Warsztaty pierwszej pomocy za nami!

 

Nasze przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością oczekiwały na warsztaty z zakresu pierwszej pomocy. Razem z dziećmi czekały pluszowe misie i lalki, które również miały wziąć udział w tym ważnym spotkaniu.  Kiedy przyjechał do nas pan ratownik każda grupa wraz ze swoimi paniami miała okazję obejrzeć prezentację dotyczącą bezpieczeństwa oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

DSCF0049

Pan ratownik, który z zawodu jest również strażakiem  w ciekawy sposób opowiadał dzieciom o swojej pracy. Oprócz  wielu instrukcji jak należy postępować w  przypadku urazów i obrażeń ciała, przedszkolaki mogły samodzielnie opatrzyć ranę swojego pluszowego przyjaciela.

DSCF0079

Wszyscy dzielnie się spisali i zostali pochwaleni przez pana ratownika    a pluszaki po całym dniu w przedszkolu wróciły razem z dziećmi do domku z kolorowymi plasterkami.

DSCF0038

Dziękujemy panu ratownikowi za ciekawe i jakże przydatne warsztaty. Mamy nadzieję, że przedszkolaki zapamiętają z nich jak najwięcej.

Zobacz zdjęcia