Goście z Koła Łowieckiego „Ryś”

16 marca – u schyłku zimy do naszego przedszkola zawitali wyjątkowi goście – panowie należący do Koła Łowieckiego „Ryś”. Panowie:  Marcin Fitrzyk- tatuś naszego Alanka, Krzysztof Trojan i Radosław Podolny opowiedzieli nam wiele ciekawych rzeczy o mieszkańcach lasu. Dzieci dowiedziały się m. in., że samiec sarny to kozioł a nie jeleń – jak powszechnie się uznaje oraz czym różni się poroże od parostków. Usłyszeliśmy wiele o zwyczajach naszych leśnych przyjaciół oraz konieczności wyeliminowania zbędnych osobników dla zachowania równowagi w ekosystemie. Każdy przedszkolak mógł dotknąć eksponatów przyniesionych przez naszych gości. Popularnością cieszyły się bardzo bogato uzębione czaszki lisa i bobra oraz głowa dzika. Podczas tego spotkania dzieci dowiedziały się również o najważniejszych zasadach bezpiecznego zachowania się w lesie.

K. Przybyłko

 

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały od gości książkę zawierającą informacje o lesie oraz słodką niespodziankę. Bardzo dziękujemy Panom z Koła Łowieckiego „Ryś” za odwiedziny i wiele ciekawostek, które usłyszeliśmy na temat leśnego życia.

 

Zapraszamy do galerii