Warsztaty z Pierwszej pomocy

W dniu dzisiejszym 22.03.2018 r. gościem w Naszym Przedszkolu był Pracownik Medyczny. Na samym początku  pan Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień. Wyjaśnił również na czym polega jego praca. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Obserwowały również w jaki sposób pomóc osobie, która ma krwotok
z nosa. Jak udzielić pomocy koledze lub koleżance kiedy zadławi się na jadalni lub upadnie ze stołka.

Ratownik zwrócił również uwagę na właściwości koca termicznego – pokazał w jaki sposób go używać i wytłumaczył jak działa. Starszaki uczyły się jak pomóc osobie nieprzytomnej, pod jaki numer należy zadzwonić i w jaki sposób rozmawiać z dyspozytorem. 

Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które
w przyszłości mogą im pomóc 
w trudnych sytuacjach życiowych. 

M. Piech

Fotorelacja