„Ukryte bogactwo”

27 lutego odwiedzili nas aktorzy z Teatru Eden i przedstawili nam spektakl pt. „Ukryte bogactwo”. Przedszkolaki poznały historię dwóch egipskich braci  Józia i Szymona. Starszy  chłopiec marzył
o wielkim bogactwie  i nie chciał całymi dniami opiekować się zwierzętami,  na domiar tego bardzo zazdrościł młodszemu bratu złotej szaty i kiedy tylko nadarzyła się odpowiednia okazja wrzucił  go do studni. Na szczęście z pomocą  przyszedł strażnik Faraona, który razem z przedszkolakami pomógł Józiowi wydostać się na zewnątrz. Po rozmowie z Faraonem Józio został pomocnikiem króla a Szymon przemyślał swoje zachowanie i poprosił brata o wybaczenie. Opowieść uczy, że największe bogactwo ukryte jest w sercu każdego z nas jest to: miłość, szacunek i wzajemna miłość. W rozmowie z aktorami przedszkolaki stwierdziły, że nie warto nikomu zazdrościć, ale  warto nauczyć się wybaczać.

Zapraszamy do galerii