Przedszkolaki sprzątają świat

W piątek, 15 września nasze przedszkolaki po raz kolejny włączyły się do akcji „Sprzątanie Świata”. Zaraz po śniadanku dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci, aby sumiennie przystąpić do realizacji zadania. Młodsze grupy wraz z paniami sprawdzały i sprzątały teren wokół przedszkola,  natomiast starszaki udały się w dalszą drogę dzielnie zbierając zalegające wzdłuż drogi śmieci. Po napełnieniu wszystkich worków, zadowolone i dumne z siebie dzieci wróciły do przedszkola. 

 

 

Udział w akcji jest niezwykle ważną i pouczającą lekcją dla naszych przedszkolaków. W ten sposób już od najmłodszych lat uczą się dbania
o nasze wspólne dobro jakim jest  środowisko. Wzrastają w przekonaniu, że każdy człowiek musi czuć się odpowiedzialny za swoje zachowania wobec siebie i przyrody.

 

Zdjęcia w galerii