Spotkanie ze strażakami

Spotkanie ze strażakami odbyło się przed siedzibą Ochotniczej Straży Pożarnej w Rajbrocie. Dzieci miały możliwość obejrzeć dwa wozy strażackie. Jeden służy do gaszenia pożaru, a drugi do ratowania ludzi. Panowie strażacy pokazali jak wyposażone są wozy strażackie, a także pokazali jak powinien być ubrany każdy strażak podczas akcji. Oczywiście dzieci mogły wsiąść do wozu strażackiego. Panowie strażacy opowiadając nam o swojej pracy, uświadomili nam jak wielka odpowiedzialność na nich spoczywa. Niezwykłą atrakcją zarówno dla chłopców jak i dziewczynek była możliwość spróbowania lania wody ze strażackiego węża.

To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Być może niektórzy z uczestników tego spotkania, gdy osiągną odpowiedni wiek, zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom.

DSCF0052

Zapraszamy do galerii.