ZAKOŃCZENIE PROJEKTU 

„Letnia pogoda wita nas! Misiu ! Na wakacje nadchodzi czas!” Tygryski z Przedszkola Samorządowego im. św Mikołaja w Rajbrocie zrealizowały ostatnie zadanie projektowe poznały zjawiska atmosferyczne związane z letnią pogodą, wspaniale bawiły się przy piosence „Tęcza – cza, cza, cza” oraz w zabawie ruchowej z chustą animacyjną ” Słońce świeci, pada deszcz.”
Wykonały pracę plastyczną Tęcza. Serdecznie dziękujemy, że mogliśmy już kolejny raz uczestniczyć w fantastycznym projekcie edukacyjnym. Pozdrawiamy i życzymy udanych wakacji.
I tak przygody Misia Uszatka dobiegły końca. Tyle miesięcy minęło nie wiadomo kiedy. Podczas zajęć w ciągu roku szkolnego poznawaliśmy kolejne przygody naszego sympatycznego Misia. Wspólnie zrealizowaliśmy wszystkie projektowe zadania. Uszatek towarzyszył nam cały czas, uczył i bawił nas: podczas zabaw, spacerów i wycieczek. Obserwował jak rośniemy i zdobywamy kolejne umiejętności. Świętował razem z nami urodzinki. Przygód przeżyliśmy z nim wiele i został naszym przyjacielem . Serdeczne dziękuję organizatorom za możliwość uczestnictwa w tak wartościowym projekcie. Rodzicom Tygrysków dziękuję za zaangażowanie i wszelką pomoc. Uszatkowi życzymy zasłużonego odpoczynku. Do miłego zobaczenia 🙂 🙂 🙂
Małgorzata Piech

Galeria 🙂 

ZADANIE 8

Tygryski z Misiem Uszatkiem poznały zwierzęta zamieszkujące Afrykę, obejrzały prezentację „Niezwykłe zwierzęta Afryki „, wysłuchały opowiadania „Gdzie jest Afryka?”, ułożyły afrykańskie puzzle. Wykonały też obliczenia matematyczne z afrykańskimi zwierzętami.
Nie zabrakło też świetnej zabawy z pluszakami przy piosence „Idziemy do ZOO”.
A podsumowaniem naszych działań było wspólne rozwiązywanie zagadek na temat Afryki i jej mieszkańców.
MP

Galeria 🙂 

ZADANIE 7

Urodziny Misia Uszatka 🙂 Marcowe zadanie było wyjątkowe . Nasz mały Miś 6 marca obchodził swoje 67 urodziny. Świętowanie rozpoczęliśmy od wysłuchania opowiadania pt. Gość.
Świetnie bawiliśmy się śpiewając urodzinową piosenkę. Składaliśmy Misiowi życzenia i oczywiście nie mogło zabraknąć też tortu urodzinowego. To był dzień pełen atrakcji.
Sto lat dla Misia Uszatka!
MP

Galeria 🙂 

ZADANIE 6

Bale w karnawale 🙂 Tygryski meldują wykonanie zadania lutowego. Ach co to był za bal.
Były tańce , super zabawa i prezentacja strojów. Tak bawiły się przedszkolaki na balu karnawałowym.
MP

Galeria 🙂 

ZADANIE 5

Miś Uszatek uczy nas jak mija czas. Nowy rok rozpoczęliśmy od nieznanych nam jeszcze przygód naszego przyjaciela. Wysłuchaliśmy bajki o dniach tygodnia. Poznaliśmy różne rodzaje zegarów. Słuchaliśmy jak zegar tyka. Nie zabrakło też zabaw matematycznych.
Określaliśmy charakterystyczne cechy dla poszczególnych pór roku.
Nauczyliśmy się wiersza Tata Tydzień. I tak wspaniale mijał nam czas na wspólnej zabawie
z naszym ukochanym Misiem Uszatkiem.
MP

Galeria 🙂 

ZADANIE 4

Tygryski poznały kolejne przygody Misia Uszatka „Choinka od dużego niedźwiedzia”.
Bawiły się w kodowanie choinki , układały choinki z różnego rodzaju klocków . Samodzielnie przygotowały stroiki świąteczne. Wykonały pyszne pierniki i ubrały w sali piękną choinkę.
Nie zabrakło też świątecznego spotkania z Rodzicami. Magia świąt trwa
 Życzymy Wszystkim cudownych rodzinnych i magicznych świąt
MP

Galeria 🙂 

ZADANIE 3

Tygryski wykonały listopadowe zadania. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Nie chcę kaszy!” oraz „Apsik, apsik”. Poznały różne rodzaje kasz oraz zasady zdrowego odżywiania. Razem z Misiem Uszatkiem wykonały pracę plastyczną „Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizyczne.”
Nie zabrakło też zabaw ruchowych . Dowiedziały się jak dbać o zęby biorąc udział w zajęciach pt. ” W krainie zdrowych ząbków. „Teraz już wiedzą, co robić by wzmocnić odporność i nie chorować.

MP

Galeria 🙂

ZADANIE 2

Cóż to za nowina! Uszatku! Jesień się zaczyna! Oczywiście wspólnie z Misiem Uszatkiem powitaliśmy Panią Jesień. Wysłuchaliśmy opowiadań przygotowanych na ten miesiąc oraz stworzyliśmy jesienny kącik z darów z lasu, sadu i ogrodu. Rozpoznawaliśmy owoce i warzywa
po zapachu, dotyku i smaku. Wspaniale bawiliśmy się tworząc gry matematyczne,
nie zabrakło też kolorów jesieni w pracach plastycznych i zabaw przy jesiennych piosenkach.

MP

Galeria 🙂

 

Projekt edukacyjny „Nie lada to gratka! Poznajemy Misia Uszatka!”

To kolejny z serii naszych projektów związanych z dawną literaturę dziecięcą.

Literatura ta, chociaż obecnie trochę zapomniana, jest literaturą ponadczasową. Postać Misia Uszatka wymyślona przez Czesława Janczarskiego a zilustrowana przez Zbigniewa Rychlickiego, to postać bliska wszystkim dzieciom, ale też i dorosłym.

Opowiadania niosą ze sobą wartości wychowawcze, kształcące, społeczne i emocjonalne.

Głównym celem projektu jest zainteresowanie dzieci i nauczycieli literaturą dziecięcą, tą dawną książeczką wypożyczoną w bibliotece.

Tak jak w poprzednich naszych projektach opierać się będzie na książce. Tym razem będzie to seria opowiadań o Misiu Uszatku Czesława Janczarskiego

Projekt przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym .
Serdecznie zapraszamy do udziału.

Niech Miś Uszatek stanie się przyjacielem dzieci!!

Tygryski rozpoczęły przygodę z Misiem Uszatkiem. Wysłuchały opowiadań „W sklepie z zabawkami” oraz „Pierwszy dzień w przedszkolu”. Poznały autora i ilustratora książek, uczyły się piosenki o misiu. Utrwaliły z Misiem kodeks przedszkolaka oraz poznały przyjaciół Misia Uszatka. Układały misiowe puzzle z gotowych elementów a także bawiły się przy piosence ,,Jedna łapka”. Na koniec wykonały pracę plastyczną Misia Uszatka. Oczywiście nie zabrakło też medali przyjaciół Misia Uszatka. To był tydzień pełen wrażeń.

MP

Galeria 🙂

REGULAMIN PROJEKTU :

1. Projekt skierowany jest do przedszkoli i szkół znajdujących się na terenie Rzeczypospolitej Polskiej i poza jej granicami

2. Członkostwo w grupie nie jest równoznaczne z udziałem w projekcie Osoby chcące realizować projekt , zamieszczają relację ( bez wizerunku dzieci) na grupie prywatnej „Nie lada to gratka!. Poznajemy Misia Uszatka!” . Warunkiem uzyskania certyfikatu uczestnictwa, będzie wysłanie sprawozdania z realizacji na zakończenie projektu, na mail projektmis@interia.pl

3. Projekt realizowany jest w okresie wrzesień 2023 – czerwiec 2024 r.

4. Udział w projekcie jest dobrowolny, bezpłatny i równoznaczny z akceptacją regulaminu.

5. Projekt obejmuje realizację zaproponowanych zadań w trakcie jego trwania . Realizacja zadań powinna być prezentowana w grupie prywatnej „Nie lada to gratka! Poznajemy Misia Uszatka” na portalu społecznościowym Facebook, po akceptacji posta przez administratorów. Nie zamieszczamy wizerunku dzieci ( twarze muszą być zamazane lub zdjęcia robione , tak by nie było widać twarzy) tylko wytwory , prace plastyczne, scenariusze, nagrania głosowe. Posty z wizerunkiem nie będą akceptowane. W związku z tym nie są wymagane zgody rodziców na udział w projekcie.

6. Zgody na wykorzystanie danych( przy certyfikatach)wypełniają tylko nauczyciele biorący udział w projekcie. Zgody dostępne w plikach. Zgodę należy wysłać do nas wraz ze sprawozdaniem z realizacji projektu.

6. Sposób realizacji jest całkowicie dowolny i uzależniony od inwencji nauczyciela oraz pomysłowości dzieci. Zadania można modyfikować w zależności od grupy dzieci. Nasze zadania są tylko inspiracją , reszta w rękach nauczyciela.

7. Uczestnicy projektu otrzymają CERTYFIKATY uczestnictwa.

Każdy miesiąc to jeden temat zajęć. Aby uzyskać certyfikat należy wykonać co najmniej 8 tematów i przesłać do 30 czerwca 2024r sprawozdanie z realizacji projektu ( będzie podany szablon sprawozdania).

Tematy zajęć na każdy miesiąc:

1. „ Wiadomość to wesoła

Idzie Uszatek do przedszkola”

2. „Wesoła nowina!

Uszatku! Jesień się zaczyna!

3. „ W dniu swojego święta

Miś o zdrowiu pamięta”

4. „ Nadchodzi zimowy czas!

Miś Uszatek zaprasza nas!”

5. „ Miś Uszatek uczy nas

jak mija czas”

6. „ W karnawale Miś Uszatek urządza bale”

7. „ 67 urodziny Miś Uszatek ma!

Cała Polska śpiewa mu „sto lat!!”

8. „ Dziwne sprawy Uszatka.

Czy ekologia to zagadka?”

9. „ Czy Afryka dla Misia Uszatka jest dzika?”

10. „ Letnia pogoda wita nas!

Misiu ! Na wakacje nadchodzi czas!”

Patronat nad projektem edukacyjnym „Nie lada to gratka! Poznajemy Misia Uszatka!”
na dzień dzisiejszy, objęli:

Fundacja Asbiro

Miesięcznik „Bliżej Przedszkola”

Fiorello i Amos