„Mamo, tato pobaw się ze mną”

W grupie I rozpoczęła się akcja pod nazwą „Mamo, tato pobaw się ze mną”. Akcja skierowana jest do rodziców dzieci 3 – 4 letnich. Czas wspólnej zabawy z rodzicami jest dla dziecka bardzo ważny, dzieci są wówczas zachwycone, dumne i szczęśliwe. W czasie wspólnych działań z rodzicami dzieci będą miały możliwość sprawdzić i rozwiązać swoje zdolności, budować konieczny w życiu szacunek do rodziców, opiekunów, rówieśników, a także samego siebie. Rodzice będą mieli możliwość spędzić wspólne chwile w przedszkolu ze swoim dzieckiem oraz innymi przedszkolakami. 

Koordynator
mgr Ewelina Piech

 

W ramach akcji „Mamo, tato pobaw się ze mną” odwiedzili nas mama i brat Zuzi. Pani Irenka opowiedziała nam o zwyczajach wielkanocnych. Później wykonaliśmy jajeczka wielkanocne. Każdy otrzymał jajko styropianowe i malował je farbami. Jajeczka dodatkowo ozdabialiśmy cekinami, cyrkoniami i brokatem. Wykonane jajeczka zabrały dzieciaki zabrały do domku wraz ze stoikami i życzeniami świątecznymi. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Pisanki” a mamusia Zuzi obdarowała nas wieloma niespodziankami. Serdecznie dziękujemy Pani Irence za przybycie, świetną i kreatywną zabawę oraz upominki. 

                                                                                                                                    E.P.

Zapraszamy do galerii 

We wtorek 30.04 odwiedziła nas mamusia Krzysia – Pani Kinga. W związku ze zbliżającymi się świętami majowymi Pani Kinga opowiedziała nam o barwach ojczystych. Przeczytała nam wiersz Cz. Janczarskiego „Barwy ojczyste”, R. Przymus „Polska” oraz Z. Tyszkiewicz „Święto flagi”. Miło zaskoczyliśmy mamusię Krzysia tym, że Maluszki znają na pamięć „Katechizm dziecka  polskiego” Wł. Bełzy. Następnie przystąpiliśmy do wykonywania pracy plastycznej. Każde dziecko wykonało flagę z wydzieranki i mogło ją zabrać do domu, by  wspólnie z rodzicami świętować.Pani Kinga nagrodziła wszystkie Maluszki niespodziankami.
Serdecznie dziękujemy mamusi Krzysia za pouczające zajęcia i wspólną zabawę.

E.P.

 

Zdjęcia w galerii 

W poniedziałek 20 maja do naszego przedszkola przybył strażak – Pan Wojciech Przybyłko – tatuś Julci. W interesujący sposób dokonał prezentacji stroju strażaka oraz urządzeń używanych w trakcie akcji ratowniczej. Przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat bezpiecznych zasad zachowania się w domu i przedszkolu. W trakcie spotkania panowała atmosfera przepełniona emocjami, dzieci chętnie zabierały głos. Ważnym punktem spotkania była rozmowa na temat ewakuacji. Pan Strażak wyjaśnił przedszkolakom czym jest i jak należy zachować się podczas zagrożenia. Po zakończonym spotkaniu ogólnym zaprosiliśmy Pana Wojtka do grupy Maluszków. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę, dzieciaki zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Następnie Pan Wojtek rozdał wszystkim maluszkom breloczki z wozem strażackim oraz kolorowanki. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wyjątkowe spotkanie. Wiedza, którą dzieci nabyły utrwalana będzie przy każdej okazji podczas zajęć, aby dzieci nabrały pewności siebie w trudnych sytuacjach. Dzięki takim spotkaniom dzieci poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka, szanują tą trudną pracę oraz zaznajamiają się z sytuacjami, w których powinny korzystać z numerów alarmowych. Serdecznie dziękujemy Panu Wojtkowi za poświęcony nam czas, jak i za przekazanie ciekawych i bardzo ważnych wiadomości. 

E.P.

Fotorelacja 🙂

We wtorek 21 maja odwiedziła nas mamusia Lilianki – Pani Halinka. W związku ze zbliżającym się bardzo ważnym świętem dla każdego dziecka jakim jest Dzień Mamy Maluszki wspólnie z Panią Halinką przygotowały piękne prezenty na tę okoliczność. Pani Halinka wspólnie z Lilką krok po kroku pokazały nam jak wykonuje się piękne drzewka. Dzieciaki w ogromnym skupieniu słuchały instrukcji a następnie usiadły przy stoliczkach by samodzielnie ozdobić różyczkowe drzewka. Dzieciaki były zachwycone pracami, które wykonały. Pani Halince bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas
i oryginalny pomysł.

E.P. 

Zapraszamy do galerii

30 maja grupę Maluszków odwiedziła mamusia Tosi – Pani Asia. Wszyscy wiemy, że mamusia Tosi wykonuje najpyszniejsze i najpiękniejsze słodkości na świecie. Pani Asia opowiedziała nam o tym jak powstaje „jadalna plastelina” i co z niej można wyczarować. Każdy przygotował sobie ozdoby z masy marcepanowej, a następnie wszystkie dzieci według własnego pomysłu ozdabiały babeczki. Radości było co niemiara, a jeszcze więcej pomysłów. Po zakończonej pracy dzieciaki zajadały przygotowane przez siebie babeczki. Pani Asi serdecznie dziękujemy za pyszne i słodkie zajęcia oraz prezenciki dla każdego Maluszka. 

E.P.

 

Fotorelacja

04.06.2019 – dzisiaj nasze Maluszki odwiedziła mamusia Olusi – Pani Jola. Ponieważ lato tuż, tuż na łąkach pięknie zakwitły kwiaty Pani Jola z dzieciakami postanowiła wykonać biedroneczki. Mamusia Oli przygotowała z kolorowych kartonów każdy element,a zadaniem przedszkolaków było naklejenie ich według instrukcji. Nasze biedroneczki na listeczkach pięknie ozdabiają przedszkolną gazetkę. Po zakończonej pracy dzieciaki rozwiązywały zagadki, a za udzielenie prawidłowej odpowiedzi otrzymały nagrodę – baloniki na patyku z bajkowymi motywami. Pani Joli dziękujemy za wszystkie niespodzianki, poświęcony czas oraz pomysł, który pozwolił nam przenieść się na wiosenną łąkę. 

E.P.

Galeria zdjęć

06.06.2019 – naszą grupę odwiedziła mamusia Alicji – Pani Justyna. Czas wakacji zbliża się wielkimi krokami – wspólne spędzanie czasu z dziećmi, wspólne wyjazdy. Mamusia Alicji zachęciła nas dzisiaj do wyjazdu do ZOO. Najpierw wysłuchaliśmy bajeczkę pt. „Misia Marysia i wycieczka do ZOO”, a potem wspólnie wykonaliśmy małpki i słoniki. Maluszki za zadanie miały przykleić oczka, uszka, łapki i trąbę, a także dorysować uśmiech. Ogromną radość sprawiły dzieciom maski z postaciami zwierzątek, które mieszkają w ZOO. Pani Justynce dziękujemy za miłe spotkanie oraz wszystkie niespodzianki dla maluszków. 

E.P.

Galeria

11 czerwca odwiedziła nas mamusia Zosi – Pani Agnieszka. Mamusia Zosi z zawodu jest fryzjerką. Opowiedziała nam o swojej pasji, pokazał akcesoria, które wykorzystuje w swojej pracy. Ogromną radością dla dzieci była możliwość wykonania fryzury. Każde dziecko chciało usiąść na krzesełku
i skorzystać z usługi doświadczonego fryzjera. Największą atrakcją była koloryzacja włosów. Pani Agnieszka za pomocą lakieru koloryzującego wyczarowała nam piękne zdobienie włosów. Pani Agnieszce dziękujemy za spędzony z nami czas, piękne kolorowe fryzury oraz niespodzianki. 

E.P.

Fotorelacja 🙂 

20 WRZEŚNIA