„Kto ty jesteś Polak mały”

„Polska”

Polska – to taka kraina,
która się w sercu zaczyna.
Potem jest w myślach blisko,
w pięknej ziemi nad Wisłą.
Jej ścieżkami chodzimy,
budujemy, bronimy.
Polska – Ojczyzna…
Kraina, która się w sercu zaczyna.
                            Ryszard Przymus

W tym tygodniu nasze zajęcia poświęcone były świętom majowym. To wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych.  Przedszkolaki wysłuchały nie tylko legend związanych z historią Polski, ale również obejrzały krótki film o powstaniu państwa polskiego i utrwaliły symbole narodowe. Wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik: flagę, godło Polski
oraz biało-czerwone kotyliony, znak narodowej tożsamości, które dumnie nosiliśmy na sercu.
Powstała również piękna mapa Polski z kolorowych klocków. Sześciolatki zaprezentowały również wiersz o Ojczyźnie i piosenki o charakterze patriotycznym.

Wzbudzenie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla nauki patriotyzmu, kształtowania pozytywnych postaw i uczuć patriotycznych.

M.P.

Zapraszamy do galerii 🙂