życia. W czwartek odwiedziła przedszkole mama Amelki, opowiedziała o wykonywanym zawodzie – pracy księgowej . Pani Renia przyniosła wiele rzeczy potrzebnych w jej pracy – segregatory, faktury, dokumenty, pieczątki, kalkulator. Dzieci mogły nie tylko zobaczyć i dotknąć, ale także wypróbować w praktyce niektóre przedmioty. Było przy tym wiele zabawy i emocji. Dzieci razem
z Panią Renią i w asyście Amelki liczyły za pomocą kalkulatora i specjalnie przygotowanych kartek
z cyframi. Chętnie przybijały pieczątki na kolorowych karteczkach. Pani Renia przygotowała dla nas również  zabawę w  „Jeżyka”, a my zaprosiliśmy mamusię  naszej bohaterki do zabawy przy piosence „Tupu tup po śniegu”. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały prezenciki w postaci kolorowych karteczek i kredek oraz pyszny soczek i batonik.

Pani Reniu  dziękujemy za pouczające zajęcia i niespodzianki 🙂 🙂 🙂

M.P.

 

Zapraszamy do galerii

 

BOHATER TYGODNIA 18.02.2019 r.- 22.02.2019 r.

Kamil był Bohaterem Tygodnia w dniach od 18.02 do 22.02. 2019 r. Chłopczyk przyniósł książeczkę, w której były zdjęcia przedstawiające jego rodzinkę oraz zainteresowania – wóz strażacki – bo jak nam zdradził w przyszłości chce zostać strażakiem , żeby móc pomagać innym. Do przedszkola przyniósł również swoją ulubioną zabawkę – samochód straży pożarnej, dzieci z wielką przyjemnością wspólnie z Kamilem bawiły się pojazdem . Znalazły się tam też zdjęcia jego ukochanego przyjaciela psa, który wabi się Teri. W Środę odwiedziła nas mama Kamilka, która przeczytała dzieciom bajkę o Małym Piesku, i obdarowała przedszkolaki wraz z Bohaterem Tygodnia pysznymi cukierkami. Oczywiście zaprosiliśmy mamusię Naszego Bohatera do zabawy przy piosence „Przygotował zuch dwie nogi” .
Pani Wiesiu bardzo dziękujemy 🙂 🙂 🙂 

M.P.

Więcej zdjęć  🙂

BOHATER TYGODNIA 25.02 -01.03.2019 r.

Bohaterem tego tygodnia była Róża, która pierwszego dnia pięknie opowiedziała nam o swoich zabawkach, tym co lubi robić, czym się interesuje. Przyniosła do przedszkola swoje ulubione pluszaki, które bardzo spodobały się koleżankom i kolegom. Cały tydzień chętnie wybierała pierwszą parę oraz z wielkim zaangażowaniem pełniła rolę dyżurnego na jadalni. Pod koniec tygodnia odwiedziły nas mamusia Różyczki oraz jej siostra Jagoda. Okazało się, że był to dzień pełen emocji, bowiem przyniosły ze sobą cztery świnki morskie – Niunię, Pati, Juliankę oraz Bajkę. Pupile Naszej Bohaterki Tygodnia i jej rodzeństwa zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie. Pani Agnieszka przeprowadzili pogadankę z dziećmi wspartą prezentacją pięknych ilustracji , które wykonały Marianna i Jagoda , a które wzbogaciły wiedzę przedszkolaków na temat hodowli tych zwierzątek.  Podczas zajęć dzieci mogły w ramach bezpośredniej obserwacji zapoznać się z wyglądem świnek morskich, sposobem ich odżywiania i pielęgnowania.Oczywiście kto miał na to ochotę mógł pogłaskać
a nawet wziąć je  na ręce.  Wieść o naszych gościach szybko obiegła całe przedszkole i każda z grup odwiedziła naszą salę, żeby zobaczyć świnki morskie.Na zakończenie spotkania Róża poczęstowała nas pysznymi i pachnącymi ciasteczkami oraz rozdała wszystkim kolorowanki, które dzieci mogły zabrać do domu.

Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce i Jagodzie za to wspaniałe doświadczenie!!! 🙂 🙂 🙂 

M.P.

Zapraszamy do galerii

BOHATER TYGODNIA 04.03 -08.03.2019 r.

Bartuś Nakielny  był Bohaterem Tygodnia od 04.03. do 08.03.2019 r.  Dzięki barwnej książeczce, którą przyniósł do przedszkola i relacji Bartusia zdobyliśmy więcej informacji na temat jego rodziny i zainteresowań. Bartuś uwielbia spacery do lasu z rodzinką, gdzie ze swoim starszym bratem Kubą wspina się na drzewa.  Z mamusią bardzo lubi  piec ciastka, a z tatą chętnie jeździ na traktorze. Chłopiec do przedszkola przyniósł  liczne zabawki  m.in. bajki , które czyta mu mama
i traktory różnego rodzaju, którymi najbardziej lubi się bawić.  Przez cały tydzień z dumą nosił medal bohatera, chodził w pierwszej parze i pełnił funkcję dyżurnego na jadalni. Ciekawe spotkanie dla dzieci przygotowała Pani  Sabina – mamusia Bartusia, która opowiedziała nam o pracy w firmie spedycyjnej, gdzie pracowała jako Spedytor. Czyli wykwalifikowany specjalista, który zajmuje się organizacją transportu towarów i usług z miejsca na miejsce tak, by przechodził on sprawnie
i szybko. Dowiedzieliśmy się również, że Spedytor załatwia wszelkie wypełnianie druków celnych, gdy chodzi o import i eksport  towarów, dogaduje się z firmami transportowymi, zleca załadunek
i rozładunek towaru, negocjuje ceny i warunki dowozu towaru lub usługi na miejsce. Dzięki przygotowanym ilustracjom przez Panią Sabinę   mogliśmy zobaczyć jak wyglądają porty w Polsce
i w Hamburgu, a także podziwiać samochody, które przewożą kontenery. Zobaczyliśmy również jak wygląda załadunek na statek  i jak nazywają się urządzenia, które do tego służą.Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą przy piosence „Marzec czarodziej” , a później   Bartuś z mamusią poczęstowali wszystkich   pysznymi  wafelkami.

  Pani Sabinko dziękujemy bardzo, za pouczające spotkanie i miłą zabawę  🙂 🙂 🙂 !!

M.P.

Więcej zdjęć w galerii

 

Bohater tygodnia 11.03.2019 r. – 15.03.2019 r.

W dniach od 11.03 do 15.03. 2019 r. bohaterem był Ksawery, chłopiec z dumą nosił medal bohatera. Do przedszkola przyniósł  liczne zabawki, m.in. autka różnego rodzaju, traktory oraz grającą piłkę, którą  najbardziej lubi się bawić ze swoim starszym bratem.  Ze zdjęć umieszczonych w książce mogliśmy poznać całą rodzinkę  chłopca, a także dowiedzieliśmy się trochę więcej o jego zainteresowaniach, ulubionych potrawach. W czwartek do przedszkola  przyszedł tata Ksawerego, by zaprezentować grupie wykonywany przez siebie zawód. Pan Grzegorz przyniósł ze sobą wielką skrzynię , w której znajdowały się niezbędne narzędzia potrzebne w  jego pracy. Uwagę dzieci zwrócił również strój w którym do nas przyszedł, a w szczególności spodnie z licznymi kieszeniami , w których  były umieszczone najpotrzebniejsze  narzędzia.  Pan Grzegorz opowiedział dzieciom
o zawodzie  stolarza,  zaprezentował również zdjęcia wykonanych przez siebie mebli. Na zdjęciach mogliśmy również zobaczyć jak Ksawery i Filip- jego starszy brat, który również nas odwiedził, pomagają swojemu  tacie,  co zrobiło ogromne wrażenie na rówieśnikach. Przedszkolaki
z zainteresowaniem oglądały też filmiki, gdzie mogły zobaczyć , w jaki sposób przygotowuje się płyty do wykonania mebli oraz ogromne konstrukcje do  hal sportowych  a także innych dachów.  Wszystkie informacje wzbogaciły wiedzę przedszkolaków na temat  pracy stolarza.  Największą atrakcją było to, że dzieci mogły zobaczyć i dotknąć narzędzi, które wykorzystuje stolarz, a także same mogły zamienić się w małych majsterkowiczów i z pomocą naszego gościa wspólnie złożyć wcześniej przygotowaną przez tatę Naszego Bohatera półkę. Wspólnie zadecydowaliśmy w którym miejscu będzie ona wisiała. Następnie Pan Grzegorz specjalnymi narzędziami wymierzył i sprawdził wybrane miejsce , a później wywiercił wiertarką odpowiednie otwory w ścianie, gdzie zawisła  półka.  Podziękowaliśmy Panu Grzegorzowi gromkimi brawami i wiosenną piosenką.

Na zakończenie tego spotkania mamusia Ksawerego – Pani Ania przygotowała pyszną niespodziankę !

Panie Grzegorzu za super zajęcia, ogrom pracy i piękną półkę dziękujemy bardzo 🙂 🙂 🙂 !!!

M.P.

Więcej zdjęć w galerii 🙂

Bohater tygodnia 18.03.2019 r. – 22.03.2019 r.

Emilka była Bohaterem Tygodnia w dniach 18.03.- 22.03.2019 r.  Dziewczynka przyniosła książeczkę, którą wykonała z mamusią i ukochaną ciocią . Pojawiły się w niej piękne rysunki
i zdjęcie Emilki, dzięki czemu mogliśmy bliżej poznać jej zainteresowania, rodzinę, ważne momenty jej życia. Emilka dużo opowiadała o swoich braciach – Kubie i Igorze z którymi się bawi po powrocie z przedszkola.  Dziewczynka bardzo lubi zwierzęta, opowiadała nam o piesku, który ją wita , kiedy wraca do domu i kocie, do którego lubi się przytulać. Do przedszkola przyniosła piękne lale
i magicznego Kucyka Pony,  którymi chętnie dzieliła się z dziećmi. W środę odwiedziła przedszkole mama naszej Bohaterki, która  przeczytała dzieciom ulubioną bajkę Emilki o Królowej Śniegu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści i podziwiały piękne ilustracje w książce.

Na zakończenie tej przygody zaprosiliśmy Panią Justynkę do zabawy przy wesołej muzyce, a Emilka poczęstował dzieci pysznymi batonikami. 

Pani Justynko bardzo dziękujemy 🙂 🙂 🙂 !!!

M.P.

 Zdjęcia w galerii 

 

Bohater tygodnia 25.03.2019 r. – 29.03.2019 r.

Nikola była Bohaterem Tygodnia w dniach od 25.03 do 29. 03. 2019 r. Dzięki barwnej książeczce, którą  przyniosła do przedszkola, a w której  znajdowały się  zdjęcia i rysunki przedstawiające jej rodzinkę , zdobyliśmy więcej informacji na temat jej rodziny i zainteresowań.  Nikolka z dumą nosiła  medal bohatera, oraz pełniła funkcję dyżurnego. Do przedszkola przynosiła liczne zabawki, które bardzo lubi- m.in. lalki, maskotki, zagadki a także  zabawkę Play Doh z ciastoliną,  którą dzieci były zachwycone, bawiąc się wspólnie mogły rozwijać swoją kreatywność oraz zdolności manualne. W czwartek  odwiedziła nas mama Nikoli, która przyniosła do przedszkola chomika
o  imieniu Rozgwiazda. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat życia
i hodowli tych małych gryzoni. Chętne dzieci  mogły też dotknąć i pogłaskać pupila naszej bohaterki.  Mamusia dziewczynki opowiedziała nam również  o wykonywanym zawodzie – piekarza –
i na dodatek  zajadaliśmy się pysznymi rogalikami upieczonymi przez Panią Monikę . Przeczytała dzieciom bajkę „O wilku i 7 koźlątkach”. Przygotowała również ciekawe warsztaty plastyczne, które sprawiły czterolatkom wiele radości. Każdy dostał sylwetę bohatera wyciętą wcześniej przez Panią Monikę, a zadaniem dzieci było ozdobienie jej według własnego pomysłu, przygotowanymi  przez mamusię naszej bohaterki różnymi materiałami plastycznymi: kolorowym papierem, bibułą, ozdobną taśmą, krepiną, kuleczkami i oczkami.  Dzieci świetnie poradziły sobie z wykonaniem zadania. Powstały wielobarwne postaci Bohatera, które  każdy mógł zabrać do domu. Pani Monika obdarowała nas pozostałymi materiałami plastycznymi, a także pysznymi pączkami, soczkami i własnoręcznie wykonanymi rogalikami.

Pani Moniczko bardzo dziękujemy za poświęcony czas, super zajęcia, a także za materiały plastyczne i słodkości podarowane dzieciom!!! 🙂 🙂 🙂

M.P.

Zapraszamy do galerii 

Bohater tygodnia 01.04.2019 r. – 05.04.2019 r.

 W dniach od 01.04 do 05. 04. 2019 r Bohaterem Tygodnia była Natalka F. Oglądając książeczkę  dziewczynki, którą przygotowała ze swoją kuzynką Martynką, poznaliśmy jej rodzinkę, ulubione potrawy , kolory  oraz zwierzęta, które posiada w domu. Dowiedzieliśmy się, że lubi bawić się ze swoim starszym bratem Karolem, oraz przyjaciółmi z grupy. Do przedszkola przyniosła swoje ulubione pluszaki , które  chętnie pożyczała  innym dzieciom. Cały tydzień Nasza Bohaterka pełniła rolę dyżurnego na jadalni oraz dbała o roślinki w kąciku przyrody. Natomiast mama Natalki, pani Justyna  przeczytała dzieciom bajkę pt. „O rybaku i złotej rybce”, którą dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem, podziwiając piękne ilustracje.  Ważne było też  przesłanie tej bajki, że to nie pieniądze i bogactwo dają szczęście, ale bycie dobrym i miłość do drugiego człowieka. Na zakończenie spotkania zatańczyliśmy do piosenki pt. „Nie chcę cię znać…”. Na dzieci czekały jeszcze  niespodzianki – Pani Justyna przygotowała dla nas styropianowe jajka i cekiny, które na pewno ozdobimy przed świętami. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem ulubionym smakołykami  Natalki– cukierkami i gumami  rozpuszczalnymi.

 Pani Justynko bardzo dziękujemy 🙂 🙂 🙂

M.P.

Więcej zdjęć w galerii 

Bohater tygodnia 08.04.2019 r. – 12.04.2019 r.

Bohaterem tego tygodnia była Zuzia. Jej książeczka bogata była w liczne rodzinne zdjęcia. Zuzia ma wiele zainteresowań, wśród których znajdują się zabawy ze swoimi pupilami – kotkami, psami
i rybkami. Uwielbia prace w kuchni z ukochaną babcią, a szczególnie wspólne lepienie pierożków, pomaga dziadkowi przy karmieniu zwierząt, a także mamusi przy sprzątaniu. Tak jak tata lubi samochody i motory . Jej ulubiona potrawa to rosół z makaronem i pyszne malinki.  Dziewczynka przynosiła do przedszkola  lalki, którymi chętnie dzieliła się z koleżankami. Szczególnie cieszyły ją dyżury w naszym kąciku zieleni, bo bardzo lubi rośliny.  Nasza Bohaterka zaprosiła do przedszkola swojego dziadka. Pan Stanisław Trojan, należy do OSP w Rajbrocie i w bardzo ciekawy sposób  opowiedział nam  o tej  niełatwej pracy . Dużą  atrakcją dla dzieci był mundur, w którym nam się zaprezentował. Dzieci zadawały liczne pytania, przypomniały i utrwaliły sobie numery alarmowe, mogły nawet przymierzyć czapkę.  Na pamiątkę spotkania zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie
i podziękowaliśmy Panu Stanisławowi wesołą piosenką. Zuzia poczęstowała dzieci słodkościami.

Panu Stanisławowi  dziękujemy bardzo za zaangażowanie 🙂 🙂 🙂 !!!

M.P.

Zapraszamy do galerii

 

Bohater tygodnia 06.05 – 10.05. 2019 r.

Natalka J.  była Bohaterem Tygodnia w dniach 06.05.- 10.05. Dziewczynka przyniosła książeczkę ze zdjęciami, dzięki czemu mogliśmy bliżej poznać jej zainteresowania, rodzinę, ważne momenty jej życia. Dowiedzieliśmy się, że lubi jeździć na rowerze, bawić się klockami  oraz uwielbia śpiewać. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowała nam śpiewając – piosenkę pt. „Psia kostka” promującą film „Corgi, psiak Królowej”.We wtorek odwiedził przedszkole tata Natalki,  przyniósł ze sobą ogromną czarną walizkę, która wywołała duże zainteresowanie przedszkolaków. Pan Krzysztof zaprezentował nam tajemniczy przedmiot a były to organy.  Ten niezwykły instrument bardzo zaciekawił wszystkie dzieci, które  mogły nie tylko zobaczyć i dotknąć, ale także wypróbować w praktyce jak działa i brzmi. Dowiedzieliśmy się również, że Pan Krzysiek jest organistą i gra w kościele parafialnym w Rajbrocie . A ponieważ tata Naszej Bohaterki pracuje również jako nauczyciel wychowania fizycznego zorganizował dla nas rozgrzewkę i przeprowadził wiele ciekawych zabaw.  Przygrywając nam do zabawy w  Niedźwiedzia i chusteczkę haftowaną.  Nie zabrakło też sportowej rywalizacji – Tata Natalki nauczył nas grać w Bule to taka gra towarzyska z elementami zręcznościowymi, która uczy współpracy w grupie oraz rozwija koordynację ruchową dzieci.Na zakończenie spotkania Natalka poczęstowała wszystkich pysznymi cukierkami, a tata  podarowała nam kolorowe kule do „ Gry w Bule” 🙂 🙂 🙂 

 Panie Krzyśku dziękujemy bardzo za super prezent oraz wspaniałe zajęcia, które  dostarczyły nam  wiele radości i dobrej zabawy!

M.P.

Zapraszamy do galerii

Bohater tygodnia 13.05 – 17.05. 2019 r.

Oluś był Bohaterem Tygodnia w dniach od 13.05.- 17.05. Jego książeczka prezentowała rodzinę
w różnych, ważnych momentach życia chłopca.  Dowiedzieliśmy się, że chłopiec ma wiele zainteresowań – lubi puszczać latawce, układać klocki , bawić się samochodami ze swoim młodszym bratem Tymkiem, jeździć na rowerze, na nartach, pływać, lubi także jeździć na wycieczki ze swoimi rodzicami i robić pierożki z babcią . Chętnie opowiadał nam o tym kim chciałby zostać w przyszłości i zadeklamował nam piękny wiersz o piesku. W czwartek  nasze przedszkole odwiedziła mama  Olka – Pani Karolina, która opowiedziała o swoim zawodzie – nauczyciela chemii. Na początku zaprezentowała przedszkolakom strój ochronny chemika. A następnie przeprowadziła z dziećmi różne doświadczenia i eksperymenty np. reakcja sody i octu, która spowodowała napełnienie balonów dwutlenkiem węgla, wyczarowała dla nas  wybuchający wulkan oraz magiczne  bańki mydlane. Nie zabrakło też niesamowitego, wielobarwnego  mlecznego eksperymentu. Najpierw Oluś razem z mamą  nalewał trochę mleka do miseczek, następnie dodawali do niego kilka kropel barwników spożywczych. Wreszcie na koniec przedszkolaki do wszystkiego dodawały płyn do mycia naczyń i kolorowy pokaz był  gotowy.  Kolejny ciekawy eksperyment  to ciecz nienewtonowska, która  jest fascynująca
w dotyku, jeśli się ją zgniata ma konsystencje plasteliny, ale pozostawiona na chwile wypływa przez palce. Dla dzieciaków to prawdziwy szał! Bawili się bez opamiętania przelewając ciecz z ręki do ręki.Zabawy, które zaprezentowała nam Pani Karolinka dostarczyły dzieciom niezliczonej ilości nowych przeżyć związanych z odkrywaniem właściwości rzeczy i zjawisk.Dzięki tym zabawom badawczym Pani Karolinka  przybliżyła dzieciom bogactwo zjawisk zachodzących obok nas w życiu codziennym. Jestem pewna, że po tych zajęciach  dzieci rozwiną swoje talenty, możliwości, zwiększając tym samym poczucie własnej wartości i pewności siebie. Zakończyliśmy spotkanie  śpiewając piosenkę o Oluś poczęstował wszystkich pysznymi batonami 🙂

Pani Karolinko dziękujemy bardzo za wspaniałe eksperymenty, mnóstwo zabawy i pouczające zajęcia 🙂 🙂 🙂

M.P.

 

Zapraszamy do galerii

 

Bohater tygodnia 20.05.2019 r. – 24.05.2019 r.

Bohaterem minionego tygodnia  była  Zosia,która pierwszego dnia pięknie opowiedział nam o swoich ulubionych zabawkach, tym co lubi robić, czym się interesuje. Przyniosła do przedszkola swoje ulubione zabawki, które bardzo spodobały się wszystkim przedszkolakom. Jednak największą atrakcją były przybory fryzjerskie – od razu powstał w naszej sali mały salon fryzjerski w którym powstawały piękne fryzury i nawet Pani Dyrektor odwiedziła  nasz salon w którym mali „Fryzjerzy” pochwalili się swoimi  umiejętnościami i zdolnościami  fryzjerskimi w wyniku czego powstała nowoczesna  fryzura. Cały tydzień z wielkim zaangażowaniem pełniła rolę dyżurnego oraz chętnie brała udział jako pierwsza we wszystkich zabawach ruchowych. Wymyślała różne ciekawe zabawy oraz dumnie kroczyła w pierwszej parze. We wtorek odwiedziła nas mamusia Zosi – Pani Joanna, która przeczytała dzieciom bajeczkę z ulubionej książki naszej Bohaterki – Wielka kolekcja bajek
o księżniczce Zosi pt.  „ Bal z okazji Halloween”.    Tym samym przeniosła nas w  niezapomnianą podróż do Czarlandii, gdzie czekało na nas mnóstwo pełnych magii przygód z pięknym morałem.  Na zakończenie miłego spotkania Pani Asia obdarowała nas pysznymi batonikami i soczkami, które wręczyła nam Zosia.

Pani Asiu serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie i słodkości 🙂 🙂 🙂

M.P.

Zdjęcia w galerii

BOHATER TYGODNIA 27.05-31.05

Madzia była Bohaterem Tygodnia w dniach 27.05-31.05 Dziewczynka przyniosła do przedszkola książeczkę, w której były wycinanki przedstawiające jej ulubione zwierzątka kotki i pieski oraz potrawy, które bardzo lubi. Dowiedzieliśmy się też, że Madzia lubi malować, bawić się ze swoimi siostrami, a jej ulubiona potrawa to zupa pomidorowa. Dziewczynka z dumą nosiła medal bohatera oraz wybierała pierwszą parę. Do przedszkola przyniosła ulubioną lalkę oraz statek, łopatkę
i grabki .  We wtorek odwiedziła nas mama Madzi, która przeczytała dzieciom bajkę pt. „kicia Kocia zostaje policjantką” i obdarowała przedszkolaki wraz z Bohaterem Tygodnia  pysznymi cukierkami. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zaprosiły mamusię Madzi do zabawy przy piosence „Dwa malutkie Misie”.

Pani Kasiu bardzo dziękujemy 🙂 🙂 🙂

M.P.

Galeria zdjęć

BOHATER TYGODNIA 03.06-07.06

 W tym tygodniu najważniejsza w naszej grupie była Amelka O., która przejęła wszystkie przywileje Bohatera tygodnia. Z wielkim przejęciem wybierała codziennie pierwszą parę, z dumą nosiła medal, pełniła dyżury na jadalni oraz wymyślała różne zabawy .Do przedszkola przyniosła mnóstwo zabawek – lalek, pluszaków oraz akcesoriów fryzjerskich, które uwielbia. Dzięki kolorowej książeczce, którą  Amelka  przygotowała z mamusią dowiedzieliśmy się dużo o jej  zainteresowaniach, poznaliśmy wspaniałą rodzinkę dziewczynki, a także jej marzenia.   Amelka
w przyszłości chce zostać nauczycielką albo fryzjerką.  Wolny czas spędza na zabawach z siostrą
i braćmi. Wiele opowiadała o swoim małym braciszku Olusiu, który odwiedził nas w czwartek oraz
o swoich zwierzętach psie i kocie. Do przedszkola nasza Bohaterka zaprosiła  również swoją Mamusię, która przeczytała dzieciom pouczającą bajkę o „Czerwonym Kapturku”. Na zakończenie miłego spotkania wspólnie z mamusią Amelki i jej braciszkiem zatańczyliśmy taniec do piosenki Echo, a po nim nasza bohaterka wraz z Panią Dorotką poczęstowały wszystkich owocowym soczkiem
i pysznym ciasteczkiem.

Pani Dorotko bardzo dziękujemy za mile spędzony czas i pyszne niespodzianki 🙂 🙂 🙂 

M.P.

Zapraszamy do galerii 

BOHATER TYGODNIA 10.06-14.06

Kacper był ostatnim  Bohaterem Tygodnia w dniach 10.06-14.06. Już w poniedziałek przyszedł do przedszkola z wielką teczką zabawek i książeczką,którą przygotował ze swoją mamusią oraz ciocią Irenką. Poczęstował nas również pysznymi batonami. Jak dowiedzieliśmy się z relacji naszego Bohatera, ma bardzo dużo różnych zainteresowań – jednak największą jego pasją są wszystkie zwierzęta. W domu ma ukochanego psa rasy labrador, który wabi się Hela .Kacper uwielbia  czas spędzony razem z rodziną, zabawy ze starszą siostrą Majką oraz młodszą  Lilką.We wtorek Kacper przyniósł jeszcze jedną zabawkę , która zrobiła wielkie wrażenie na wszystkich dzieciach
a zwłaszcza chłopcach, był to ogromny karabin. Nie zabrakło też słodkiej niespodzianki – pysznych lodów.Jednak największą atrakcją  tygodnia okazała się wizyta mamy Naszego Bohatera, która przeprowadziła z grupą 4-latków  zajęcia plastyczne. Podczas tego spotkania dzieci wykonały piękną pracę –  składając poszczególne części przygotowane i wycięte przez panią Kingę, które zostały przez dzieci poukładane i przyklejone tak aby powstała Łaciata Krowa. Następnie za pomocą kredek mogły dorysować brakujące elementy: rogi, uszy, ogon,  trawę. Każdy przedszkolak otrzymał na zakończenie spotkania bańki mydlane i pysznego lizaka nim 2. Mniam J . My odwdzięczyliśmy się naszemu gościowi  śpiewając wakacyjną piosenkę.

Pani Kingo serdecznie dziękujemy za atrakcyjne zajęcia i niespodzianki 🙂 🙂 🙂 

M.P.

Galeria zdjęć 

 

PODZIĘKOWANIE

„Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat”.

(Janusz Korczak )

Wsparcie ze strony rodziców, to ogromna pomoc

w kształtowaniu i wychowaniu Naszych Dzieci.

Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom,

za zaangażowanie w realizację projektu  „Bohater tygodnia”

 

Wychowawca grupy II Małgorzata Piech