Młodzież czyta dzieciom

Rok szkolny 2019/ 2020 

04.10.2019- podczas pierwszego w tym roku szkolnym spotkania uczniów najstarszych klas Szkoły Podstawowej, poszczególne grupy najmłodszych przedszkolaków miały okazję posłuchać trzech pięknych bajek: „O dzielnym ołowianym żołnierzyku”, „Martynka zajmuje się dziećmi” oraz „Jasiu i łodyga fasoli”.  
Galeria 
10.102019 – w czwartkowe popołudnie odbyło się kolejne już spotkanie, z uczennicami Szkoły Podstawowej. Tym razem dzieci wysłuchały Bajeczki pt. Psi Patrol.

Galeria 

17.10.2019 -w czwartkowe popołudnie przedszkolaki po raz kolejny mogły wysłuchać bajeczki, przeczytanej przez starszych kolegów. Tym razem wybór padł na Misia Uszatka – bohatera, znanego i dużo starszym czytelnikom.
24.10.2019 – zaraz po obiadku odwiedziły nas koleżanki że Szkoły Podstawowej: Klaudia i Roksana, które przeczytały nam piękną bajkę pt. Masza i Niedźwiedź. Po wysłuchaniu przedszkolaki mogły pokolorować malowankę z główną bohaterką bajki – Maszą. Dziękujemy 🙂
Galeria
28.10.2019 – podczas poniedziałkowego spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej, dzieci wysłuchały bajeczki pt „Czerwony Kapturek”. Następnie przyszedł czas na zagadki. Na zakończenie miłego spotkania dzieci korzystając z pomocy starszych kolegów mogły narysować głównych bohaterów.
Galeria
05.11.2019 – Po podwieczorku czekała nas miła niespodzianka. Nasze starsze koleżanki ze Szkoły Podstawowej – Żaneta i Kasia przeczytały nam bajeczkę pt. „Wilk i siedem koźlątek”. Nie zabrakło zagadek i wspólnego rysowania bajkowych postaci. Na zakończenie pobawiliśmy się w naszą ulubiona zabawę „Stary niedźwiedź”. Dziękujemy za miło spędzony czas.
Galeria 
03.12.2019 – Po podwieczorku czekała nas miła niespodzianka. Nasi starsi koledzy ze Szkoły Podstawowej – Oskar i Milena przeczytali nam bajeczkę pt. „Tomcio Paluszek”
18.12.2019 – w czwartkowe popołudnie Przedszkolaków odwiedzili starsi koledzy ze Szkoły Podstawowej – tym razem mieliśmy możliwość posłuchania pięknych wierszyków, wśród których najbardziej w pamięci zapadł ten „O Słoniu Trąbalskim”.
14.01.2020 – we wtorkowe popołudnie po raz kolejny gościliśmy młodzież ze Szkoły Podstawowej – tym razem dzieci wysłuchały bajeczkę pt. „Baba Jaga”. 
11.02.2020 – po długiej przerwie, ponownie zawitały do nas starsze koleżanki z sąsiedniej szkoły. Tym razem Żaneta i Kasia przeczytały dzieciom mało znaną, ale jakże ciekawą bajkę pt. „Grajek z Hamelin”.

28.02.2020 – w piątkowe popołudnie dzieci po raz kolejny wysłuchały bajeczki, czytanej przez dziewczynki ze Szkoły Podstawowej. Tym razem uczennice postawiły na klasykę, a dzieci przypomniały sobie bajkę „Jaś i Małgosia”.

04.03.2020 – w czwartkowe popołudnie odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej. Tym razem uczniowie mieli okazję wysłuchać bajki pod tytułem „Łódka Jurka”.

Rok szkolny 2018/2019

„Wiele radości z Niepodległości”

taki tytuł będzie nosiła tegoroczna akcja czytania przedszkolakom przez uczniów Szkoły Podstawowej. Podczas piątkowych spotkań starsi koledzy będą starali się przybliżać przedszkolakom legendy i baśnie dotyczące naszego kraju. Serdecznie zapraszamy 🙂 

05.10.2018r. – podczas pierwszego spotkania w tym roku szkolnym, uczennice przeczytały dzieciom legendę o powstaniu Państwa Polskiego pt. „O Lechu, Czechu i Rusie”. Przedszkolaki utrwaliły legendę kolorując odpowiednim kolorem Godło Polski. 

12.10.2018r.- tym razem starsze koleżanki zapoznały przedszkolaków z legendą warszawską pt. „Warszawska Syrenka”. Po uważnym wysłuchaniu legendy, dzieci przeszły do zajęć praktycznych. Każdy otrzymał kartę pracy z wizerunkiem Syrenki i z pomocą uczennic próbował odpowiednio ją pokolorować. Zdjęcia

08.11.2018r. – w to czwartkowe spotkanie przedszkolaki usłyszały „Bajki i zagadki” przeczytane przez swoje starsze koleżanki. Po uważnym słuchaniu przyszła pora na wspólne rozwiązywanie zagadek o bezpieczeństwie. Zdjęcia

16.11.2018r.dzisiaj przedszkolaki z uwagą przysłuchiwały się Legendzie Polskiej pt. „Dlaczego Bałtyk jest słony?” Zdjęcia

22.11.2018r. – tym razem starsze koleżanki przeczytały przedszkolakom  legendę pt. „Ogień na Rozewiu”.

30.11.2018 r. – dzisiaj przedszkolaki mogły poznać Legendę „Czerwone i czarne kamienie”, którą przeczytały im koleżanki ze szkoły podstawowej. 

07.12.2018r. – podczas tego czytelniczego spotkania uczennice przeczytały przedszkolakom bajkę pt. „List od Świętego Mikołaja”. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące świątecznej opowieści za co otrzymywały słodką niespodziankę – czekoladki z adwentowego kalendarzyka. Starsze koleżanki przeprowadziły również świąteczny kalambury pomagając dzieciom w wymyślaniu i przedstawianiu wymyślonych przez siebie haseł. Więcej zdjęć 🙂

14.12.2018r. – dzisiaj przedszkolaki usłyszały bajkę pt. „Wieczorne kumkanie”. Po rozmowie dotyczącej treści bajki dzieci usiadły do stoliczków, aby przy pomocy swoich koleżanek przelać bajkowe wyobrażenia na kartkę. Zdjęcia 🙂

04.01.2019r. – podczas tego spotkania starsze koleżanki przeczytały dzieciom bajkę pt. „Mali przyjaciele Misia Uszatka”.

01.02.2019 r. – w to piątkowe popołudnie przedszkolaki usłyszały bajkę W. Drabika pt. „Awantura na podwórku” . Następnie dzieci odgadywały nazwy i odgłosy zwierząt domowych. Nie zabrakło również wspólnej zabawy ze starszymi kolegami. Przedszkolaki świetnie bawiły się w „Pantofelka” oraz „Krzesełka” Zdjęcia 🙂

08.02.2019r. – tym razem starsze koleżanki przeczytały przedszkolakom bajkę N. Berkane i A. Nesme pt. „Marysia ubiera się sama”. Dzieci z uwagą przysłuchiwały się przygodzie pewnej rezolutnej misi a potem chętnie opowiadały o swojej samodzielności 🙂

15.02.2019r. – dzisiaj przedszkolaki usłyszały bajeczkę pt. „Mama Tupcia Chrupcia idzie do pracy”. Później starsze koleżanki zadawały dzieciom pytania dotyczące treści bajki. Przedszkolaki bardzo lubią słuchać opowiadań  o Tupicu Chrupciu dlatego chętnie się wypowiadały 🙂

22.02.2019 r. – w to piątkowe popołudnie dzieci usłyszały opowiadanie W. Drabika pt. „Awantura na podwórku”. Po wysłuchaniu bajki uczennice zaproponowały przedszkolakom, żeby spróbowały narysować swoje ulubione zwierzątko. Oczywiście starsze koleżanki jak zawsze służyły swoją pomocą 🙂 Zdjęcia

01.03.2019 r. – dzisiaj uczennice przeczytały dzieciom bajkę pt. „Tupcio Chrupcio jest kłamczuszkiem”. Po rozmowie dotyczącej treści opowiadania przedszkolaki bawiły się wspólnie ze swoimi starszymi koleżankami 🙂

08.03.2019 r. – podczas tego czytelniczego spotkania przedszkolaki usłyszały bajkę „Świnka Peppa –  O wróżce zębuszce” 🙂 

15.03.2019 r. – w to piątkowe popołudnie starsze koleżanki przeczytały dzieciom bajeczkę pt. „Tupico Chrupcio – ja się nie boję!”. Po omówieniu bajeczki uczennice zaprosiły przedszkolaków do wspólnej zabawy 🙂

29.03.2019 r. – dzisiaj przedszkolaki wysłuchały bajki Disneya pt. „Klub przyjaciół Myszki Miki – Katastrofa na farmie”. Po pięknej bajeczce przyszła pora na wspólną zabawę. 

10.05.2019 r.- tym razem starsze koleżanki przeczytały przedszkolakom bajkę pt. „Misie w Luna Parku”. Po omówieniu bajeczki dzieci bawiły się w towarzystwie uczennic 🙂

17.05.2019 r. – podczas tego czytelniczego spotkania przedszkolaki usłyszały bajkę pt. „Ślady mrówek”. Po omówieniu bajeczki dzieci mogły bawić się wspólnie ze swoimi starszymi koleżankami. 

24.05.2019 r. w to piątkowe popołudnie uczniowie przeczytali przedszkolakom bajeczkę
pt. „A kto to? Biedronka”. Po wysłuchaniu dzieci opowiadały o swoich ulubionych owadach. 

07.06.2019 r. – dzisiaj przedszkolaki usłyszały bajeczkę znaną i lubianą pt. „Noc Kota Filemona”. Po omówieniu bajeczki przedszkolaki spędzały czas razem ze swoimi starszymi koleżankami.

Rok szkolny 2017/2018

„Wychowanie przez czytanie”

pod takim hasłem odbywać się będzie tegoroczna edycja akcji czytania przedszkolakom przez uczniów Szkoły.
Uczniowie szkolnego koła wolontariatu prowadzonego przez pana Mirosława Koralewskiego będą odwiedzać nasze przedszkole w czwartki o godzinie 14.15.
Zapraszamy 🙂 

28.09.2017 r. – pierwsze czytelnicze spotkanie już za nami. Przedszkolaki z ogromną radością powitały w nowym roku szkolnym swoje starsze koleżanki i wysłuchały bajki
pt. „Kozucha Kłamczucha” Joanny Porazińskiej. 

05.10.2017 r. – dzieci, które dzisiaj brały udział w czytelniczym spotkaniu wysłuchały bajeczkę pt. „Ponury dzień Kłapouchego” Catherine Hapka.

12.10.2017 r. – przedszkolaki tym razem usłyszały bajeczkę H. Łochockiej
pt.” O wróbelku Elemelku”.

19.10.2017 r. – starsi koledzy przeczytali przedszkolakom piękną baśń Braci Grimm pt. „Kopciuszek”. Po wysłuchanej bajce dzieci otrzymały od swoich kolegów specjalne zadanie, a było nim narysowanie pantofelka.  Przedszkolaki chętnie przystąpiły do pracy i tworzyły buciki według swojego pomysłu. 

25.10.2017 r. – dzisiaj szkolne koleżanki przeczytały przedszkolakom opowiadanie G. Delahaye pt. „Martynka jest chora”. Dzieci po wysłuchaniu bajeczki odpowiadały na pytania, które zadawały im starsze koleżanki. W nagrodę każdy przedszkolak otrzymał piękny, czerwony balonik, który mógł zabrać ze sobą do domku. 

02.11.2017 r. – podczas tego czytelniczego spotkania przedszkolaki usłyszały bajeczkę M. Łastowieckiej pt. „Kto kiedy zasypia”. Najpierw dzieci dowiedziały się
w jaki sposób zasypia: zając,niedźwiedź oraz sowa potem próbowały swoich sił na kartce papieru, rysując wybrane przez siebie zwierzątko. Po wykonanej pracy na wszystkich czekała słodka niespodzianka, pyszny cukierek. 

08.11.2017 r. – dzisiaj nasze przedszkolne dzieci  usłyszały bajeczkę R. S. Kaarla pt. „Uwaga nadchodzi Mała Mi”.

22.11.2017 r. – przedszkolaki poznały bajkę D. Skwark pt. „Urodziny Jelonka”. Starsze koleżanki poprosiły dzieci o uważne słuchanie a następnie zadawały pytania dotyczące treści bajki. Przedszkolaki udzielały odpowiedzi a później rozmawiały ze swoimi koleżankami o tym, kim chciałyby zostać w przyszłości.

30.11.2017 r.–  podczas dzisiejszego czytelniczego spotkania dzieci wysłuchały opowiadanie R. Dickins pt. „Ognisty ptak”.  Po krótkiej rozmowie i wspólnej refleksji przedszkolaki wraz ze szkolnymi koleżankami brały udział w kołowych zabawach.

07.12.2017 r. – w to czwartkowe popołudnie starsi koledzy przeczytali dzieciom bajkę Peyo pt. „Wyścig smerfów”. Przedszkolaki po opowiedzeniu przygód swoich ulubionych, niebieskich bohaterów otrzymali specjalne zadanie. Mogli narysować swojego ulubionego smerfa. 

13.12.2017 r. – podczas tego czytelniczego spotkania przedszkolaki usłyszały opowieść K. Najman pt. „Zimowa przygoda”. Starsze koleżanki zadawały dzieciom pytania dotyczące treści bajeczki i nagradzały prawidłowe odpowiedzi naklejkami. 

20.12.2017 r. – dzisiaj starsze koleżanki przeczytały przedszkolakom bajkę B. Scollon pt. „Katastrofa na farmie” z książki „Klub Przyjaciół Myszki Miki”. Po opowiedzeniu przygód  swoich ulubionych bajkowych bohaterów, dzieci razem
z uczennicami wspólnie zaśpiewały kolędy. 

04.01.2018 r. – w to czwartkowe popołudnie dzieci poznały „Przygody Baltazra Gąbki” S. Pagaczewskiego. Po wysłuchanej bajeczce przedszkolaki odpowiadały na pytania,
a na koniec otrzymały słodki poczęstunek.  

11.01.2018 r. – dzisiaj przedszkolaki usłyszały fragment bajeczki pt. „Samoloty”
z książki Disney’a „Złota księga bajek”. Opowieści o autach i samolotach.
Po wysłuchaniu bajki dzieci rysowały swoje samoloty.  

24.01.2018 r. – podczas tego czytelniczego spotkania przedszkolaki usłyszały bajkę W. Drabika pt. „Łakomczucha”. Po przeczytanej bajeczce dzieci rysowały drzewa. 

01.02.2018 r. – starsze koleżanki zapoznały dzieci z baśnią H. CH. Andersena „Calineczka”.

08.02.2018 r. – w to czwartkowe popołudnie przedszkolaki usłyszały od swoich starszych kolegów baśń pt. „Jaś i łodyga fasoli”.

01.03.2018 r. – dzisiaj przedszkolaki wysłuchały od swoich starszych koleżanek bajkę J.W.Grimm pt. „Pani Zima”. Po uważnym słuchaniu przyszła kolej na pytania i nagrody (baloniki) za prawidłowe odpowiedzi. 

08.03.2018 r. – w to czwartkowe popołudnie starsze koleżanki przeczytały bajkę
E. Musiorskiej pt. „Gdzie kropeczki biedroneczki”.

15.03.2018 r. – dzisiaj przedszkolne dzieci słuchały bajki J. i W. Grimm
pt.” Jaś i Małgosia”. Po przeczytanej bajce dzieci wspólnie ze swoim starszym kolegom zastanawiały się co by się wydarzyło gdyby Jaś nie kłamał, następnie przedszkolaki przeszły do stoliczków i malowały swoją ulubioną postać
z tej  baśni.

22.03.2018 r. – tym razem przedszkolaki uważnie słuchały bajki M. Doinet pt.”Takimisie lubią sport”. Następnie  wspólnie ze starszymi koleżankami omówili przeczytane przygody. 

06.04.2018 r. – podczas tego czytelniczego spotkania gimnazjalistki przeczytały dzieciom książkę pt. „Psy i szczenięta”. Po wysłuchaniu opowiadania przedszkolaki chętnie opowiadały swoim starszym koleżankom o swoich pupilach.

26.04.2018 r. – w to czwartkowe popołudnie starsze koleżanki przeczytały dzieciom kilka wpisów z książki R. Jędrzejewskiej – Wróbel pt. „Florka – z pamiętnika ryjówki”. Później przedszkolaki za namową koleżanek postanowiły odczarować smutną, deszczową pogodę i z zapałem zaczęły malować swoje tęcze. 

10.05.2018 r. – dzisiaj przedszkolaki wysłuchały legendy pt. „O czerwonej sakiewce, co zgubę przyniosła bocheńskiemu górnikowi” pochodzącą z książki A. Ostrowskiej „Legendy Solnego Grodu”. Po wysłuchaniu legendy dzieci wspólnie ze swoimi starszymi koleżanki dokładnie ją omówiły a następnie chętni wcielili się w role głównych bohaterów i wspólnie odegrali wybrane scenki.