Spotkanie z Ratownikiem Medycznym

Dzisiaj gościem w naszym przedszkolu był  pan Adam Kijowski – Ratownik Medyczny. Na początku spotkania  Pan Ratownik pokazał  nam swój strój,  opowiedział jak wygląda jego praca oraz wyjaśnił czym zajmują się służby ratunkowe. Przypominając poszczególne numery alarmowe, Pan Ratownik nauczył nas krótkiego wierszyka:

 

 „ Telefonem bawić się lubicie –

są cztery numery, które ratują życie”

 

Niektóre przedszkolaki wcieliły się też w rolę pacjenta i w ramach ćwiczeń, pozwoliły sobie założyć opatrunek czy usztywnić rękę.  Ochotnicy mogli również, pod czujnym okiem Pana Ratownika, spróbować swoich sił na fantomie. Cieszymy się,  że mogliśmy tak wiele się nauczyć.

 

DSCF0029

 

Panu Ratownikowi bardzo dziękujemy i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA