Wiek przedszkolny to doskonały czas, aby rozwijać zainteresowania czytelnicze dzieci.
Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój mowy, wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci. Wzbogaca wiedzę o świecie oraz kształtuje wrażliwość. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez komputeryzację chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, bliskości i bezpieczeństwa a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów,
kiedy można odpocząć po pracowitym dniu.

Co daje dzieciom czytanie książek:
– wspomaga rozwój mowy, poszerza zasób słownictwa i ogólnej wiedzy o świecie
– rozwija samoświadomość, wrażliwość, pozwala lepiej rozumieć innych ludzi
– wspomaga prawidłowy rozwój emocjonalny
– kształtuje empatię i tolerancję
– rozwija wyobraźnię
– sprzyja późniejszej szybszej i efektywnej nauce
– umacnia nawyk czytania na całe życie
– wzmacnia więzi rodzinne

 Gorąco zachęcamy Rodziców do odwiedzenia naszej grupy i włączenia się w akcję czytania naszym Misiom. Spotkania mają na celu kształcenie nawyków czytelniczych, uczenie dbania o książki,
a także przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości takich jak prawda, dobro i piękno.

Wychowawczynie grupy Misiów
Ewelina Piech
Magdalena Janiczek

28.02.2023 r.

Dzisiaj rozpoczęliśmy nasze czytelnicze spotkania. Gościliśmy mamusię Olusia – Panią Wiolettę. Wspólnie wysłuchaliśmy książeczki pt. „Chrupek i zaczarowany klucz”. Jest to książeczka, która powstała na nasz przedszkolny konkurs literacko-plastyczny „Moja pierwsza książeczka” i zdobyła pierwsze miejsce. Misie wysłuchały opowieści z zainteresowaniem, pięknie odpowiadały na pytania, otwierały tajemnicze koperty oraz magicznym kluczem otworzyły kłódkę pudełka, w którym ukryte były słodkie misie 🙂

Pani Wioletto, serdecznie dziękujemy za przyjecie naszego zaproszenia i przeczytanie pięknej, bardzo wartościowej książeczki własnego autorstwa. Gratulujemy pisarskiego i plastycznego talentu  🙂 Dziękujemy za mile spędzone popołudnie. 

MJ

Galeria

07.03.2023 r.

Dzisiejsze popołudnie umiliła nam Mamusia Frania – nasza Pani Sylwia. Podczas spotkania wysłuchaliśmy pięknej bajki pt. „Jaś i łodyga fasoli”. Słuchaliśmy jej z zapartym tchem.
Na zakończenie Misie zostały obdarowane słodkościami a także otrzymaliśmy prezent dla grupy.
Pani Sylwio, serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzone chwile 🙂

MJ

Galeria 🙂

21.03.2023 r.

Dzisiaj razem z Wiosną pojawiła się u nas Mamusia Antosia. Tym razem wysłuchaliśmy aż dwóch opowiadań z serii naszych ulubionych bajeczek o Kici Koci 🙂 – „Kicia Kocia w Kosmosie”
oraz „Kicia Kocia na pikniku”. Wspólnie pobawiliśmy się także przy piosence „Uciekaj zimo”, przeganiając złą pogodę. Pani Dominiko, jeszcze raz serdecznie dziękujemy za odwiedziny, „poczytanki” i wspólnie spędzony czas 🙂

MJ

Galeria 🙂 

18.04.2023 r.

Dzisiaj w naszej grupie gościliśmy Mamusię Różyczki – Panią Agnieszkę Rębilas.
Dzieciaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o przygodach Fenka
„Pobyt w szpitalu”. To było wprowadzenie do dalszej części spotkania ponieważ Pani Agnieszka
opowiedziała nam o swojej pracy pielęgniarki na oddziale dziecięcym w szpitalu.
Dzieciaki zobaczyły akcesoria wykorzystywane
w pracy pielęgniarki dzięki, którym nasz misiu szybko wrócił do zdrowia.

Pani Agnieszko 😊 bardzo dziękujemy za poświęcony czas, miłą atmosferę
oraz wszystkie wskazówki dotyczące zasad zdrowego stylu życia.

EP

Galeria 🙂

25.04.2023 r.

Dzisiejsze popołudnie umiliła nam Mamusia Zuzi. Wspólnie wysłuchaliśmy dwóch opowiadań:
„O niebieskim baloniku”, który poprawiał wszystkim humor oraz „O czerwonym samochodzie”.
Pani Renia przyniosła nam taki balonik na poprawę misiowych nastrojów 🙂 .
Zuzia z Mamusią zaprezentowały nam także swoją własną książeczkę pt. „Jeż Grześ”. To prawdziwa historia o sympatycznym przyjacielu domu :), dzięki której Zuzia zdobyła II miejsce w naszym przedszkolnym konkursie literecko-plastycznym. Na zakończenie naszego spotkania wykonaliśmy wspólnie kolejny eksepryment🧪🤯🧪.
Pani Reniu, serdecznie dziękujemy za odwiedziny słodkości i misiowe poczytanki 🙂

MJ

Galeria 🙂

27.04.2023 r.

Tym razem spędzaliśmy czas z Mamusią i siostrą Rafałka. Pani Angelika przeczytała nam wiersze Juliana Tuwima: „Ptasie radio” oraz „Lokomotywa”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały
zwłaszcza śmiesznych ptasich opowieści 🙂 .
Pani Angeliko, dziękujemy za przyjęcie zaproszenia, słodkości i miło spędzone popołudnie 🙂 

MJ

Galeria 🙂

08.05.2023 r.

Dzisiaj, zaraz po śniadanku miłą niespodziankę zrobiła nam Mamusia Urszulki – Pani Gosia, która odwiedziła nas abyśmy poznali kolejne książkowe opowieści 🙂 . Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy bajeczki o przygodach sympatycznej pszczółki Mai 🐝 i jej przyjaciół. Urszulka razem z Mamusią zaprezentowały nam również własną wierszowaną książeczkę, która powstała na nasz przedszkolny konkurs i zdobyła III miejsce. Tak więc wysłuchaliśmy przygód „Motylka Emilka”. Na koniec spotkania Urszulka wręczyła każdemu dziecku odznakę motylka. Nie zabrakło także słodkości.
Pani Gosiu, dziękujemy za odwiedziny i spędzony wspólnie czas 🙂 .

MJ

Galeria 🐝

09.05.2023 r.

A to kolejne nasze czytelnicze spotkanie, na które przybyła do nas Mamusia Filipka
– Pani Katarzyna. Tym razem wysłuchaliśmy bajeczki o sympatycznym misiu, który uwielbia miodek
i wraz z przyjaciółmi mieszka w Stumilowym Lesie… Oczywiście chodzi o Kubusia Puchatka 🙂 ,
to ulubiony bohater Filipa. Po wysłuchaniu bajki Pani Kasia przygotawała dla nas „kubusiowe” ćwiczenie grafomotoryczne, z którymi nasze Misie poradziły sobie doskonale 🙂 . Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały upominki oraz wspólny prezent dla grupy – puzzle…. oczywiście
z Kubusiem Puchatkiem 🙂

Pani Kasiu, serdecznie dziękujemy za przemile spędzony czas i piękne prezenty 🙂

MJ

Galeria 🍯🧸

23.05.2023 r.

Dzisiaj miłe popołudnie spędzaliśmy z Panią Magdą – Mamusią Julka, która przyniosła jego ulubione książeczki. Pierwsza z nich opowiadała o życiu na wsi. Przypomnieliśmy sobie jakie zwierzęta tam mieszkają i jak wygląda praca na gospodarstwie i w ogrodzie. Dzieciom najbardziej podobały się okienka – niespodzianki. Naszym Misiom tak spodobała się książeczka, że postanowiliśmy wysłuchać jeszcze jednej. Tym razem była to nasza i Julka ulubiona „Kicia Kocia” tym razem w Kosmosie 🙂 . Na zakończenie miłego spotkania podziękowaliśmy naszemu gościowi
i wręczyliśmy pamiątkowy dyplom.
Pani Madziu, bardzo dziękujemy za odwiedziny, słodkości i miło spędzony czas 🙂

MJ

 

Galeria

02.06.2023 r.

Dzisiaj nasze Misie odwiedziła Mamusia Celinki- Pani Maria Bałut – Budyś. Wspólnie wysłuchaliśmy opowiadania „O kosmatej rękawicy, o mydle i o Grzesiu Straszydle. Następnie dzieci dowiedziały się jak powstaje mydło i przypomniały sobie prawidłową technikę mycia rąk z wykorzystaniem wiersza „6 skoków do naprawdę czystych rąk”.
Po czym nastąpiła część praktyczna, gdzie dzieci myły rączki myśląc o pięknym wiosennym zapachu, który specjalnie na tę okoliczność Pani Marysia dla nas przygotowała. Dziękujemy Mamusi Celinki – za wspólnie spędzony czas, za słodkości oraz podarowane mydełka dla naszych Misiów, które już pięknie pachną w naszej przedszkolnej łazience 😊

EP

Galeria

06.06.2023 r.

Tym razem w grupie Misie gościliśmy Mamusię Boryska. Pani Natalia przeczytała nam książeczki
o Kreciku: „Krecik i sanki” oraz „Krecik i śliwki”.
Po uważnym wysłuchaniu dzieci rozwiązywały owocowe zagadki. Misie z wielką przyjemnością chciały jeszcze posłuchać jednej opowieści
o Samochodziku Franku pt. „Dbamy o Ziemię”.
Misie wykazały się znajomością zasad segregacji śmieci.

Dziękujemy Pani Natalii za miło spędzony czas, za prezenty oraz słodkości dla naszych Misiów.

Galeria