Kiedy śmieje się dzieckośmieje się cały świat.” Janusz Korczak.

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany.

Taki właśnie był tegoroczny Dzień Dziecka w naszym przedszkolu. Zadbaliśmy o to, aby różnił się od zwykłego dnia. Nasze świętowanie rozpoczęło się od życzeń Pani Dyrektor dla wszystkich przedszkolaków. Przywitało nas również roześmiane słońce, które zostało zaproszone na dzisiejsze święto i z wielkim entuzjazmem mogliśmy po śniadaniu udać się na Orlik, gdzie czekały na dzieci przygotowane przez firmę „Animek” atrakcje.

Tańce, zabawy ruchowe, zabawy z chustą animacyjną, ogromne bańki mydlane to tylko niektóre
z zabaw jakie sprawiły, że nasze dzieciaki były uśmiechnięte i zadowolone.

Dmuchana zjeżdżalnia, cieszyła się wśród przedszkolaków ogromnym powodzeniem i też nie miała żadnej przerwy.

Punktem kulminacyjnym było pojawienie się Myszki Miki, z którą to każda grupa po świetnej zabawie zrobiła sobie  pamiątkowe zdjęcie.

Radości nie było końca. Niespodziewanie, gdy już nadszedł czas powrotu do przedszkola, zaczął padać „deszcz”, ale na szczęście nie ten z nieba tylko „deszcz słodyczy”. Obdarowani słodkościami wróciliśmy do przedszkola, gdzie czekał już na nas piknik zorganizowany na placu zabaw. Wszyscy wspólnie zajadaliśmy się pysznymi kiełbaskami oraz pachnącymi rogalikami.

Zmęczeni atrakcjami całego dnia mogliśmy udać się do „Przedszkolnego kina” gdzie z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy piękną bajeczkę.

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować osobom, które zaangażowały się i zadbały o to, aby ten dzień był dla naszych przedszkolaków wyjątkowy. Bardzo serdecznie dziękujemy:

– Rodzicom Natalki – Pani Madzi oraz Panu Krzysztofowi Janiczek za inicjatywę i super pomysły
w zorganizowaniu dla dzieci Dnia Dziecka na Orliku

– Mamusi Emilki – Pani Paulinie Piwowarczyk za pomoc przy organizacji dzisiejszego święta

– Firmie „Animek” za przeprowadzenie wszystkich zabaw, które sprawiły, że nasze przedszkolaki były uśmiechnięte i zadowolone

– Pani Marii i Janowi Zelek, Pani Renacie i Tomaszowi Piwowarczyk, Pani Agnieszce i Jakubowi Paciorek oraz Radzie Rodziców naszego przedszkola za mnóstwo radości z powodu słodkich pyszności

– Firmie Bacówka Towary Tradycyjne Rajbrot za przekazanie pachnących pyszności, którymi przedszkolaki zajadały się na pikniku

– Wszystkim, którzy zadbali o to, aby Dzień Dziecka był dla naszych przedszkolaków wyjątkowy, radosny i szczęśliwy i aby śmiał się cały świat.

EP