W roku szkolnym 2020/2021 gr V realizuje program pt. „Czyste powietrze wokół nas”. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego jak bardzo zagrożone jest nasze naturalne środowisko i jak bardzo musimy o nie dbać. Uświadamiając dzieciom szkodliwy wpływ zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie uczymy je odpowiedzialnych zachowań, które pozytywnie wpływają na kondycje naszej planety a przez to na nas samych.
Program rozpoczęliśmy od obejrzenia filmiku edukacyjnego dla pt. „Air Poluttion”, w którym ukazane zostały różne rodzaje zanieczyszczeń powietrza. Następnie przedszkolaki w formie rysunku przedstawiły to co ich zdaniem najbardziej zanieczyszcza nasze powietrze. Podsumowując rozmawialiśmy o szkodliwym składzie dymów i zastanawialiśmy się w jaki sposób można je ograniczyć lub całkowicie zlikwidować. Przedszkolaki z zaangażowaniem brały udział w zajęciach i wymyślały różne sposoby na oczyszczenie naszego powietrza.

Drugie zajęcia zaczęliśmy od omówienia historyjki obrazkowej pt. „ Historia pewnego komina fabrycznego”. Następnie próbowaliśmy wyobrazić sobie różne miejsca (góry, las, łąka) a w nich wdychaliśmy świeże i rześkie powietrze. Porównywaliśmy go z brzydkim zapachem papierosów
i zdecydowaliśmy, że razem z nowo poznanym przyjacielem – Dinkiem zaśpiewamy piosenkę  odstraszającą palaczy.

Zajęcia zakończyliśmy malując farbami naszego zielonego Dinka.

Zapraszamy do galerii