„Kto chce zostać strażakiem?”

21 maja korzystając z pięknej pogody wyruszyliśmy całym przedszkolem do Remizy Strażackiej
w Rajbrocie. Wszyscy żwawo maszerowaliśmy, aby jak najszybciej dotrzeć na miejsce. A tam czekał już na nas Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej pan Zdzisław Radzięta  oraz  Strażacy:  pan Antoni Fitrzyk i pan Wojciech Przybyłko. Spotkanie rozpoczęło się od pytania: „Kto chce zostać strażakiem?” jak można się domyślić w odpowiedzi padło jednogłośne, wspólne „Ja!” 🙂 z tego wynika, że rosną nam prawdziwi bohaterowie. 
Wracając do spotkania, to na początku odbyła się krótka pogadanka na temat pracy strażaków i zagrożeń, z którymi się zmagają. Następnie przedszkolaki  zapoznały się z ubiorem, wyposażeniem wozów strażackich oraz remizy. Dzieci z uwagą słuchały wszystkich ważnych
i interesujących informacji oraz przyglądały się prezentowanym przedmiotom. Największą radość wywołało  przymierzenie hełmów strażackich oraz polewanie wodą za pomocą węża pożarniczego. 

Panom Strażakom dziękujemy za poświęcony nam czas i bardzo ciekawe spotkanie. Mamy nadzieję, że  zobaczymy się też w przyszłym roku 🙂

Zapraszamy do galerii