Andrzejkowe wróżby

Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze…

30 listopada zgodnie z tradycją Pani Kasia zabrała nas do magicznego świata, pełnego andrzejkowych wróżb, czarów i przepowiedni. Nasze przedszkolaki udały się w tą niezwykłą podróż z ogromną chęcią
i ciekawością. Dzieci poznawały swoje przyszłe zawody oraz imiona partnerów i partnerek. Dowiadywały się czym będą się zajmować
w dorosłym życiu oraz jakie czekają ich wyzwania. Nie zabrakło też tradycyjnego lania wosku oraz próby odgadywania i nazywania tajemniczych kształtów.

Oprócz przewidywania przyszłości przedszkolaki świetnie bawiły się przy muzyce. Ten dzień był dla nich pełen przygód i niezapomnianych wrażeń. Pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że chociaż niektóre wróżby  naprawdę się spełnią.

Dziękujemy pani Kasi za przypomnienie i utrwalenie tego pięknego, ludowego zwyczaju.