Warsztaty palm wielkanocnych

Z obchodami świąt Wielkanocnych związanych jest wiele zwyczajów ludowych. Do dzisiaj istnieje piękny zwyczaj robienia i święcenia palm wielkanocnych.

Wczoraj w naszym przedszkolu gościliśmy wyjątkowych gości – Panie
z Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej, specjalnie przybyły do nas żeby zapoznać dzieci z robieniem tradycyjnych palm wielkanocnych.

Na początek przedszkolaki obejrzały prezentację ze zdjęciami poprowadzoną przez panią Natalię na temat składników, z których wykonywane są palmy, jak i również film, w którym mogły zobaczyć jak kiedyś wyglądały palmy.  Dzieciaki dowiedziały się dodatkowo jeszcze, że palma to symbol odradzającego się życia.

Później w poszczególnych grupach odbyły się prawdziwe warsztaty robienia palm wielkanocnych.

Każdy z wielkim zaciekawieniem patrzył jak pani Basia i pani Kasia wiją palmy, następnie dekorując je bukszpanem, kolorowymi kwiatkami
i wstążkami. Dzieci widząc ile siły i wysiłku trzeba mieć, żeby wykonać taką palmę obiecały zjadać w  przedszkolu wszystkie śniadanka i obiadki.

Zapraszamy do galerii.