Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury

 

Drodzy Rodzice! Pragniemy zachęcić Was dzisiaj do uczestnictwa w projekcie:

„Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”,

którego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa i współpraca między przedszkolami. Zapewne słyszeliście już od swoich dzieci, że chętnie zaproszą do domu misia, by mógł on wysłuchać bajek
i poznać przedszkolaków. Projekt wywołał tyle pozytywnych emocji, iż postanowiłyśmy zaprosić misia do domów naszych lubiących wyzwania milusińskich. Bez Was jednak nasz pomysł nie dojdzie do skutku… O co prosimy? Przygotowałyśmy figurkę małego misia – niedźwiadka, która będzie wędrowała do domu przedszkolaków z karteczką dzienniczka „pod pachą”. Miś i dzienniczek będzie zdezynfekowany przed wydaniem dziecku…Takie mamy czasy… Zadaniem dziecka jest zaopiekować się misiem, a zadaniem rodzica jest poczytanie misiowi na dobranoc. Łatwe, prawda? Zapewne co wieczór jest to rytuał obecny w Waszym życiu, tym razem towarzyszyć Wam będzie mały Gość. Proszę Was, aby w dzienniczku zostawić misiowi pamiątkę. Uzupełnijcie wspólnie z dzieckiem kartę książki. Myślimy, że będzie to dla Was wspaniała zabawa. Kornel Makuszyński powiedział, iż:
„Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca.” Zaproście, prosimy, dzisiaj to słońce
do Waszego domu wraz z małym przyjacielem dzieci.


Pozdrawiamy serdecznie – nauczycielki grupy I Krasnoludki
– Małgorzata Piech i Magdalena Janiczek.

Poniżej Regulamin Projektu.

regulamin_2021_2022.pdf (mac.pl)


W dniu 27.10. 2021 r. w ramach I modułu dzieci z grupy „Krasnoludki” poznały niezwykłego gościa, który zjawił się w naszej sali tuż po śniadanku. Miś Stefanek bo tak ma na imię nasz gość wywołał na twarzach dzieci piękne uśmiechy, które towarzyszyły im przez cały czas. Dzieci wysłuchały bajkę pt. „Przygody Misia” a następnie razem ze Stefankiem zagrały w grę planszową i smakowały przysmak Misia – pyszny miodek z ciasteczkami. Duże emocje towarzyszyły „Krasnoludkom” również podczas losowania dziecka, które pierwsze zaprosi Misia do swojego domu. W taki sposób nasz Miś Stefanek rozpoczął swoją czytelniczą wędrówkę po domach dzieci, by spędzić z nimi miło czas, a przy okazji posłuchać pięknych bajek, rozwijając w ten sposób czytelnictwo wśród najmłodszych.

M.P.

Galeria 🙂

29.10.2021r.

Pierwszym dzieckiem, które zabrało do domku Stefanka był Jasiu K. Jasiu wspólnie z misiem wysłuchali bajeczki czytanej przez mamusię „Pucio i ćwiczenia z mówienia”. Wspólnie z tatusiem stworzyli piękną ilustrację książeczki. Jasiu opowiedział nam także, co podobało mu się najbardziej w tej opowieści. Na zakończenie odbyło się losowanie kolejnego dziecka.
Jesteście ciekawi kto to taki? Relacja już wkrótce… 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

02.11.2021r.

Również wczoraj Nasz Stefanek wrócił bardzo zadowolony z wyprawy, którą odbył do domu Fabianka. Wspólnie z nim wysłuchał bajeczkę pt. „PUCIO NA WAKACJACH” i podróżował pięknym kamperem razem z Puciem. Poznał też bohaterów książki i zaprzyjaźnił się z Rodzinką Fabianka.
I znowu przyszedł czas na wyczekiwane przez wszystkie dzieci losowanie a Stefanek powędrował aby zmisiować kolejną Rodzinkę 😍

 

 

 

 

 

 

 

 

05.11.2021r.

Tym razem Stefanek gościł w domku Ritki. Dzisiaj obchodziliśmy także Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ritka opowiedziała nam o bajeczce, której wysłuchała w domku razem z Misiem,
a był to wszystkim znany „Czerwony Kapturek”. Dzieci z zapartym tchem słuchały i uzupełniały opowieść o małej dziewczynce i złym wilku.
Ciekawe, o jakiej bajeczce opowie nam kolejne dziecko…

 

 

 

 

 

 

 

 

08.11.2021 r.

Stefanek po długim weekendzie u Kubusia wrócił bardzo zadowolony. Wysłuchał bajeczkę pt. „Wóz Strażacki” z której dowiedział się jak ważna i odpowiedzialna jest praca strażaków. Miał też okazję poznać prawdziwego strażaka, tatę naszego Kubusia. Bawił się doskonale i towarzyszył także w porządkach domowych. I znowu powędrował dalej… zmisiować kolejną Rodzinkę ☺️

 

 

 

 

 

 

 

 

Mały Miś w świecie wielkiej literatury – Czytaj z Misiem

Drodzy Rodzice!

Zachęcamy do codziennego czytania naszym dzieciom. W ramach ogólnopolskiego projektu
Mały Miś w świecie wielkiej literatury,
zapraszamy również do
wysłuchania i nauki piosenki „Czytaj z Misiem”
(sł. A. Konefał, muz. S. Dusza),
która umila nam czas oczekiwania na jego powrót. 

Mały Miś w świecie wielkiej literatury – Czytaj z Misiem – YouTube

„Czytaj z misiem”

Siadaj szybko na dywanie,
coś pięknego dziś się stanie,
w wielki świat literatury
zaprowadzi ciebie miś.

Ref.: Dzisiaj czyta twoja pani,
ale jutro spróbuj ty,
zaproś misia na kolana
i opowiedz swoje sny/x2

Mały miś nas uczy wiele,
jest on naszym przyjacielem,
my choć kilka latek mamy
czytać chcemy przez dzień cały.

Ref.: Dzisiaj czyta twoja pani…

Mały miś a wiele zdziała,
czyta z nami tata, mama
opowiada nam o świecie
pojąć tego nie możecie.

Piosenka powstała jako muzyczny dodatek do ogólnopolskiego projektu

Mały Miś w świecie wielkiej literatury.

10.11.2021r.

Dzisiaj Dominik przyszedł do przedszkola z teczką pod pachą, w której smacznie spał Stefanek. Odpoczywał po wizycie w domu Dominika, gdzie bawił się wspaniale. Wysłuchał bajeczkę pt. „Owieczka”, a była to wesoła opowieść o zwierzątkach, z którymi nasz mały miś jeździł na karuzeli. Grał też w grę planszową z Dominiczkiem i jego siostrą Martynką. Chętnie został by tam dłużej, ale już czekają kolejne zniecierpliwione przedszkolaki.

 

 

 

 

 

 

 

 

12.11.2021 r.

Stefanek wrócił dziś do nas bardzo zadowolony razem z Jasiem M. W domku wysłuchali jednej
z naszych ulubionych bajeczek – „Kicia Kocia gotuje”. Kicia Kocia razem z babcią ugotowała smaczną zupę i upiekła ciasteczka. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że w kuchni trzeba bardzo uważać, żeby się nie oparzyć. Jasiu opowiedział nam także, jak wspólnie z Mamusią i Stefankiem piekli aż dwa ciasta z truskawkami. Mniam, mniam… Aż ślinka cieknie 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

15.11.2021r.

Od samego rana z niecierpliwością czekaliśmy na Arturka i naszego przyjaciela Stefanka.
Obaj przyszli do przedszkola uśmiechnięci i zadowoleni. Tym razem Arturek opowiedział nam
o śmiesznych przygodach „Piernikowego ludzika”. Siostra Arturka – Olusia wykonała także przepiękną książeczkę o przygodach naszego Misia 🙂 .

 

 

 

 

 

 

 

 

18.11.2021 r.

Tuż przed śniadankiem do przedszkola przymaszerował Łukaszek wraz ze swoją mamusią i bratem Mikołajem, wspólnie bowiem przynieśli naszego Misia Stefanka. Pobyt w domku Łukaszka i wspólne zabawy sprawił mu wiele radości. A bajeczka, którą wysłuchał wprawiła go w dobry humor,
bo przecież ze Świnką Pepą nie można się nudzić. I znów spragniony przygód powędrował poznawać kolejną Rodzinkę 😍

 

 

 

 

 

 

 

 

19.11.2021 r.

W dzisiejszy deszczowy poranek w przedszkolu pojawił się Oluś niosąc ze sobą niebieską teczuszkę. W środku czekał zadowolony Stefanek. Tym razem wysłuchaliśmy opowieści Olusia
o bajeczce „Mały garaż – straż”. Najciekawszy moment tej opowieści był wtedy, gdy piesek Pimpuś na ochotnika wdrapał się na strażacką drabinę aby uratować kotka Mruczka. Wszystkim bardzo podobała się ta bajka. Z niecierpliwością czekamy na kolejne… 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

23.11.2021 r.

Gdy Stefanek wrócił dzisiaj do przedszkola,
czekała na niego niespodzianką wesoła.
List do św. Mikołaja z Krasnalem Hałabałą napisał
i ze wszystkimi dziećmi uczył się wierszyka.
U Mikołajka przeżył przygód wiele
i został jego przyjacielem.
Bajeczkę o Czerwonym Kapturku wysłuchał
i zagrał z Mikołajkiem i Amelką
w odlotową grę planszową.
Całą Rodzinkę zmisiował
i już do kolejnej powędrował…😍

 

 

 

 

 

 

 

 

25.11.2021 r.

Ach ten Misiu nasz malutki urodziny dzisiaj swoje miał. Kiedy wrócił z Maksiem do przedszkola, wcale się tego nie spodziewał. Wszyscy czekaliśmy na niego, by życzenia złożyć Mu. Potem zabaw było mnóstwo, aż zabrakło wszystkim tchu. A u Maksia cudnie było wysłuchał bajeczkę pt. „Wielki bieg z przygodami”, którą przeczytała mamusia. Zagrali też w grę planszową i bawili się odlotowo. Zaprzyjaźnił się z Rodzinką całą, chciałby jeszcze zostać ale kolejne dzieci na niego czekają… 😍

 

 

 

 

 

 

 

 

26.11.2021 r.

Miś Stefanek powrócił z kolejnej podróży. Tym razem z uśmiechniętą Amelką, która opowiedziała nam o swoich wrażeniach. Wspólnie z misiem wysłuchali kolejnej bajeczki o przygodach świnki Peppy czytanej przez Mamusię. W następnym tygodniu kolejne przygody…

Czekamy z niecierpliwością 🙂