Dzień Ziemi

W piątek obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Ziemi”. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane do przedszkola na zielono, na znak tego, że wszyscy chcemy, aby nasza planeta była czysta i zielona.

„Papierosy to zła rzecz z nimi zdrowie idzie precz!”. W ramach realizacji programu „Czyste powietrze wokół nas” pod kierunkiem pani Gosi Piech przedszkolaki z grupy IV przygotowały inscenizację pt. „Zmartwienie Karolka”. Dzieci uważnie wysłuchały opowieści o pewnym chłopcu, którego rodzice palili papierosy. Przedszkolaki zaśpiewały też piosenkę               o „Zielonym Dinku”, który nie lubi palaczy. Każda z grup wyrecytowała wierszyk o naszej planecie Ziemi. Tego dnia nie zabrakło również miłych gości.

Drzewa oczyszczają powietrze z pyłów i gazów, dlatego wspólnie             z rodzicami zasadziliśmy w naszym ogródku drzewko. Wiemy, że drzewa odgrywają ogromną rolę przyrodniczą i ekologiczną.

DSCF0029

Zapraszamy do galerii.