Odwiedziny pani pielęgniarki

W związku z realizacją projektu „Czyste powietrze wokół nas” dnia 04.03.2016 r. grupę III i IV odwiedziła pani Kazia-nasza zaprzyjaźniona pielęgniarka i poprowadziła zajęcia dotyczące szkodliwości palenia papierosów i wdychania dymu tytoniowego. Dzieci usłyszały opowiadanie o chłopcu Hieronimie, który pod namową starszych kolegów zaczął palić papierosy, ciężko zachorował i trafił do szpitala.

W  jego płucach lekarze zdiagnozowali szkodliwy dym, przez który chłopiec miał poważne kłopoty z oddychaniem. Kiedy już wyzdrowiał obiecał rodzicom, że nigdy więcej nie będzie palił papierosów. Tata chłopca, który był nałogowym palaczem również zerwał z nałogiem.

Przedszkolaki uważnie słuchały opowiadania i brały aktywny udział           w pogadance, a za każdą poprawną odpowiedź otrzymywały dinożelka.

Przedszkolaki miały również okazję dotknąć i powąchać prawdziwego papierosa, po czym jednogłośnie stwierdziły, że w życiu nie będą tego próbować.

Zakończyliśmy to spotkanie śpiewając piosenkę o „Zielonym Dinku”, który nie lubi palaczy.

DSCF0051

Bardzo dziękujemy pani Kazi za tą ciekawą i przydatną prelekcję dotyczącą naszego zdrowia oraz za kolorowe zajączki, które otrzymaliśmy do koszyczków wielkanocnych.

Więcej zdjęć tutaj 🙂