Wiek przedszkolny to doskonały czas, aby rozwijać zainteresowania czytelnicze dzieci.
Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój mowy, wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci. Wzbogaca wiedzę o świecie oraz kształtuje wrażliwość. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez komputeryzację chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, bliskości i bezpieczeństwa a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów,
kiedy można odpocząć po pracowitym dniu.

Co daje dzieciom czytanie książek:
– wspomaga rozwój mowy, poszerza zasób słownictwa i ogólnej wiedzy o świecie
– rozwija samoświadomość, wrażliwość, pozwala lepiej rozumieć innych ludzi
– wspomaga prawidłowy rozwój emocjonalny
– kształtuje empatię i tolerancję
– rozwija wyobraźnię
– sprzyja późniejszej szybszej i efektywnej nauce
– umacnia nawyk czytania na całe życie
– wzmacnia więzi rodzinne

 Gorąco zachęcamy Rodziców do odwiedzenia naszej grupy i włączenia się w akcję czytania naszym Misiom. Spotkania mają na celu kształcenie nawyków czytelniczych, uczenie dbania o książki,
a także przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości takich jak prawda, dobro i piękno.

Wychowawczynie grupy Misiów
Ewelina Piech
Magdalena Janiczek

28.02.2023 r.

Dzisiaj rozpoczęliśmy nasze czytelnicze spotkania. Gościliśmy mamusię Olusia – Panią Wiolettę. Wspólnie wysłuchaliśmy książeczki pt. „Chrupek i zaczarowany klucz”. Jest to książeczka, która powstała na nasz przedszkolny konkurs literacko-plastyczny „Moja pierwsza książeczka” i zdobyła pierwsze miejsce. Misie wysłuchały opowieści z zainteresowaniem, pięknie odpowiadały na pytania, otwierały tajemnicze koperty oraz magicznym kluczem otworzyły kłódkę pudełka, w którym ukryte były słodkie misie 🙂

Pani Wioletto, serdecznie dziękujemy za przyjecie naszego zaproszenia i przeczytanie pięknej, bardzo wartościowej książeczki własnego autorstwa. Gratulujemy pisarskiego i plastycznego talentu  🙂 Dziękujemy za mile spędzone popołudnie. 

MJ

Galeria

07.03.2023 r.

Dzisiejsze popołudnie umiliła nam Mamusia Frania – nasza Pani Sylwia. Podczas spotkania wysłuchaliśmy pięknej bajki pt. „Jaś i łodyga fasoli”. Słuchaliśmy jej z zapartym tchem.
Na zakończenie Misie zostały obdarowane słodkościami a także otrzymaliśmy prezent dla grupy.
Pani Sylwio, serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzone chwile 🙂

MJ

Galeria 🙂

21.03.2023 r.

Dzisiaj razem z Wiosną pojawiła się u nas Mamusia Antosia. Tym razem wysłuchaliśmy aż dwóch opowiadań z serii naszych ulubionych bajeczek o Kici Koci 🙂 – „Kicia Kocia w Kosmosie”
oraz „Kicia Kocia na pikniku”. Wspólnie pobawiliśmy się także przy piosence „Uciekaj zimo”, przeganiając złą pogodę. Pani Dominiko, jeszcze raz serdecznie dziękujemy za odwiedziny, „poczytanki” i wspólnie spędzony czas 🙂

MJ

Galeria 🙂