Moje pasje i marzenia
                            „MOJE PASJE I MARZENIA”
Projekt skierowany jest do grupy III 5 – latków oraz ich Rodziców
Głównym celem projektu jest wspieranie dzieci w realizacji marzeń poprzez umożliwienie rozwijania ich zainteresowań i zamiłowań. Projekt ten pozwoli pokazać dzieciom pozytywne wzorce i uświadomi, że rozwijanie swoich umiejętności i pasji może stać się sposobem na ciekawe życie, jak również zdobycie wymarzonego zawodu, który może przynieść sukces w dalszym życiu. Ponadto poprzez zajęcia i zabawy organizowane wokół tematyki marzeń, rozwinie również dziecięcą wyobraźnię.
To Wy Drodzy Rodzice dodajecie skrzydeł swoim dzieciom i powtarzacie im często : „Na pewno ci się uda”, „dasz sobie radę”, co powoduje wzrost wiary we własne możliwości
i umiejętności. Dlatego też serdecznie zapraszam wszystkich Rodziców do udziału projekcie!

Pokażmy swoim dzieciom, że nie wolno bać się podążać za marzeniami, bo przy odpowiedniej dozie pracy, determinacji i konsekwencji – wszystko jest możliwe!
🙂 🙂 🙂
Koordynator
mgr Małgorzata Piech

 

Pan Krzysztof – tata Natalki
W środę 30.10 2019 r., w ramach realizacji projektu „Moje pasje i marzenia gościliśmy
w naszej grupie pana Krzysztofa Janiczka – tatę Natalki, nauczyciela wychowani fizycznego
i trenera piłki nożnej . Dowiedzieliśmy się od Natalki, że w przyszłości chce zostać sportowcem – tak jak jej tata. Pan Krzysztof zaprezentował nam swoje puchary i medale, które otrzymał za sportowe osiągnięcia – indywidualne i drużynowe. Przypomniał jak ważne dla zdrowia ducha i ciała są ćwiczenia, po czym zaprosił wszystkie dzieci do wspólnych zabaw ruchowych w czasie których przedszkolaki mogły sprawdzić swoją zwinność, zręczność oraz spostrzegawczość. Super atrakcją była gra w fińskie kręgle Molkky, która wywołała wiele emocji. Drużyna wygrana została nagrodzona przez przeciwników gromkimi brawami- to się nazywa, sportowe zachowanie. Dzieci dowiedziały się również, iż sam talent i predyspozycje do czegoś to mało, bo by osiągnąć sukces potrzebna jest również systematyczna, ukierunkowana na cel, praca. Całe spotkanie zakończyło się wręczeniem podziękowań wspólnym zdjęciem oraz słodkim poczęstunkiem.

Panu Krzyśkowi oraz Natalce bardzo dziękujemy za wspaniałe zajęcia.
Fotorelacja 
Pani Ania – mama Patrycji 
W środę 06.11. 2019 r. swoje pasje i marzenia prezentowała nam Patrycja.Zaraz po śniadaniu przyszła do nas mamusia Patrycji – Pani Ania, która  przyniosła ze sobą tablicę oraz ogromną teczkę. Po przywitaniu naszego gościa,   Patrycja opowiedziała nam o swoich marzeniach. Dowiedzieliśmy się, że marzy o tym aby zostać nauczycielką – tak jak jej babcia oraz dwie ciocie. Lekcja zaczęła się bardzo profesjonalnie – od zapisania przez Patrycję  na tablicy tematu zajęć i zadań, co wywarło duże wrażenie na rówieśnikach.Następnie wraz ze swoją mamą zaprosiły  wszystkich do udziału w zabawach badawczych. Z teczki, wyciągały potrzebne rzeczy, które były niezbędne podczas przygotowanego pokazu.Doświadczenia , które zostały zaprezentowane miały śmieszne nazwy: uciekający pieprz, pływające jajko, magiczne balony oraz kolorowa lawa. Patrycja jak przystało na nauczycielkę tłumaczyła nam na czym polegają doświadczenia, pokazywała jak je poprawnie wykonać oraz pomagała innym w ich realizacji. Przedszkolakom zabawy badawcze dostarczyła wiele pozytywnych emocji. Nie zabrakło też pieczątek – tak uwielbianych przez dzieci – za super wykonane zadania.Na zakończenie spotkania zostaliśmy obdarowani pysznymi soczkami.
To były cudowne zajęcia. Pani Ani oraz Patrycji serdecznie dziękujemy 🙂 

Fotorelacja 

Pani Halina – mama Adasia 
We wtorek 12.11.2019 r.   Adaś opowiedział nam o swoich pasjach i marzeniach.  Jak dowiedzieliśmy się z jego relacji ma bardzo dużo różnych zainteresowań –malowanie, rysowanie , jazda na rowerze, słuchanie bajek, które czyta mu mama oraz starsze siostry.Adaś marzy żeby w przyszłości zostać artystą malarzem bo bardzo lubi malować. Tak jak jego rodzeństwo,  będzie zdobywał  medale bo uwielbia sport.Medale, które nam pokazał wywarły również wrażenie na wszystkich przedszkolakach, każdy chciał dotknąć, przymierzyć. Adaś chciałby również polecieć rakietą w kosmos. Kocha  zwierzęta a w szczególności swojego psa, którym się opiekuje. Do przedszkola chłopiec zaprosił mamę oraz siostrę Ewę, która przeczytała nam dwie bajeczki o zwierzętach.
Pani Halince oraz Ewce bardzo dziękujemy za miło spędzony czas oraz słodki poczęstunek.

Fotorelacja 

 

Pani Marta – mama Dawida 
13.11.2019 r. wbrew pozorom to był dla nas szczęśliwy dzień. Do naszego przedszkola przybył dzisiaj bardzo miły gość – Pani Marta – mama Dawida, kolejnego uczestnika naszego projektu. Dowiedzieliśmy się, że największym jego marzeniem jest budowanie dróg – tak jak jego tata. I wcale to nie jest taka prosta sprawa, potrzebna jest wiedza i doświadczenie. Dlatego też przed Dawidem dużo nauki i pracy. Marzy też o tym, żeby w przyszłości mieć swoje gospodarstwo, tak jak jego dziadek. Oczywiście ze wszystkimi potrzebnymi maszynami o których nam tyle opowiadał. Trzeba przyznać, że zna się na tym bardzo dobrze – a to niewątpliwie zasługa dziadka.Największą pasją Dawidka jest pieczenie i pomaganie w kuchni. Dlatego też wspólnie ze swoją mamą przygotował dla nas super zabawę i smaczną niespodziankę. Najpierw wykonaliśmy czapkę kucharską a później zamieniliśmy się w prawdziwych kucharzy. Mieliśmy bardzo przyjemne zadanie – udekorowanie babeczek upieczonych przez Panią Martę. Mniam to było bardzo smaczne zadanie, które sprawiło nam wiele radości. Sami zobaczcie 🙂
Pani Marcie oraz Dawidkowi bardzo dziękujemy za super zajęcia i pyszną niespodziankę.
Fotorelacja 

 

Pani Justyna – mama Emilki 
„Marzenia w sercu ma każdy i trzeba o nie dbać stale, bądź pewny siebie, odważny, a zajdziesz dalej i dalej”.
 19.11.2019 r. swoimi marzeniami i pasjami podzieliła się z nami Emilka. Jej największą pasją jest malowanie i śpiewanie. I jak mówiła jej mamusia Pani Justyna często w domu bywa tak, że Emilka malując  śpiewa ulubione piosenki. Dlatego też marzy o tym żeby w przyszłości zostać słynną malarką i piosenkarką. Najbardziej lubi malować kwiaty, lasy, góry – wszystko to co jest piękne i kolorowe. Razem z mamą przygotowały dla nas wspaniałą niespodziankę, która wprowadziła  nas w świąteczny nastrój.  Mogliśmy własnoręcznie ozdobić bombki choinkowe, które zawisną na naszych choinkach. Na zakończenie spotkania Emilka poczęstowała wszystkich pysznymi batonami. A my w ramach rewanżu zaśpiewaliśmy piosenkę.
Pani Justynie oraz Emilce bardzo dziękujemy za kreatywne spotkanie oraz pyszne ciacha:) 
Fotorelacja 
Pani Karolina – mama Olusia  
W dniu 20.11.2019 r. w naszej grupie zrobiło się bardzo magicznie. Oluś razem ze swoją mamą zabrali nas w cudowną podróż. Ale zanim to się stało Olek powiedział nam,  że w przyszłości chce zostać budowniczym, bo to jest jego największe marzenie. Do przedszkola przyniósł swoje budowle z klocków lego, które sam pięknie skonstruował. Były to różne maszyny, pojazdy, a nawet samolot. Największą pasją chłopca jest jazda na rowerze dlatego też, zaprezentował nam również swój kask i przedmioty do bezpiecznej i przyjemnej jazdy. Zdradził też, że uwielbia składać skarpety w pary a tacie pomaga wozić drzewo. Z mamusią i bratem Tymkiem czasami robi super doświadczenia, do udziału w których właśnie nas zaprosił. Mogliśmy stworzyć „magiczną kartkę”, „wywołać burzę w butelce”, zobaczyć jak „tańczy kukurydza”, „fruwa piłeczka pingpongową”, oraz jak działa siła przyciągania. Bawiliśmy się przy tym tak wspaniale, że żal nam było się rozstawać ale Pani Karolinka obiecała, że jeszcze nas odwiedzi.
Pani Karolinie oraz Olusiowi bardzo dziękujemy za niezapomnianą przygodę
Fotorlacja 
Pani Agnieszka – mama Grzesia 
22.11.2019 r. Od samego rana wielkie poruszenie w naszym przedszkolu. Grzesiu jako kolejny uczestnik naszego projektu „Moje pasje i marzenia” przywiózł do przedszkola króliczki w specjalnie klatce, którą zrobił jego tata. Okazało się, że króliki to jego ulubione zwierzątka. Opowiedział nam w jaki sposób trzeba się nimi opiekować i pokazał czym się je karmi – do jednej miseczki nalał wody a do drugiej nasypał ziarna. Dodatkowo dał im jeszcze pokrojonego buraka. Przedszkolaki mogły pogłaskać królika, co sprawiło im wiele radości.Grzesiu marzy o tym, żeby w przyszłości zostać malarzem, będzie malował zwierzęta. Ma wiele pasji i marzeń a kolejną z nich jest pieczenie. Mogliśmy się o tym przekonać, bo razem z mamą upiekł dla nas pyszny placek. Jak sam mówił był od zadań specjalnych – mikserem ubijał piankę. Pani Agnieszka dodatkowo przeczytała nam dwie bajeczki – „Brzydkie Kaczątko”, „Czerwonego Kapturka”. Każdy też mógł narysować swoje ulubione zwierzątko. Oczywiści zaprosiliśmy do nas wszystkie grupy przedszkolne, żeby również mogły obejrzeć króliczki Grzesia.
Pani Agnieszce i Grzesiowi bardzo dziękujemy za mile spędzony czas i pyszny poczęstunek 
Fotorlacja 
Pani Dorota – mama Amelki  
27.11.2019 r. Amelka opowiedziała nam o swoich pasjach i marzeniach. Marzy o tym żeby w przyszłości zostać kosmetyczką.Jest to bardzo interesujący i przyjemny zawód. Oczywiście bardzo by chciała otworzyć swój salon kosmetyczny, gdzie będzie mogła upiększać panie – malować im oczy, brwi i paznokcie. Na razie jeszcze musi się wiele nauczyć i poćwiczyć na swoich lalach, Ale za kilka lat, kto wie, może nas zaprosi do swojego salonu.Do przedszkola Amelka zaprosiła swoją mamusięoraz młodszego braciszka Olusia. Pani Dorotka przeczytała dzieciom pouczającą bajeczkę pt. „Źrebaczek Maczek”. Wprowadziła nas również w świąteczny nastrój przygotowując miłą niespodziankę. Dzieci miały za zadanie ozdobić wyciętą przez mamę Amelki brokatową choinkę. To była przyjemna praca, która sprawiła dzieciakom wiele radości.

Pani Dorotce oraz Amelce bardzo dziękujemy za sympatyczne spotkanie oraz pyszną niespodziankę 🙂 

Fotorlacja 
Pani Monika – mama Nikoli  

Hanna Niewiadomska

Marzenia

Dzieci lubią mieć marzenia,
Chcą, by były do spełnienia.
Każde w głowie ma guziczek,
Taki mały żółty pstryczek,
Co im świat piękniejszym czyni,
Od Krakowa aż do Gdyni.

Krzysio chciałby być pilotem.
Pstryk – już lata samolotem.
Ewa chce lekarzem zostać.
Pstryk – już w białym kitlu postać.
Kosmonautą chce być Jurek.
Pstryk – i pędzi w kosmos, w górę.

Lecz są również takie dzieci,
Którym słońce słabiej świeci.
Jacek, co ma chorą nogę,
Chciałby dosiąść hulajnogę.
Julia, która słuch ma słaby,
Chce usłyszeć szelest trawy.

Ale wszystkie ich marzenia,
Są z tym pstryczkiem do spełnienia.
No, więc śmiało, przekręć pstryczek,
A nuż właśnie dziś guziczek
W świat twych marzeń cię zabierze
– Będziesz zdrowy bohaterze!

Nikola to kolejny uczestnik naszego projektu „Moje pasje i marzenia”. W środę 4.12.2019 r. wyjawiła  nam swoje największe marzenie, a mianowicie, że w przyszłości chce zostać lekarzem weterynarii bo kocha zwierzęta i chciałaby im pomagać. W tym dniu jednak zamieniła się w pielęgniarkę, ponieważ  razem ze swoją mamą przygotowały zajęcia z pierwszej pomocy. Pani Monika opowiedziała przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały  wskazówek pani Moniki dotyczących zachowania się w sytuacji skaleczenia, złamania, utraty przytomności. Powtórzyły podstawowe numery alarmowe oraz nauczyły się jak wezwać pomoc przez telefon. Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym dzieci uczyły się podstaw reanimacji. Nikola jako pielęgniarka mierzyła ciśnienie oraz sprawdzała jak biją serca dzieci. Widać, że to sprawia jej wielką przyjemność. Dowiedzieliśmy się również, że największą pasją dziewczynki jest obserwacja gwiazd. Dlatego też mama Nikoli przygotowała piękną  prezentację o teleskopie oraz ciekawy filmik o układzie słonecznym. Na koniec tego spotkania wyrecytowały nam piękny wiersz pt. „Marzenia”. To były bardzo interesujące zajęcia, które wiele nas nauczyły.

Pani Monice oraz Nikoli bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia i pyszne niespodzianki 🙂

Fotorlacja 
Pani Basia – mama Jasia   

W dniu 11.12.2019 r. Pani Basia zaprosiła nas do Świetlicy w Rajbrocie w ramach realizacji naszego projektu „Moje pasje i marzenia”. Zaraz po śniadaniu wyruszyliśmyw drogę,kiedy dotarliśmy na miejsce powitała nas Pani Basia. Jasiu natomiast opowiedział nam o swoich pasjach i marzeniach. Okazało się że jego największym pasją jest sprzątanie, a marzy o tym, żeby w przyszłości być słynnym malarzem bo uwielbia malować, interesuje go też dekorowanie. Dlatego też mama Jasia przygotowała dla nas prezentację na temat ozdób choinkowych wykonywanych w dawnych czasach. Następnie przeprowadziła warsztaty, na których każde dziecko mogło samodzielnie wykonać piękne ozdoby choinkowe.Dzięki tym zajęciom dzieci rozwijały uzdolnienia i zainteresowania artystyczne oraz  wrodzone możliwości twórcze . Samo wykonanie takiej ozdoby przysporzyło przedszkolakom wiele radości.W trakcie zajęć Jasiu poczęstował wszystkich pysznym batonikiem i zdrowym soczkiem. Wróciliśmy do przedszkola w wyśmienitych humorach i z pięknymi ozdobami, które zawisną na naszych świątecznych choinkach.

Pani Basi oraz Jasiowi bardzo dziękujemy za kreatywne spotkanie 🙂

Fotorlacja 
Pani Justyna – mama Natalki  

Po krótkiej przerwie wracamy do realizacji naszego projektu

„Moje pasje i marzenia”.

„Marzenia w sercu ma każdy
i trzeba o nie dbać stale,
bądź pewny siebie, odważny,
a zajdziesz dalej i dalej! „

19.02.2020 r. Natalka zaprosiła do przedszkola swoją mamusię, którą przywitaliśmy piosenką pt. „Mam marzenia..”.Pani Justynka  przeczytała dzieciom bajkę pt. „Jej wysokość Zosia”, która  za sprawą swojej magicznej mocy, przeniosła nas w zaczarowany świat. Dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem, podziwiając piękne ilustracje.Ważnym punktem spotkania była rozmowa na temat wysłuchanej bajki. Następnie Natalka pochwaliła się, że w przyszłości chciałaby zostać gimnastyczką bo uwielbia sport, a najbardziej lubi biegać i skakać. Na zakończenie spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.Natalka poczęstowała wszystkich pysznymi cukierkami.

Pani Justynie oraz Natalce bardzo dziękujemy za miłe spotkanie.

Fotorlacja 
Pani Katarzyna – mama Madzi  

„Są bajki i baśnie, cudowny świat,
gdzie żyją krasnale i wróżki.
I czy masz pięć  latek, czy dużo lat,
to lubisz tak śnić do poduszki.
Tam możesz być, kim tylko chcesz
i spełnić swoje marzenia.
Biegnijmy więc tam, do bajkowych bram,
powiedzmy swoje życzenia.

W dniu 26.02.2020 gościliśmy w naszej grupie mamusię Madzi. Spotkanie rozpoczęliśmy wspólną zabawą przy piosence „ Dookoła słońca, kręcą się dzieciaki”. Następnie Pani Kasia  przeczytała nam bajkę pt. „ Franklin, pospiesz się”, o  zielonym żółwiu, który wiecznie się spóźniał i zawsze miał czas na wszystko. Niestety, w końcu przekonał się, że spóźniając się można stracić wspaniałe okazje do zabawy. Na szczęście, jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się skończyło. Po wysłuchaniu  przygód Franklina zaśpiewaliśmy piosenkę o bajkowych marzeniach, a Madzia zdradziła nam swoje największe marzenie. Marzy o tym, by mieć domek na drzewie, w którym mogłaby się bawić ze swoimi siostrami. Życzymy Jej  więc, by to marzenie stało się rzeczywistością. Na zakończenie zostaliśmy obdarowani pysznymi lizakami.

 Pani Kasi i Madzi bardzo dziękujemy za mile spędzony czas 🙂

Fotorlacja
Pani Renata – mama Amelki  

Pomimo trudnej sytuacji nadal prężnie działamy. A dzięki współpracy z rodzicami, którym bardzo serdecznie dziękuję za zaangażowanie możemy kontynuować Nasz Projekt „Moje Pasje i Marzenia” przez aplikację Messenger.

W dniu 24.04.2020 r. odbyły się pierwsze zajęcia. Pani Renia mama Amelki przesłała nam prezentację multimedialną, w której na samym początku powitała nas bohaterka dzisiejszych zajęć. Amelka zabrała nas w magiczną podróż „Swoich pasji i marzeń”. W pierwszej kolejności wysłuchaliśmy pięknej piosenki „Mam marzenia”. Dowiedzieliśmy się, jakie korzyści wynikają z jazdy na rowerze. Następnie obejrzeliśmy filmik edukacyjny Niestraszki – „Wkładaj kask”. Teraz już na pewno wszystkie dzieci wiedzą, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest zakładanie kasku, kiedy idziemy pojeździć na rowerze, rolkach czy hulajnodze. Nie zabrakło też pięknej opowieści pt. „Bajka o rowerowym dzwonku. No i najważniejsze, poznaliśmy pasje Amelki – a jest ich wiele: oprócz jazdy na rowerze lubi skakać na trampolinie, jeździć na rolkach, chodzić na górskie wędrówki, jeździć na nartach, spacerować ze swoim psem i wszelkie inne rodzaje aktywności , które wiążą się z ruchem. Na koniec otrzymaliśmy super zadanie – każdy z nas mógł zaprezentować w formie rysunku lub zdjęcia swoją aktywność sportową. Amelko to była fantastyczna podróż i wielka przyjemność poznać Twoje piękne pasje.

Pani Reni i Amelce serdecznie dziękujemy, za cudowne zajęcia i zaangażowanie.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji 🙂

Pani Joanna – mama Zosi 

Zosia, która ma wiele marzeń i pasji połączyła wszystkie w piękną całość i przedstawiła nam swój kolorowy świat. Marzy o tym, żeby w przyszłości zostać piosenkarką, dlatego też powitała nas śpiewając piosenkę o marzeniach. Lubi też tańczyć i malować i z tym wiązała się następna niespodzianka. Narysowała dla nas układ słoneczny i zaprezentowała każdą planetę -deklamując wiersze. Śpiewając i tańcząc stworzyła piękną opowieść ruchową. A na koniec zaprosiła wszystkie dzieci do narysowania Planety Swoich Marzeń. Sama też wymyśliła własną. Powstały piękne, barwne rysunki.Przyjemnie było pomarzyć i chociaż na chwilę przenieść się w magiczny świat.

Pani Asi i Zosi bardzo dziękujemy, że dzięki tym zajęciom mogliśmy pobyć w tym magicznym świecie marzeń.

Zapraszamy do galerii 🙂

Zapraszamy do obejrzenia filmiku 🙂